Yardım Ön Hoparlörde Toz Sorunu

ahk5542

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 6 pro
Konular
25
Merhabalar, ön tarafa en sağ alttaki deliği ufak bir toz gibi bir şey kaçtı gördüğüm süre 2mm uzunluğunda bir toz. Aslında hiç bir sorun sıkıntı yokta sadece gıcığıma gidiyor o toz. Mıknatıs iğne vs. Heryolu denedim ama telefona zarar veririm diye çok oynamadım. Telefoncuda çok zor onu çıkarmak fırçayla falan denedi olmadı. Aslında sıkıntı değildi çok dikkat çekiyor aşağıdaki fotoğraf biraz net değil kusura bakmayın da bilgisi olan var mı nasıl çıkarırım. (Note 6 Pro)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Zamanla kendiliğinden çıkıcaktır telefon görüşmesi yaparken kulağınızla buhar oluşturdukça , şimdilik takılmamaya çalışın.

Oyla:

eyyodeniz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Deniz Şanlı
Cihazım
xiaomi mi mix2
Konular
11
Sakızı çigneyin yapışkan kıvama geldigi zaman yapıştırın oraya sonra çekin

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Merhabalar, ön tarafa en sağ alttaki deliği ufak bir toz gibi bir şey kaçtı gördüğüm süre 2mm uzunluğunda bir toz. Aslında hiç bir sorun sıkıntı yokta sadece gıcığıma gidiyor o toz. Mıknatıs iğne vs. Heryolu denedim ama telefona zarar veririm diye çok oynamadım. Telefoncuda çok zor onu çıkarmak fırçayla falan denedi olmadı. Aslında sıkıntı değildi çok dikkat çekiyor aşağıdaki fotoğraf biraz net değil kusura bakmayın da bilgisi olan var mı nasıl çıkarırım. (Note 6 Pro)
Bant yöntemini deneyin belki işe yarar:
Para bandını temiz bir şekilde açıp hoparlör üzerine yapıştırın, kalemlerin arkasındaki silgi vb. yumuşak bişey ile biraz baskı uygulayın ve hızlıca bandı kaldırın. Aynı işlemi 3-4 defa tekrarlayın

Oyla:

alpmer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Sakız işe yarayabilir. Ama dikkat edin sakız da orda kalabilir bunun için big babol öneriyorum. Biraz çiğneyip şekerin azalmasını ve hatta tabiri caizse bitmesini sağlayıp denemeniz gerekiyor. Neden mi big babol çünkü yapışıp kalmıyor.

Oyla:

ahk5542

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 6 pro
Konular
25
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Para bandını temiz bir şekilde açıp hoparlör üzerine yapıştırın, kalemlerin arkasındaki silgi vb. yumuşak bişey ile biraz baskı uygulayın ve hızlıca bandı kaldırın. Aynı işlemi 3-4 defa tekrarlayın
Sakız işe yarayabilir. Ama dikkat edin sakız da orda kalabilir bunun için big babol öneriyorum. Biraz çiğneyip şekerin azalmasını ve hatta tabiri caizse bitmesini sağlayıp denemeniz gerekiyor. Neden mi big babol çünkü yapışıp kalmıyor.

Nasıl akılma gelmedi ya çok teşekkür ederim headbang~~rock~~Yes~~

Oyla:

ahk5542

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 6 pro
Konular
25

Söylediğiniz her yolu denedim yaklaşık 1 saat boyunca uğraştım ancak o toz gibi bir şey neyse çıkmadı ordan whew~~

Sanırsam hani el süpürgesi vardı ya eskilerde fırça gibi üçgen şeklinde sarı bir tenk ona benzer bir şey bu toz. Bantı baya denedim çıkmadı sakızı çiğnedim hafif kuruttum yine yapışkandı ama koydum üzerine az bastırdım yavaşça çektim bir 20 sefer uyguladım bunları olmadı başka fikri olan var mı ?moustache~~

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Söylediğiniz her yolu denedim yaklaşık 1 saat boyunca uğraştım ancak o toz gibi bir şey neyse çıkmadı ordan whew~~

Sanırsam hani el süpürgesi vardı ya eskilerde fırça gibi üçgen şeklinde sarı bir tenk ona benzer bir şey bu toz. Bantı baya denedim çıkmadı sakızı çiğnedim hafif kuruttum yine yapışkandı ama koydum üzerine az bastırdım yavaşça çektim bir 20 sefer uyguladım bunları olmadı başka fikri olan var mı ?moustache~~
Telefonu sökmekten başka çare kalmıyor sanırım:?

Oyla:

ahk5542

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 6 pro
Konular
25
Telefonu sökmekten başka çare kalmıyor sanırım:?

Hocam bana göre bir telefon sökülüp takıldımı o telefonun ömrü yarı yarı düşmüş o telefondan bir şey beklememek gerek bu tüm telefonlar için geçerli tabi bu sadece benim görüşüm. Bu yaşıma kadar toplamda 15 adet telefon değiştirdim. General mobile, samsung, sony, iphone 5s vs. Vs. Bu telefonları ne zaman tamire göndersem (kvk firması dahil) her defasında bir sıkıntı çıkıyor. İphonun tek iyi yanı biraz fiyat farkıyla sıfır telefon vermeleri.

Neyse o toz kalsın şuanlık sorun yapmıyor headbang~~

Oyla:

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Elektrikli süpürge ile bi çekseniz gelmez mi yawasntme~~:)

Oyla:
Üst Alt