Rehber Oneplus Nord Twrp

digitech

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E.Asker
Cihazım
Note 5 pro
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

OnePlus bootloader(ön yükleyici) kilidini açma

Dikkat!!! Bootloader kilidini açmak tel. komple sıfırlar. Yedek almayı unutmayın.

1: Ayarlar/Telefon Hakkında/Derleme Numarası yazısının üstüne 7 kere basın.
Artık geliştiricisiniz yazısını göreceksiniz.

2: Ayarlar/Sistem/Geliştirici Seçenekleri ne girin.
OEM ile kilit aç yazısını aktif hale getirin ve izin verin.

3: Gelişmiş Yeniden Başlatma seçeneğini de aktif edin.

4:USB hata ayıklamayı aktif edin.

5: Güç tuşuna uzun basın ve çıkan ekranda Ön yüklemeyi seçin. tel. fastboot modunda açılır.

6: PC Minimal_adb_fastboot_v1.4.3.zip ve Qualcom_usb_driver_32_64.rar inidirip kurulumu yapın

7: USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın

8: Bilgisayarım/C:/Program files/Minimal ADB and Fastboot klasörüne girip cmd-here.exe başlatın

9: adb devices bu komutu verin pc tel. görüp tel. izin isteyecektir. izni verin.

10: fastboot oem unlock bu komutu girin. Komutu girdikten sonra telefonunuza uyarı gelecektir.

11: Ses tuşu ile UNLOCK THE BOOTLOADER i seçip güç tuşu ile onaylayın.

Telefon sıfırlanıp açılacaktır her açılışta bootloader kilidi açık olduğu için uyarı verecektir.
Normal bir durum herhangibi işlem yapmanıza gerek yok telefon açılacaktır.

OnePlus Nord TWRP recovery yükleme

İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir

USB driverların kurulu olması gerekir.

4: USB hata ayıklamayı aktif edin.

5: Güç tuşuna uzun basın ve çıkan ekranda Ön yüklemeyi seçin. tel. fastboot modunda açılır.

6: USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

7: İndiriğiniz OP_Nord_twrp-3.4.0-13_mauronofrio.rar dosyası içindeki klasörü masaüstüne çıkartın.

8: Klasör içindeki OnePlus_Nord_twrp_yukle.bat dosyasını çift tıklarak açın.

9: Uyarıyı E ve Enter'ı tuşlayarak kabul edin. Twrp yüklenip tel. kapanıp twrp den açılır.

10: Tel. şifre varsa açılışta onu girin. Reboot/System yaparsanız tel. normal açılır.

Root için twrp/yükle den(install) dahili hafızaya attığınız Magisk-v20.4.zip i seçin işlem bitince yeniden başlatın.

İşlemlerden dolayı oluşabilecek veri kaybı ve sorunlardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.
Official twrp olmadığı için bazı işlemler de hata verebilir yedekleme geri yükleme vs.

Son düzenleme:

ozturk1394

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

OnePlus bootloader(ön yükleyici) kilidini açma

Dikkat!!! Bootloader kilidini açmak tel. komple sıfırlayacağından yedek almayı unutmayın.

OEM ile kilit aç yazısını aktif hale getirin ve izin verin.

4:USB hata ayıklamayı aktif edin.

6: PC Minimal_adb_fastboot_v1.4.3.zip ve Qualcom_usb_driver_32_64.rar inidirip kurulumu yapın

7: USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın

8: Bilgisayarım/C:/Program files/Minimal ADB and Fastboot klasörüne girip cmd-here.exe başlatın

9: adb devices bu komutu verin pc tel. görüp tel. izin isteyecektir. izni verin.

10: fastboot oem unlock bu komutu girin. Komutu girdikten sonra telefonunuza uyarı gelecektir.

11: Ses tuşu ile UNLOCK THE BOOTLOADER i seçip güç tuşu ile onaylayın.

Telefon sıfırlanıp açılacaktır her açılışta bootloader kilidi açık olduğu için uyarı verecektir.
Normal bir durum herhangibi işlem yapmanıza gerek yok telefon açılacaktır.

Qualcom_usb_driver_32_64

minimal_adb_fastboot_v1.4.3

OnePlus Nord TWRP recovery yükleme

İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir

USB driverların kurulu olması gerekir.

4: USB hata ayıklamayı aktif edin.

6: USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

7: İndiriğiniz OP_Nord_twrp-3.4.0-13_mauronofrio.rar dosyası içindeki klasörü masaüstüne çıkartın.

8: Klasör içindeki OnePlus_Nord_twrp_yukle.bat dosyasını çift tıklarak açın.

9: Uyarıyı E ve Enter'ı tuşlayarak kabul edin. Twrp yüklenip tel. kapanıp twrp den açılır.

10: Tel. şifre varsa açılışta onu girin. Reboot/System yaparsanız tel. normal açılır.

Root için twrp/yükle den(install) dahili hafızaya attığınız Magisk-v20.4.zip i seçin işlem bitince yeniden başlatın.

OP_Nord_twrp-3.4.0-13_test_mauronofrio

Magisk-v20.4 (root)

İşlemlerden dolayı oluşabilecek veri kaybı ve sorundan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.
arkadaşlar bende nord ac2001 hint versiyonu var versiyon IN: 10.5.8.AC01DA, ben bu cihaza global olan Global: 10.5.8.AC01AA versiyonu yükleyebilirmiyim yüklenebiliyorsa nasıl yaparım, şimdiden herkese teşekkürler

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
arkadaşlar bende nord ac2001 hint versiyonu var versiyon IN: 10.5.8.AC01DA, ben bu cihaza global olan Global: 10.5.8.AC01AA versiyonu yükleyebilirmiyim yüklenebiliyorsa nasıl yaparım, şimdiden herkese teşekkürler
Yükleyebilirsiniz hocam.
Öncelikle play store uygulamasından linkteki uygulamayı indiriniz.
Uygulamayı indirip, kurup, izinler verildikten sonra istediğiniz romun full paket halini indirip kurabilirsiniz.

(İndirmiş olduğunuz uygulamanın ayarlarından Gelişmiş Mod'u aktif ediniz)

ozturk1394

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
1
Yükleyebilirsiniz hocam.
Öncelikle play store uygulamasından linkteki uygulamayı indiriniz.
Uygulamayı indirip, kurup, izinlei verildikten sonra istediğiniz romun full paket halini indirip kurabilirsiniz.

(Ayarlardan Gelişmiş Mod'u aktif ediniz)
öncelikle çok teşekkür ederim, peki bu işlemi yapmadan önce boot kilidini açmam ve root yapmam gerekirmi

ozturk1394

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
1
mahsuru yoksa son bir sorum var ben xiaomi den geçiş yaptım, görüşmelerde kayıt butonu aktifti ancak nord cihazımda görüşme kaydı seçeneği yok, joneplustool indirdim kurdum call recorder aktif ettim ama malesef dialer de görünmüyor bu konuda bilginiz varmı aceba

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
mahsuru yoksa son bir sorum var ben xiaomi den geçiş yaptım, görüşmelerde kayıt butonu aktifti ancak nord cihazımda görüşme kaydı seçeneği yok, joneplustool indirdim kurdum call recorder aktif ettim ama malesef dialer de görünmüyor bu konuda bilginiz varmı aceba
Maalesef hocam bilgim yok.:(

digitech

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E.Asker
Cihazım
Note 5 pro
Konular
3
Arama kaydı için ben magisk modül kullanıyorum(root). Başka alternatif bildiğim kadarı ile yok. Axet's call recorder.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201024-205335.jpg
    Screenshot_20201024-205335.jpg
    354 KB · Görüntüleme: 26
Üst Alt