Soru Oneplus 7t Vs Oneplus 7pro

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Arkadaşlar elimdeki mi 9 cihazı satıyorum 2 telefon arasında kararsızım sizce oneplus 7t mi yoksa oneplus 7pro modeli mi ikisinin arasındaki en büyük fark

One plus 7t snapdragon 855+ işlemci 1080-2400 FHD

One plus 7 pro snapdragon 855 işlemci 1440-3120 QHD

Sizce hangisini almalıyım..

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar elimdeki mi 9 cihazı satıyorum 2 telefon arasında kararsızım sizce oneplus 7t mi yoksa oneplus 7pro modeli mi ikisinin arasındaki en büyük fark

One plus 7t snapdragon 855+ işlemci 1080-2400 FHD

One plus 7 pro snapdragon 855 işlemci 1440-3120 QHD

Sizce hangisini almalıyım..

Fiyat farkı nedir?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
İki telefon arasında kaldı iseniz sizin için önemli kriterlere göz atmanızı öneririm.
Kamera, ekran kalitesi ve tam ekran deneyimi yaşamak istiyor iseniz 7 pro. Batarya ve ekran süreleri olarak pek tatmin etmeyebilir ama warp şarjın bu açığı fazlasıyla kapattığını söyleyebilirim.
7pro ile Pop up açılır ön kamera ve 7t ile damla çentikli ön kameranın bulunduğunu belirtmeliyim.
Batarya performansına ek olarak da 7 t ile daha iyi ekran süreleri alabilirsiniz.
(7 pro da ekranın tam ekran ve edge olduğunu unutmayınız)
İşlemci farkını yoğun kullanım ve performanslı uygulamalar dışında anlamayacaksınızdır.
Aralarında ki ram farkını da göz etmelisiniz.
Stabillite olarak Oxygen os iyidir Herhangi bir bug la ve karşılaşmayacağınız gibi güncellemeler de de bir sorun yaşamazsınız.
Fakat Mıuı daki özelleştirmeleri ve ek ayarları fazlasıyla arayacağınız aşikar.

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
İki telefon arasında kaldı iseniz sizin için önemli kriterlere göz atmanızı öneririm.
Kamera, ekran kalitesi ve tam ekran deneyimi yaşamak istiyor iseniz 7 pro. Batarya ve ekran süreleri olarak pek tatmin etmeyebilir ama warp şarjın bu açığı fazlasıyla kapattığını söyleyebilirim.
7pro ile Pop up açılır ön kamera ve 7t ile damla çentikli ön kameranın bulunduğunu belirtmeliyim.
Batarya performansına ek olarak da 7 t ile daha iyi ekran süreleri alabilirsiniz.
(7 pro da ekranın tam ekran ve edge olduğunu unutmayınız)
İşlemci farkını yoğun kullanım ve performanslı uygulamalar dışında anlamayacaksınızdır.
Aralarında ki ram farkını da göz etmelisiniz.
Stabillite olarak Oxygen os iyidir Herhangi bir bug la ve karşılaşmayacağınız gibi güncellemeler de de bir sorun yaşamazsınız.
Fakat Mıuı daki özelleştirmeleri ve ek ayarları fazlasıyla arayacağınız aşikar.
Teşekkürler hocamYes~~
Peki ekran gözle görülür şekilde fark eder mi ?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Teşekkürler hocamYes~~
Peki ekran gözle görülür şekilde fark eder mi ?

Kesinlikle fark ettiğini söyleyebilirim hocam.
Edge tasarımı ve en boy oranı 7t ye oranla çok daha başarılı ve zarif duruyor.Tabi göreceli bir kavram bu.

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
7 Pro hocam. Miui özleyeceğinizi düşünmüyorum çünkü gerçekten çok iyi bir yazılım
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

siz karar verin :)

Benim cihazım Note 7 biliyorsunuz ki Oxygen OS Portu var indirip denemek istedim port olduğu halde miui'yı ikiye katlıyor ve aosp görünümünü değiştiriyor tam olması gerektiği gibi bir yazılım bayılıyorm oksijene

Son düzenleme:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
7 Pro hocam. Miui özleyeceğinizi düşünmüyorum çünkü gerçekten çok iyi bir yazılım
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

siz karar verin :)

Benim cihazım Note 7 biliyorsunuz ki Oxygen OS Portu var indirip denemek istedim port olduğu halde miui'yı ikiye katlıyor ve aosp görünümünü değiştiriyor tam olması gerektiği gibi bir yazılım bayılıyorm oksijene
Hocam ben mi 9 Oxygen OS kuruyorum benimde çok hoşuma gidiyor çok seri ve akıcı bir rom ama gel gelelim wifi ve mobil veri sıkıntısını bir türlü düzeltemedim

Murat Burç

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Burç
Cihazım
OnePlus 5T
Konular
0
Kamera derken? Neye göre söylüyorsunuz bunu? Ana kameralar e gen aynı. Zoom kamerası olarak T serisinin megapikseli daha yüksek.
bir bug la ve karşılaşmayacağınız gibi

Babalar gibi donuyor Chrome'da 7T yabancı forumlarda milyon konusu var. DH kullanıcı kulübünde konuşuldu.

Hala en stabil android arayüzü ama o muazzam stabilte 5T Android 8e geçtiği zaman hafif fire vermeye başladı.
5T kullandım 7T kulanıyorum. Tamam bu sıkıntı çok spe,sfik ama kamrea notkasında kesinlikle yanlışsınız

Üst Alt