Rom [OFFICIAL] Redmi Note 8/8T - Resurrection Remix OS 8.6.5 [RROS-Q 8.6.5]

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Değerli MIUI Severler,
Bu konuyu açarken kendimi MIUI'a ihanet etmiş gibi hissetmiş olsam da, kıymetli Skorpi hocamız ile gerçekleştirmiş olduğumuz hasbihal sürecinde RROS'un methini kendisinden çok duydum ve böyle bir şeye kalkıştım. Umarım bu sürüm ile alakalı bir konu açılmamıştır.

AOSP romlara karşı antipatim, ORD[Obsessive Rom Disorder] olmaya temel atarken merak ettiğim Oxygen OS yükledikten sonra oluşmuştu. MIUI Arayüzünü de sevdiğim için bir daha AOSP romlara bulaşmamıştım. Fakat işin diğer tarafında romlar aleminin piri, kıymetli büyüğüm Skorpi hocam olunca bir şans vermek içimden geldi, çünkü MIUI sevdiğimiz kadar da customization delisiyiz. CustoMIUIzer hiçbir MIUI arayüzünde istediğim randımanı vermiyordu.

Her şeyden önce, Skorpi hocamızın değindiği RROS Kurulum Talimatlarına ve kendisinin yorumlarına bu konu üzerinden ulaşabilirsiniz.
Kendileri ana ekrana Tapatalk bildirimleri gelmediği için RROS'a şans vermeyi ötelemiş, test ettik, geliyor :)

Dün (12.09.20) RN8 kullanıcıları için Official olarak Resurrection Remix, 8.6 sürümü ile piyasaya sürülmüş. Bir heyecan ile indirdim. Mükemmel derecede hızlı ve akıcı. Ses kalitesi çok yerinde. Ve anormal derecede fazla customization seçeneği mevcut. Şarj animasyonundan tut, control center ikonlarının animasyon dönüş hızına kadar ayarlayabiliyorsunuz.

AOSP romlarda yaşamış olduğum Bluetooth bağlantı sorununu asla yaşamadım. MiTrue Wireless Basic kulaklığımı ve Amazfit Verge akıllı saatimi rahatça kullanabiliyorum.

Resurrection Tools yarı Türkçe, yarı İngilizce olarak gelmiş. Bunu da Türkçe yapsalardı iyi olurdu, iş bu noktada birazcık şahsi araştırmalara ve gayretlere düşüyor. :)

• Soranlar olacaktır illa ki, Geliştirici Seçeneklerini açmak için: Ayarlar- Telefon Hakkında - Derleme Numarasına 5-6 defa basınız.​
  • Ses modülü ihtiyacı duymayacak kadar ses seviyesi yerinde, içerisinde yer alan AudioFX istediğiniz seviyede ses vermiyor ise, Dolby+Ainur Narsil beraber kullanmanızı öneririm. (Dolby ATMOS, Android 10'da Android 9'daki kadar randıman vermediği için, yükleme gereği duymadım.)​
  • Kurulum sonrası Pixel Launcher ile karşılacaksınız. Bu launcherı sevmez iseniz Nova Launcher RROS'te pek estetik durdu. :)
  • Operatör ismi için operatörlere tonla para vermenize gerek yok, ayarlardaki RROS Tools sekmesinde Status Bar kısmında Carrier Label sekmesinde operatör ismine dilediğinizi yazabilir ve status bar'da dilediğiniz boyut ve görüntüde konumlandırabilirsiniz.,​
  • Hani bunun 3 parmak ile screenshot alması? Buyrunuz: Ayarlar-RROS Tools- Interface- Miscellanous 'tan "Three finger gesture" alanını aktive ediyoruz. :)
Şimdilik bu kadar yeter, bence özelleştirmeler için apayrı bir yazı dizisi pardon serisi oluşturmak lazım :)

Kurulum adımlarını tamamlamak için Bootloader kilidiniz açık,TWRP yüklü olmalıdır.

• Linklerden ROM ve GAPPS dosyalarını indirerek cihazınızdaki Download klasörüne veya SD Cardınıza atınız.
  • Cihazınızı power + ses açma tuşlarına aynı anda basarak Recovery modunda başlatınız ve recovery arayüzüne erişim sağlayınız. [TWRP/Orange Fox vb.]​
  • Her ihtimale karşı Backup sekmesinden Full Nandroid yedeğinizi alınız. Recovery arayüzünde yapmak istemeyenler, Swift Backup programını kullanarak en önceden yedek alabilirler.
  • Wipe bölümüne gelerek, 5 wipe yapınız. [Dalvik/Art- Cache, Cache, System, Vendor, Data seçili olacak.] [SD Cardı olmayanlar Internal Storage'ı silmesinler, Download klasörü internal storage içinde olduğu için sildiklerinde romu flashlayamazlar.]
  • Romu ve GAPPS dosyalarını ve root isterseniz de Magisk dosyasını flashlayınız.
  • Wipe sekmesine dönerek sadece Internal Storage'ı, ardında Dalvik/Art Cache ve Cache'yi wipelayınız.
  • Reboot system diyerek telefonu açıp keyfini çıkarınız :)

RROS, başlatıcı olarak Pixel Launcher kullanmış fakat Pixel Launcher'ı sevmediğim için Nova Launcher kullanarak özelleştirme yaptım, ekran görüntüleri de Nova Launcher ile çekildi.

