Yardım Oha android ne güzelmiş bir sürü konu var burda herkez birşeyler değiştiriyor özelleştiriyor kişiselleştiriyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hoho

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
hoho
Cihazım
android
Konular
11
Öncelikle Tüm Forum Ahalisine Selamlar!

Akıllı Telefon kullanma dönemine ios cihazlarla başlamış biri olarak ilk defa yarın ihtibari ile Android bir cihaz kullanmanın heyecanı ile bu konuyu açtım.

Arkadaşlar başlıkta da bahsettiğim gibi yok onu yükle yok bunu değiştir bildiğin ev gibi araba gibi bi oda bi mutfak bi gardrop bi kıyafet gibi kişiselleştirilebilen değişik bi sistemi ilk defa kullanacağım :)

Biz İoscular genellikle "Kardeşim köz getir seriiiğğ" şeklinde cümle kuran insansı varlıklar olduğumuz için o platformda böylesi bi forum yok heheh :)

O kadar çok konu okudum ki bazıları beni telaşlandırdı ;şu hatası bu hatası diyerek insanlar yardım arıyor. umarım herhangi bi hata yaşamam ha şunu da söyleyebilirim ;şahsen bazı ios cihazlarlada bu tür sorunlar yaşadım yani iphone bozulmuyor hatasız diyen apple fanlardan değilim bazen o kadar sinirlendiğim anlar olduki hatta telefonun ana... öhöm.. şey ne diyordum ben...

Bu zaomi ııı iksaomi hmm şaomi kalitesini ucuza alıp keyfini surebiliceğim redmi 5 plus cihazım yarın geliyor. Sorunum yok ama soru olarak sizlere sormak istediğim gelir gelmez bu forumda göz gezdirirken gördüğüm ve aklımda soru işareti oluşturan bazı sorular sormak istiyorum.

1- Hattım Vodafone ve büyük şehirde yaşıyorum bu "band 20" olayıyla ilgili yarın gelen cihaz eğer turuncu kutulu yani global modeli değilde kırmızı çinçançon modeli ise kargocu gitmeden cihazı iade etmeli miyim ? ( kırmızı gelirse iade edebiliceğimi düşünüyorum çunki ; aldığım satıcı ile mesajlaşmalarımda durumu izah ettim lakin net global olduğunu iletti ama global versiyon mu global romlumu tam anlamadım.)

2- a. Gelir Gelmez rom ile miu 10 a yükseltip öyle kullanmak. (öncelikle cihazın bütün fonksiyonlarının çalıştığını kontrol edip geri gönderme ihtiyacı hissetmedikten sonra tabiki) cihaza ve Android sisteme alışabilmek adına başlar başlamaz az değişiklikle öğrenmeme yardımcı olacağını düşünüyorum.

b. Normal güncellemesini yapıp,telefon kendi kendine miu 10 a geçtiğinde versiyon yükseltme işlemini gerçekleştirmek ( bu beni biraz düşündürüyor miu 10 da tuşlar gizli kaydırmalı falan bişeyler yapmadan altta tuşlara falan alışmak sonradan sorun yaratabilir diyorum.)

3- Olmazsa olmaz android uygulamalarını yazıp tavsiyeler vermenizi çok isterim bildirim kadarıyla google play de uygulamanın iyisini bulmak biraz karın ağrısı yaşatıyor. Uygulama önerileriniz nelerdir?

4- Youtube'daki incelemelerde cihazın önünde mat bir jelatin olduğunu gördüm sizin tecrubelerinize dayanarak onun ekran üzerindeki jelatinini mi kullanmalıyım yoksa onu söküp ayrı bir korumamı kullanmalıyım?

5- Volte ne: ben bunu kullanmalımıyım ? baktıgım konularda voltesize sesim gitmiyor. Zeki Müren beni görmüyor yabancılığıyla okudum ve sorma gereği hissettim ( Şimdi "O kadar şeyi araştırmışsın bıt bıt konuşuyon bi google amcaya soraydın volte ne diye a..ık " demeyin saat sabaha karşı 4:00 de yazıyorum uykuya ihtiyacım var :) )

6- Haaa bak şuda var , şunu napcan , bende böyle sen bunu ne yaptın diyeceğiniz şeyler neler ? (sorulması gereken ve aklıma gelmeyen özellikler, sorunlar ve sorular hakkında)

*sorduğum soru ve vereceğiniz cevapların çoğu benim cihazıma yönelik olduğu için konuyu buraya açtım . tanışma ve güncelleme bölümünede yazabilirdim bilmiyorum doğrusunumu yaptım herhangi bi hata varsa forum yetkililerinin konuyu taşımasını rica ediyorum.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hoşgeldiniz, forum kurallarını okudunuz mu? Anlaşılır, kısa ve öz bir başlıkla yeniden açar mısınız konuyu?

Linke tıklayarak nasıl açmanız gerektiğini görebilirsiniz.
Örnek Konu Şablonu

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt