Rom [OFFICIAL] Redmi Note 8/8T - Resurrection Remix OS 8.6.5 [RROS-Q 8.6.5]

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Şuana kadar kurduğum aosp romlar içerisinde, özelleştirmesi en bol ve tümüyle sorunsuz çalışan bir başka rom yok desem.. ( Tavsiye: Kurduktan sonra kernel auditor programı üzerinden işlemci senaryolarını powersave yapınız. Şarja katkısı 2 kat, işlemci performansına etkisi yok denecek kadar az)
miui de stock kernelde yaptım inşallah etkisi olur normalde kernel kurcalamam sizin tavsiyeniz ile gaza geldim :D

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
miui de stock kernelde yaptım inşallah etkisi olur normalde kernel kurcalamam sizin tavsiyeniz ile gaza geldim :D

Stok kernelde işe yaramaz hocam. Çünkü oynamaya kapalı. Ama diğer kernelleri kurup ardından yaparsanız işe yarayacaktır.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Cihazım yurt dışı, ben buna rağmen stok rom kurup format data yapmış, fabrika ayarlarına dönmüş ve de imeiyi silemeyen biri olarak bu cihazı henüz tuglaya çevirmeyi başaramadım. Siz nasıl başarıyorsunuz wasntme~~
Hocam benim yaptığım çılgınlık peki ona ne dersiniz

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Hocam benim yaptığım çılgınlık peki ona ne dersiniz
Asıl soru, custom rom kurarken, cihazın global, Hindistan, Çin olmasının bir önemi var mı? Önemi Yoksa hata benim.. Eğer önemi varsa hata yine benim :D

KatilAdnan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Deniz
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
miui12 masik romdayım buna geçerken firmware filan atmak gerekiyor mu acaba bi de lazımsa hangisini atmam lazım , azıcık acemiyim

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Ben anlatacaktım ama sizin gelip anlatmanız daha doğru olur diye düşündüm hocam wasntme~~ giggle~~
Teşekkürler hocam ince düşünceniz için
Konuyu anlatan kişi siz olunca her zaman bahsedebilirsiniz :$

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
miui12 masik romdayım buna geçerken firmware filan atmak gerekiyor mu acaba bi de lazımsa hangisini atmam lazım , azıcık acemiyim

Hayır gerekmiyor hocam, direkt geçebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Asıl soru, custom rom kurarken, cihazın global, Hindistan, Çin olmasının bir önemi var mı? Önemi Yoksa hata benim.. Eğer önemi varsa hata yine benim :D

Custom rom kurarken cihazın menşei durumun mahiyeti yok hocam. İstediğinizi istediğiniz şekilde kurabilirsiniz. Ancak stok rom kurarken ve de cihazın bootloader kilidini kapatacaksanız bu dedikleriniz önemli. Kilidi tekrar açamayabilir ve yetkili hesap gereksinimi duyabilirsiniz.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Hayır gerekmiyor hocam, direkt geçebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Custom rom kurarken cihazın menşei durumun mahiyeti yok hocam. İstediğinizi istediğiniz şekilde kurabilirsiniz. Ancak stok rom kurarken ve de cihazın bootloader kilidini kapatacaksanız bu dedikleriniz önemli. Kilidi tekrar açamayabilir ve yetkili hesap gereksinimi duyabilirsiniz.
Stock rom ve bl ile işim yok hocam ancak söylediğinize göre hata benim, rom dosyaları sıkıntılıydı sanırım.. Ama yükledi herhangi bir hata vermeden.. Sonrası açılmadı, bizde arb yok ancak yazılım seçme gibi bir huyu var anlaşılan telefonun :D

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Stock rom ve bl ile işim yok hocam ancak söylediğinize göre hata benim, rom dosyaları sıkıntılıydı sanırım.. Ama yükledi herhangi bir hata vermeden.. Sonrası açılmadı, bizde arb yok ancak yazılım seçme gibi bir huyu var anlaşılan telefonun :D

Hocam, imeili cihazlarda ki en büyük problem imei uçması. Teoride stok romda fabrika ayarlarına dönme yada format data yapmanız halinde çoğu cihaz da imei kaybolur. Ama ne hikmetse hem ben hem de StreX hocam denedik kaybolmadı. Hatta strex hocam cihazının global olduğunu bildiği için bootloader kapatıp açtı yine sıkıntıya düşmedi ( Benimki çin versiyon)

Custom romlarda eğer cihazımız ait olmayan farklı bir cihazın romunu yüklemeye kalkarsak, eğer geliştirici uyanık ise rom updater scriptine cihazın ismini kodlar. Bu yanlış romu kurmaya kalktığınızda twrp hata verecektir. Ama bazı geliştiriciler işi bilmeden portlama yaptıkları için sizi zor duruma düşürebiliyor

Yüklenen romun kerneli sizin cihaza ait değilse ve yanlış kernel derlemeleri yüzünden cihazınız bootloop a düşer ve test point ile bağlantı gerekebilir. Bununla beraber önceden sadece bu yeterli iken üreticiler artık yetkili hesap olmadan test pointe bile izin vermemeye başladı. Benim başıma bir kez geldi. Belki yüzlerce kez rom yükledim. Hatta Mi A2 cihazını Mi 6x e bile onlarca kez çevirdim. Stok rom flashlama esnasında kabloyu oynattım ve cihaz tuğlaya döndü. Allahtan Mi A2 google destekli olduğu için cihazın arkasını söktüm ve testpoint ile çalıştırdım.

Custom rom flashlarken herhangi bir kesinti olmayacağı için bu tür sorunlara da yol açılmaz. Twrp zaten artık baya baya kendini geliştirdi.

Velhasıl kelam, ya bu diyardan göçüp Samsung, Huawei, Lg, İphone gidicez, yada bu cihazla beraber Rom denizinde kalmaya devam edeceğiz. Stok miui çokta iyi bir işletim sistemi değil. Bunu kimse inkar edemez.

Son düzenleme:
Üst Alt