MIUI 12.5 OneOS Android 11 MIUI 12.5 [9T Pro | K20 Pro] 15.11.2021

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
LionKing17 hocam,

app manager kullanarak devre dışı bırakma işlemlerini yaparsanız daha sağlıklı olur. Bildirimleri kapatsanız bile arka planda çalışacak ve sistem mesajları yine karşınıza çıkabilir.

emr1240

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 10T
Konular
1
OneOs romunu kullanan varsa 21.11.3 versiyonunda arada ekteki görseldeki gibi sistem güncelleme durmaya devam ediyor şeklinde hata veriyor mu?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Evet bende de veriyor bu hatayı çözemedim.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
UnlnViTeD, üstad selamlar. Aynen dediğiniz gibi devre dışı bırakmıştım sistem güncellemeyi. Ancak bu hata hala karşıma çıkıyordu. Hatırladığım kadarıyla galeri uygulamasına her girişimde aynı uyarıyı veriyordu.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
süvari2019 hocam,
MIUI de sistem uygulamaları çoğu birbirine entegre bir şekilde çalışıyor, bazen bahsettiğiniz gibi bir sorundan kurtulmak için birçok uygulamayı kaldırmak/devre dışı bırakmak gerekebiliyor. Böyle yapınca da başka hatalarla karşılaşma ihtimalimiz oluyor. Can sıkıyor, kişiyi cihazdan soğutuyor.

Bizim cihazlar için MIUI 11 sonrası çok sıkıntılı ilerledi, MIUI 13 (epeyi bir sorunun çözüldüğü/çözüleceği söyleniyor) nasıl olur bilmem ama böyle giderse ya kişiler komple Xiaomi den uzaklaşacak ya da direk AOSP romlara yönelecek.

Rom arayışı da çok çileli bir süreç;
*Gelişmelerden haberdar olabilmek için grupları, farklı farklı dillerden kanalları/forumları takip etme gereksinimi ortaya çıkıyor
*Kişiyi bezdiriyor
*Birçok gereksiz bilgi sahibi olmasına sebep oluyor
*Belirli bir aşamadan sonra yaşamını etkiliyor
*En önemlisi zaman gibi çok değerli bir kavramı, boşuna harcatıyor.

Benim 2010 da ilk kurcaladığım Android telefon HTC Desire'ydi o zamanlarda da aynı arayış içindeydik. Cihaza paralel olarak MIUI gelişiyordu, hevesliydik. Yine zamanımızı boşuna harcıyorduk. 2010 ile 2022 arası çok vaktimi yedi Android. Bu süreler içinde bir kaç defa iPhone (3GS ve 7) ve BlackBerry (Bold serisi ve Q10) girişimim oldu 3GS'yi 1 ay kadar kullanıp, satmıştım. iPhone 7 kullandığım dönemde (2 yıl) rahattım. BlackBerry dönemi ise çok iyiydi özellikle Q10 (şimdi sıfırı olsa yine alırım) efsaneydi. Bu paragraf mesela gereksiz bir bilgilendirme (◔‿◔)

Velhasılıkelam Forumun %90 ile %100 arasının sorunu aynı.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17 hocam,

app manager kullanarak devre dışı bırakma işlemlerini yaparsanız daha sağlıklı olur. Bildirimleri kapatsanız bile arka planda çalışacak ve sistem mesajları yine karşınıza çıkabilir.
Bildirimleri kapatıp durumu inceledim ve dediğiniz gibi sistem mesajları gelmeye devam ediyor. Devre dışı bırakma seçeneğiyle denedim onda da mesajlar gelmeye devam ediyor.
UnlnViTeD, üstad selamlar. Aynen dediğiniz gibi devre dışı bırakmıştım sistem güncellemeyi. Ancak bu hata hala karşıma çıkıyordu. Hatırladığım kadarıyla galeri uygulamasına her girişimde aynı uyarıyı veriyordu.
Bende sadece galeri uygulamasında değil kafası estiği bir anda karşıma çıkıyor. 😄 Mesela Brave tarayıcıyı kullanırken ya da Telegram'ı açtığımda veya Whatsapp'a giriş yaptığımda hatta telefonun ayarlar kısmına girdiğimde bile.

-Durumu bildiremiyorsun da geliştiricinin kafası esti telegram grubunu yazışmalara kapattı. 😃
Bizim cihazlar için MIUI 11 sonrası çok sıkıntılı ilerledi, MIUI 13 (epeyi bir sorunun çözüldüğü/çözüleceği söyleniyor) nasıl olur bilmem ama böyle giderse ya kişiler komple Xiaomi den uzaklaşacak ya da direk AOSP romlara yönelecek.
Tabii MIUI sürümlerinde birde şöyle problemde çıkacak gibi duruyor: Mesela OneOs rom MIUI geliştirmeyeceğini açıkladı. Bu sadece bizim roma mı özel bilemiyorum ama böyle bir durumda seçenekte daralacak.
Şuan için benim bildiğim EU Rom, OneOs, Abhix Rog, MIUI Lite Plus var MIUI için güncelleme gönderen. OneOs desteklemeyeceğini açıkladı, EU Rom şimdilik stable sürüm şeklinde güncellerse güncelleyecek, Abhix Rog ve MIUI Lite Plus belirsiz.