Redmi Note 8 [ginkgo] İçin Resurrection Remix 8.6.0

Kurulum adımları bizzat denenerek yazılmıştır. Yapılan yanlış işlemlerden ve cihazınızda oluşabilecek arızalardan şahsım ve miuiturkiye.net ailesi ASLA SORUMLU TUTULAMAZ.

Skorpi hocama sevgi ve saygılarımla...
Güle güle kullanın hocam, sevgi ve saygı bizden... Halen tavsiyelerime kulak verenlerin olması beni çok mutlu etti

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Baş tacisiniz kıymetli hocam. :$
Güle güle kullanın hocam, sevgi ve saygı bizden... Halen tavsiyelerime kulak verenlerin olması beni çok mutlu etti

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

saban19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
şaban
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
5
peki bu rom Note 8T ve micron chipsetli telefonada uyumlumu ??

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Elinize emeğinize sağlık hocam. Herkesin ve benimde en merak ettiğim soruyu sorayım :) Pil süresi nasıl? :D

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Merhaba hocam.
RROS, redmi note 8 ve 8t için unified(birleştirilmiş) olarak yayımlanmis. Telegram grubuna da gidip sordum. Aynı şeyi söylediler fakat micron chipset hakkında malesef fikir sahibi değilim. Full nandroid Back-Up alarak deneme yapabilirsiniz.
peki bu rom Note 8T ve micron chipsetli telefonada uyumlumu ??

Merhaba Merdan hocam nasılsınız :)
Paylaşayım.. günü gayet tabi çıkarır ama yoğun kullanımda gerekli optimizasyon yapılmaz ise ikinci güne çıkmaz :)

Elinize emeğinize sağlık hocam. Herkesin ve benimde en merak ettiğim soruyu sorayım :) Pil süresi nasıl? :D

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Merhaba hocam.
RROS, redmi note 8 ve 8t için unified(birleştirilmiş) olarak yayımlanmis. Telegram grubuna da gidip sordum. Aynı şeyi söylediler fakat micron chipset hakkında malesef fikir sahibi değilim. Full nandroid Back-Up alarak deneme yapabilirsiniz.

Merhaba Merdan hocam nasılsınız :)
Paylaşayım.. günü gayet tabi çıkarır ama yoğun kullanımda gerekli optimizasyon yapılmaz ise ikinci güne çıkmaz :)
Sağolun hocam biz iyiz Allah'a şükür çoluk çocuk uğraşıp duruyoz gari :D sizi sormalı. İlk şarj için normal süreler zamanla oturur sistem. Listeye ekledim denerim teşekkürler :)

xppr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Elektrik müh
Konular
0
Ion os güncelleme almadığı için bu romu eski telefonumda da kullandığım için deneyeceğim.

Elinize sağlık çok güzel anlatım olmuş fakat şu son kısımdakini anlayamadım.

"Wipe sekmesine dönerek sadece Internal Storage'ı, ardında Dalvik/Art Cache ve Cache'yi wipelayınız"

Internal storage'i wipe yapmak gerekli mi acaba?

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Merhabalar kıymetli hocam,
Naçizane kıymetli görüşleriniz için çok teşekkür ederim :)

O kısmı anlatma sebebim şu, Internal Storage'ı silmemek bazı durumlarda telefonda bootloop oluşmasına sebep olabiliyor. Ne olur olmaz, temiz kurulum yapmanın zararı yok yararı var. Bu wipe işlemine istinaden Backup- Full Nandroid Backup veya Swift Backup önerisinde bulundum. Sonrasındaki önbelleği sildirme amacım da tertemiz pırıl pırıl başlasın diye:)
Doğru wipe yapmak önem arz eder.

Ion os güncelleme almadığı için bu romu eski telefonumda da kullandığım için deneyeceğim.

Elinize sağlık çok güzel anlatım olmuş fakat şu son kısımdakini anlayamadım.

"Wipe sekmesine dönerek sadece Internal Storage'ı, ardında Dalvik/Art Cache ve Cache'yi wipelayınız"

Internal storage'i wipe yapmak gerekli mi acaba?

Üst Alt