Rehber Oneplus 9 Pro Coloros

Bagok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Çok teşekkür ederim.. Coloros 12 denemeden 13 denemek istiyorum bakalım 😊

Merthannn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Merthan
Cihazım
Redmi 9
Konular
11
9 için durum nedir hocam?

tfnylmz90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tufan
Cihazım
Resmi 5 Plus
Konular
14
Selamlar. Ben de OnePlus 9 Pro ile Xioami'den sonra yoluma devam ediyorum bu telefonla. Performanstı, tasarımdı, kameralar, kablosuz hızlı şarj, kablolu hızlı şarj vs tek kelimeyle harika. Fakat pil olayı çok kötü. Çünkü yoğun kullanımda 1 günü gerçekten zor çıkarıtıyor. Öyle oyun oynama vs de yok. Hiç oynamadım zaten.
O yüzden ColorOS geçmeyi planlıyorum. Bir de onu deneyeceğim. Yardımcı olabilir misiniz?
Halihazırda OxygenOS 13 yüklü.
Model LE2123.
Sanırım 12'ye dönmem gerekiyormuş biraz araştırdım. Ama nasıl?
Bir de IMEI atılmıştı telefona. İşlemler sonrasında IMEI uçar mı? yardımcı olursanız sevinirim.
Varsa bu işin videolu anlatımı çok daha güzel olur tabi. Şimdiden teşekkürlerimi bir borç bilirim.

tfnylmz90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tufan
Cihazım
Resmi 5 Plus
Konular
14
Linke
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oneplus 9 Pro için coloros 12.1 veya 13 sürümleri linkten romu indirip telefon ana dizinine atın. Local updater apk kurup uygulamayı açın ve rom dosyasını seçip yüklemeye başlayın.
Oos 12 son sürümdeyseniz veri kaybı olmadan direk geçebilirsiniz.
Coloros sürüm dili ingilizcedir.

C62 link:
C63 link :
C64 link :
Coloros 13 Beta 1 F3 :
Coloros 13 Beta 2 F4 :
Not: Oos sürümüne geri dönmek isterseniz verileriniz silinecektir bilginiz olsun.
Linkleri güncellemeniz mümkün mü? Hepsi silinmiş

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Selamlar. Ben de OnePlus 9 Pro ile Xioami'den sonra yoluma devam ediyorum bu telefonla. Performanstı, tasarımdı, kameralar, kablosuz hızlı şarj, kablolu hızlı şarj vs tek kelimeyle harika. Fakat pil olayı çok kötü. Çünkü yoğun kullanımda 1 günü gerçekten zor çıkarıtıyor. Öyle oyun oynama vs de yok. Hiç oynamadım zaten.
O yüzden ColorOS geçmeyi planlıyorum. Bir de onu deneyeceğim. Yardımcı olabilir misiniz?
Halihazırda OxygenOS 13 yüklü.
Model LE2123.
Sanırım 12'ye dönmem gerekiyormuş biraz araştırdım. Ama nasıl?
Bir de IMEI atılmıştı telefona. İşlemler sonrasında IMEI uçar mı? yardımcı olursanız sevinirim.
Varsa bu işin videolu anlatımı çok daha güzel olur tabi. Şimdiden teşekkürlerimi bir borç bilirim.
Öncelikli olarak hocam oneplus cihazlarında wakelock yani cihazın uyandırılması diğer cihazlara göre çok daha fazla. Bu wakelock engellerseniz pil sürenizin +2 saat minimum koyabilirsiniz. Çok ekstrem bir durum olmadığı sürece os romlar sizin pilinizi daha iyi korumaz bir farklılık hissetmezseniz. Lineage os veya Aosp romlar ile pil kısmı için daha iyi süreler alabilirsiniz. Yani (miui , color os bla bla...) romlar port rom olduğundan genellikle hiçbir fark hissetmezseniz.

tfnylmz90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tufan
Cihazım
Resmi 5 Plus
Konular
14
Öncelikli olarak hocam oneplus cihazlarında wakelock yani cihazın uyandırılması diğer cihazlara göre çok daha fazla. Bu wakelock engellerseniz pil sürenizin +2 saat minimum koyabilirsiniz. Çok ekstrem bir durum olmadığı sürece os romlar sizin pilinizi daha iyi korumaz bir farklılık hissetmezseniz. Lineage os veya Aosp romlar ile pil kısmı için daha iyi süreler alabilirsiniz. Yani (miui , color os bla bla...) romlar port rom olduğundan genellikle hiçbir fark hissetmezseniz.
Bilgi için teşekkür ederim hocam. Ama gün içinde whatsapp vs en fazla onun dışında çok yoğun kullanımım yok accayip gidiyor pilden Bundan önce mi 11 lite 4G vardı. Onun pili daha düşüktü ama daha uzun gidiyordu. Çok tuhaf

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Bilgi için teşekkür ederim hocam. Ama gün içinde whatsapp vs en fazla onun dışında çok yoğun kullanımım yok accayip gidiyor pilden Bundan önce mi 11 lite 4G vardı. Onun pili daha düşüktü ama daha uzun gidiyordu. Çok tuhaf
Hocam oneplus cihazları pilden ziyade performansa odaklanmış cihazlar olduklarından dengeli bir kullanımdan ziyade takılma olmadan bir cihaz deneyimi vaad ediyorlar ki bugün OP 3T bile alsanız SD821 var cihazın içinde neredeyse tüm oyunları high ayarlarda sabit 60 fps ile oynayabiliyorsunuz. Ama pil olarak cihaz arıyorsanız ya ara model cihazlara yöneleceksiniz yada farklı marka cihazlara yönlenmelisiniz. Pil olarak kendi paylaştığım ufak bir makalede var isterseniz ona da bir göz gezdirin gereksiz tüm uygulamaları silip (play store'dan hepsi kurulabilir).

OxygenOs [ADB - DEBLOAT] [OOS 12, 11, 10] [2023.01.26 - v1.0]

GencerBry

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi 4X
Konular
29