Yardım oneplus 5 nfc sorunu

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
Arkadaşlar merhaba. oneplus 5 telefonumun arka kapağı çok çizildiği için aliexpresten sipariş ettiğim arka kapak ile değiştirdim fakat nfc sorunu oldu. NFC açılıyor, logosu çıkıyor fakat kullanılmıyor. İstanbulkart uygulamasından karta para atamıyorum. başka telefondan atabiliyorum kartta sorun yok. Bu telefonun NFC'si arka kapağında mı ? bir tanıdık değiştirdi arka kapağı ve eskisini çöpe attım aptallık edip. yardımlarınızı bekliyorum

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
İlla ki satıldığı bir yer vardır ama neresi inanın bilmiyorum.

Göz attım denk de gelmedi yine de siz araştırın.

Her ihtimale karşı dediğimi de yapın.

Belki de NFC anteni eski kapaktan transfer edildi.
Ayakları temas etmedi.
Bunun olma ihtimali de yüksek.

Tekrar takan kişi size yardımcı olabilir.

Elimden başka bişey gelmiyor.

Olan da hayr vardır.
Moralinizi bozmayın.

Hayırlı geceler

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam moral bozukluğumun bir sebebi daha var aslında :) huawei mate 10 pro aldım 2. el pasaport kayıtlı. güneşli bir vakitte telefonu kontrol ettim sordum bir sıkıntısı var mı diye yok dedi. amoled yanması var mı dedim yok dedi. bende kontrol ettim göremedim kameralara baktım gayet iyiydi sonra eve geldim bir baktım ki amoled yanması var ekran ışığı sondayken gözükmüyor ama ışığı düşürünce belli oluyor söyledim aldığım kişiye ben sattığımda öyle değildi diyor. bir günde bu olmaz diye söyledim iade al 50 tl paramı kes dedim yok parayı harcadım borç ödedim ama 100 TLnizi vereyim zararınız karşılansın dedi yapacak bir şey yok deyip kabul ettim. sonrasında bir baktım ki kamera evdeyken çok kötü çekiyor kamera buğulanması var galiba emin değilim. sizce buğulanma mı başka bir şey mi var ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. en son 2 sene önce foruma girmiştim mi5s kullanıyordum oneplus 5'e geçince bir daha girmemiştim. Bu forumun ne kadar kaliteli olduğunu tekrar hissettirdiniz

Ekli dosyalar

• 6941339e-9131-4a0e-860d-ad4a41528dd0.jpg
    6941339e-9131-4a0e-860d-ad4a41528dd0.jpg
    53,2 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
hocam moral bozukluğumun bir sebebi daha var aslında :) huawei mate 10 pro aldım 2. el pasaport kayıtlı. güneşli bir vakitte telefonu kontrol ettim sordum bir sıkıntısı var mı diye yok dedi. amoled yanması var mı dedim yok dedi. bende kontrol ettim göremedim kameralara baktım gayet iyiydi sonra eve geldim bir baktım ki amoled yanması var ekran ışığı sondayken gözükmüyor ama ışığı düşürünce belli oluyor söyledim aldığım kişiye ben sattığımda öyle değildi diyor. bir günde bu olmaz diye söyledim iade al 50 tl paramı kes dedim yok parayı harcadım borç ödedim ama 100 TLnizi vereyim zararınız karşılansın dedi yapacak bir şey yok deyip kabul ettim. sonrasında bir baktım ki kamera evdeyken çok kötü çekiyor kamera buğulanması var galiba emin değilim. sizce buğulanma mı başka bir şey mi var ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. en son 2 sene önce foruma girmiştim mi5s kullanıyordum oneplus 5'e geçince bir daha girmemiştim. Bu forumun ne kadar kaliteli olduğunu tekrar hissettirdiniz

Estağfirullah önemli değil. Yardımcı olabildiysek ne mutlu.. Forumda ki, her arkadaşımız bilgisi dahilinde elinden geldiğince yardımcı oluyor.

Maalesef ikinci el de birçok sıkıntı var.

ALLAH hepimizi özü sözü bir olanlardan eylesin..

Efendimiz, bizi aldatan bizden değildir diyor..
Kötülerle de karşılaştırmasın.. Amiinn

Dediğiniz sıkıntıları bir tamirciye giderek kontrol ettirirseniz daha sağlıklı cevap alırsınız.
Uzaktan bir görüşe varmak hata olur..

İkinci el alırken referans önemli. :(
Ne diyeyim geçmiş olsun.

Oyla:

Conconist50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
67
Estağfirullah önemli değil. Yardımcı olabildiysek ne mutlu.. Forumda ki, her arkadaşımız bilgisi dahilinde elinden geldiğince yardımcı oluyor.

Maalesef ikinci el de birçok sıkıntı var.

ALLAH hepimizi özü sözü bir olanlardan eylesin..

Efendimiz, bizi aldatan bizden değildir diyor..
Kötülerle de karşılaştırmasın.. Amiinn

Dediğiniz sıkıntıları bir tamirciye giderek kontrol ettirirseniz daha sağlıklı cevap alırsınız.
Uzaktan bir görüşe varmak hata olur..

İkinci el alırken referans önemli. :(
Ne diyeyim geçmiş olsun.
Yarın Eminönünde ki xiaomi servisine gideceğim özü sözü bir olan esnaflardan. Umarım yardımcı olurlar huawei cihaza. Başka önerdiğiniz İstanbul da teknik servis var mı acaba?

Oyla:
Üst Alt