AOSP Romlarda ise Android 12 geliştirmeye yöneldikleri için orada stabil bir durum yok.
Rom arayışı da çok çileli bir süreç;
*Gelişmelerden haberdar olabilmek için grupları, farklı farklı dillerden kanalları/forumları takip etme gereksinimi ortaya çıkıyor
*Kişiyi bezdiriyor
*Birçok gereksiz bilgi sahibi olmasına sebep oluyor
*Belirli bir aşamadan sonra yaşamını etkiliyor
*En önemlisi zaman gibi çok değerli bir kavramı, boşuna harcatıyor.
Tüm bu sebepler aslında bizi MIUI sürümüne itiyor. Çünkü AOSP'de rom kur, üstüne gapps kur, üstüne magisk kur, duruma bağlı olarak dfe kur, ANX Kamera için Miui Gallery güncel sürümü ara onu kur, Miui Core güncel sürüm ara onu kur. Tüm bu işlemlerin sonunda birde bakıyorsun ki rom stabil çalışmıyor.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
LionKing17 hocam,

Hazır problem yaşıyorsunuz, güncel MIUI de yok en iyisi şu romu uzun süreli deneyin, keyifle kullanın (◔‿◔)

Rom - [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

App Manager ile listedeki uygulamaları devre dışı bırakıp (dosya yöneticisini en son izin verdikten sonra bırakalım), konuda paylaştığım resimlerdeki benim yaptığım ayarları yapalım. Bazı kullandığım gerekli uygulamaların linklerini de bırakıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Galeri

Takvim

App Manager

Dosya Yöneticisi

Saat

Müzik Çalar

Video Oynatıcı

Hesap Makinesi

Klavye

Ses Modülü (Konudan v4.7 i kuralım)
Mod - [AUDIO EQ • FX] Android 8 - 9 - 10 - 11 - 12 [DTS HeadphoneX AudioWizard] 04.01.2022

Edit: imla

Son düzenleme:

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Hocam VLC ile denediniz mi? Galerinin oynatıcısı codec çözmede yetersiz olabilir.

Hocam merhabalar, mi video oynatıcısında sorun görülmüyor ben APK siteleri üzerinde stock rom galeri uygulamasını yüklüyor kuruyorum yine değişen birşey olmuyor 4k 60fps videolar stock romda da izliyordum herhangi bir sorun yaşamamıştım bugüne kadar. İşin kötü yanı telefonumda çektiğim bir videoyu bir arkadaşıma göstererek Xiaomi cihaz tavsiye edecekken takılmalar sesin kesilmesi videonun ağır çekimde kaydedilmiş gibi yavaş ilerlemesi tavsiye edeceğim kişinin üzerinde negatif bir izlenim yaratıyor.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam merhabalar, mi video oynatıcısında sorun görülmüyor ben APK siteleri üzerinde stock rom galeri uygulamasını yüklüyor kuruyorum yine değişen birşey olmuyor 4k 60fps videolar stock romda da izliyordum herhangi bir sorun yaşamamıştım bugüne kadar. İşin kötü yanı telefonumda çektiğim bir videoyu bir arkadaşıma göstererek Xiaomi cihaz tavsiye edecekken takılmalar sesin kesilmesi videonun ağır çekimde kaydedilmiş gibi yavaş ilerlemesi tavsiye edeceğim kişinin üzerinde negatif bir izlenim yaratıyor.
Anladım hocam, MIUI her güncellendiğinde/yenilikler geldiğinde sistemin işleyişinde/stok uygulamalarda farklı farklı problemler ortaya çıkıyor.

Uzun zamandır, MIUI (v11 den sonra) kullanmıyorum. K20 Pro/9T Pro için rom alternatifleri olmazsaydı, çoktan farklı bir modele/markaya yönelmiş olurdum.

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Anladım hocam, MIUI her güncellendiğinde/yenilikler geldiğinde sistemin işleyişinde/stok uygulamalarda farklı farklı problemler ortaya çıkıyor.

Uzun zamandır, MIUI (v11 den sonra) kullanmıyorum. K20 Pro/9T Pro için rom alternatifleri olmazsaydı, çoktan farklı bir modele/markaya yönelmiş olurdum.
Kesinlikle haklısın üstad cihazın kendisini seviyorum yoksa is miui kalsa çoktan cihaz hatta marka degişitirirdim.

BilalYigit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
51
Arkadaşlar bu romu kullanan varmı hala abhix 12.5.6 mı yoksa bumu daha iyi?

Üst Alt