Yardım OnePlus 9 Pro sesim karşıya kesik kesik gidiyor (LE2121)

radyoaktif

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
G5
Konular
7
Arkadaşlar selamlar. LE2121 serisi OnePlus 9 Pro 5G telefonum var, 12 GB versiyonu olan. Android 14 (OxygenOS 14.0) yüklü. Türk Telekom hattı kullanıyorum. Normal ses kaydedicisinde ve whatsapp ses kaydedicisinde hiç bir sorun yok lakin birisi ile telefonda görüşürken sesim karşıya kesik kesik gidiyor, hoparlörü açıp konuşuyorum yine aynı. Yani alt ya da üst mikrofon fark etmiyor. Whatsapp sesli ya da görüntülü görüşmede de durum aynı. Karşımdaki kişi beni tam anlayamıyor, sesin kesilip geliyor ya da komple gidiyor sonra tekrar geliyor falan diyor. VoLTE ve VoWifi aktif ama bunları kapatıp da denedim sorun yine değişmedi. Telefonu komple sıfırladım yine aynı. 2. sime taktım yine aynı. İki sime de zamanında GENERAL MOBILE GM 5 PLUS marka model telefonların imei atılmış, acaba tekrar imei atılması bu sorunu çözer mi? Telefonda herhangi bir darbe vs yok ve daha önce hiç işlem görmemiş. Telefoncuya götürdüm işlemci ya da kare bandında sorun olabilir açıp bakmak lazım dedi ama daha önce hiç işlem görmediği için açtırmak da istemedim, belki yazılımsal ya da güncelleme kaynaklı bir sorundur diyerek. Ayrıca hattımı başka bir telefona taktığımda hiç bir sorun yok ama Turkcell ya da Vodafone olan başka bir hattı bu telefona takıp denediğimde sorun yine devam ediyor. Yani bu telefon ile alakalı bir sorun olduğunu anladım. Sorun sizce tam olarak nedir, OnePlus 9 Pro'da aynı durumu yaşana var mı acaba?

Son düzenleme:
Üst Alt