Rehber OnePlus Bootloader Kilidi Kaldırma + Twrp + Root

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

İlk olarak geliştirici seçeneklerinden Oem kilit açma ve Usb hata ayıklamayı etkinleştirin.

Bootloader Kilidi Kaldırma:
1-Telefonu fastboot modunda başlatın. (Telefon kapalıyken Power (Güç) + Volume Up (Ses artırma) butonlarına Fastboot ekranını görene kadar birlikte basın.)
2-OnePlus One telefonunuzu usb kablosuyla Bilgisayara bağlayın.
3-Fastboot.exe dosyasını içeren Minimal ADB and Fastboot programını masaüstündeki kısayoldan çalıştırın.
4-Fastboot bağlantısını test etmek için komut satırından fastboot devices komutunu yazın.
5- Fastboot devices komutu sonrasinda fastboot baglantisi basariyla gerceklestiyse bootloader kilidini acmak icin fastboot oem unlock komutunu yazin.

Twrp Kurulumu:
1-Cihazınız ile uyumlu Twrp custom recovery dosyasini aşağıdaki bağlantılardan indirin.
2-Indirdiginiz img uzantili custom recovery dosyasini fastboot.exe dosyasinin bulundugu Minimal Adb and Fastboot klasoru icine tasiyin.
3-Telefonu fastboot modunda başlatın. (Telefon kapalıyken Power (Güç) + Volume Up (Ses artırma) butonlarına Fastboot ekranını görene kadar birlikte basın.)
4-Fastboot.exe dosyasını içeren Minimal ADB and Fastboot programını masaüstündeki kısayoldan çalıştırın.
5-Komut satirindan fastboot flash recovery dosyaismi.img komutunu yazin ve enter tusuna basin. (dosyaismi.img yerine indirilen recovery dosyasinin ismi yazilmalidir)

Root Kurulumu:
1-İndirdiğiniz SuperSU zip dosyasını telefonun ana dizinine kopyalayın.
2-Telefonu Twrp recovery ile başlatıp install seçeneği ile ana dizindeki zip dosyasını flashlayın.
3-Telefonu yeniden başlatın.

İndirme Linkleri:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
yakında 5t almayı düşünüyorum eyvallah. oneplus romundan daha iyi rom var mı ya

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
yakında 5t almayı düşünüyorum eyvallah. oneplus romundan daha iyi rom var mı ya
OnePlus firması geliştirici dostu olduğu için mevcut custom romların neredeyse tamamı aosp tabanlı ve hepsi oldukça iyi çalışıyor ;)

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

İlk olarak geliştirici seçeneklerinden Oem kilit açma ve Usb hata ayıklamayı etkinleştirin.

Bootloader Kilidi Kaldırma:
1-Telefonu fastboot modunda başlatın. (Telefon kapalıyken Power (Güç) + Volume Up (Ses artırma) butonlarına Fastboot ekranını görene kadar birlikte basın.)
2-OnePlus One telefonunuzu usb kablosuyla Bilgisayara bağlayın.
3-Fastboot.exe dosyasını içeren Minimal ADB and Fastboot programını masaüstündeki kısayoldan çalıştırın.
4-Fastboot bağlantısını test etmek için komut satırından fastboot devices komutunu yazın.
5- Fastboot devices komutu sonrasinda fastboot baglantisi basariyla gerceklestiyse bootloader kilidini acmak icin fastboot oem unlock komutunu yazin.

Twrp Kurulumu:
1-Cihazınız ile uyumlu Twrp custom recovery dosyasini aşağıdaki bağlantılardan indirin.
2-Indirdiginiz img uzantili custom recovery dosyasini fastboot.exe dosyasinin bulundugu Minimal Adb and Fastboot klasoru icine tasiyin.
3-Telefonu fastboot modunda başlatın. (Telefon kapalıyken Power (Güç) + Volume Up (Ses artırma) butonlarına Fastboot ekranını görene kadar birlikte basın.)
4-Fastboot.exe dosyasını içeren Minimal ADB and Fastboot programını masaüstündeki kısayoldan çalıştırın.
5-Komut satirindan fastboot flash recovery dosyaismi.img komutunu yazin ve enter tusuna basin. (dosyaismi.img yerine indirilen recovery dosyasinin ismi yazilmalidir)

Root Kurulumu:
1-İndirdiğiniz SuperSU zip dosyasını telefonun ana dizinine kopyalayın.
2-Telefonu Twrp recovery ile başlatıp install seçeneği ile ana dizindeki zip dosyasını flashlayın.
3-Telefonu yeniden başlatın.

İndirme Linkleri:

Elinize saglik hocam cok faydali olmus bu arada miui rom da yaptilar ama dil secenekleri galiba mevcut degil tabi hatalarda boldur sanirim

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Elinize saglik hocam cok faydali olmus bu arada miui rom da yaptilar ama dil secenekleri galiba mevcut degil tabi hatalarda boldur sanirim
Teşekkürler hocam, dediğiniz gibi çince & ingilizce ve bol hatalarla dolu :)

Üst Alt