Soru Oksitlenme nasıl anlaşılır

mehmetsahinazak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Şahin
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Sağlık Yönetimcisi
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.2.2.0
Telefon Modeli
Mi 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
selamlar arkadaşlar bir kaç sorum olacak ikinci el mi 8 aldım telefonu 1 ay önce almış benden önceki sahibi merak ettiğim birşey var biliyorsunuz xiaomi suya ve toza dayanıklı cihaz üretmiyor benden önceki kullanıcı telefonu suya falan o düşürdüyse veya üzerine su döküldüyse oksitlenme oluşurmu ve nasıl anlaşılır mesela kaç günde belli eder kendini bunun hakkında bilgisi olan birisi varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler yazılımsal olarak anlama şansımız varmı

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Cihaz sökülmeden anlaşılmaz . Neden böyle bir şüpheye düştünüz herhangi bir sıkıntı mı çıkardı .
Ayrıca sıvı temasında cihaz herhangi bir yerden mutlaka fire verirdi . Yani illaki cihazın çalışmasında aksaklıklar olurdu . Örneğin şarj almama ani kapanmalar , kısa devre oluşacağı için bazı parçaların bozulup işlevini yerine getirememesi vs gibi gibi bunlar o anda da olabilir daha sonra da . Sıvı içerde yürüdükçe bozmaya devam eder. Eğer herhangi bir anormal durum yok ise sıvı teması olduğunu sanmıyorum . Emin değil ve içinizin rahat etmesini istiyorsanız sökülüp incelenmesi şart

Oyla:

mehmetsahinazak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Şahin
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Sağlık Yönetimcisi
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz sökülmeden anlaşılmaz . Neden böyle bir şüpheye düştünüz herhangi bir sıkıntı mı çıkardı .
Ayrıca sıvı temasında cihaz herhangi bir yerden mutlaka fire verirdi . Yani illaki cihazın çalışmasında aksaklıklar olurdu . Örneğin şarj almama ani kapanmalar , kısa devre oluşacağı için bazı parçaların bozulup işlevini yerine getirememesi vs gibi gibi bunlar o anda da olabilir daha sonra da . Sıvı içerde yürüdükçe bozmaya devam eder. Eğer herhangi bir anormal durum yok ise sıvı teması olduğunu sanmıyorum . Emin değil ve içinizin rahat etmesini istiyorsanız sökülüp incelenmesi şart
Yok hocam telefon maşallah temiz hiçbir aksaklığı yok ben ilerde bana sorun yararabilirmi gibisinden merak etmiştim bütün fonksiyonları tam olarak çalılıyor sorunsuz

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Yok hocam telefon maşallah temiz hiçbir aksaklığı yok ben ilerde bana sorun yararabilirmi gibisinden merak etmiştim bütün fonksiyonları tam olarak çalılıyor sorunsuz

Sevindim o halde böyle devam etmesi dileğiyle hayırlı olsun inşallah

Oyla:
Üst Alt