Rehber Örnek Konu Şablonu

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
@cantara hocam, 1.bölümdeki konu başlığı kuralları tüm forum için geçerli olsun. Acil, yardım, bir bakar mısınız, ..... bozuldu, yardım edin, v.b. başlıklar da yasak olmalı. Böyle açılmış konular moderatör arkadaşların inisiyatifi ile ya başlıkları değiştirilmeli yada konu kapatılmalı.
Yanlış yazılan kelimeler için, telefondan yazıyorum gibi bir neden öne sürülmemeli, yanlış yazılan kelime, mesaj düzenleme ile düzeltilmeli. Telefonum çalışmıyor, rom yükleyemiyorum, rom yükledim telefon açılmıyor gibi, mesajı okuyan kişinin müneccim olmasını gerektirecek mesajlar yazılmamalı, telefonunun modelini, hangi romun yüklendiğini, hangi aşamalar sonrası sorun olduğunu açıkça yazmalı.
@benkimim hocam, ben de cantara hocam gibi düşünüyorum. Hatta böyle açılmış birkaç konuda bunu dile getirecektim. Ama fırsat olmadı sonra da unuttum.
Burası, forum olması haricinde, özel bir misyonu olan, bir markanın resmi forumu. Herhangi bir haber sitesi, teknolojik blog yada bir site değil. Buraya gelen kişiler sadece ve sadece MIUI için geliyorlar.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: Örnek Konu Şablonu

chatin_62 pid=3552 dateline=1403108888' Alıntı:
@cantara hocam, 1.bölümdeki konu başlığı kuralları tüm forum için geçerli olsun. Acil, yardım, bir bakar mısınız, .....  bozuldu, yardım edin, v.b. başlıklar da yasak olmalı. Böyle açılmış konular moderatör arkadaşların inisiyatifi ile ya başlıkları değiştirilmeli yada konu kapatılmalı.
Yanlış yazılan kelimeler için, telefondan yazıyorum gibi bir neden öne sürülmemeli, yanlış yazılan kelime, mesaj düzenleme ile düzeltilmeli. Telefonum çalışmıyor, rom yükleyemiyorum, rom yükledim telefon açılmıyor gibi, mesajı okuyan kişinin müneccim olmasını gerektirecek mesajlar yazılmamalı, telefonunun modelini, hangi romun yüklendiğini, hangi aşamalar sonrası sorun olduğunu açıkça yazmalı.
@benkimim hocam,  ben de cantara hocam gibi düşünüyorum. Hatta böyle açılmış birkaç konuda bunu dile getirecektim. Ama fırsat olmadı sonra da unuttum.
Burası, forum olması haricinde, özel bir misyonu olan, bir markanın resmi forumu. Herhangi bir haber sitesi, teknolojik blog yada bir site değil. Buraya gelen kişiler sadece ve sadece MIUI için geliyorlar.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Hocam yazdıklarınızdan bazıları aklımdaydı ama forum kurallarımızda yer aldığı için ayrıca buraya eklemek şık olmaz diye düşündüm. Buradakiler zaten forum kurallarına ek olarak yazılmış olan kurallar. Ama yanlış yazıma ve müneccimlik becerisi gerektiren başlıklara daha önce değinmemiştik zannediyorum. Uygun cümlelerle forum kurallarında eklemeler yapalım en kısa zamanda. Tavsiyeleriniz ve fikirleriniz için teşekkürler. :)

Durdanecan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dürdane
Cihazım
Xiaomi 5s
Konular
0
Rica etsem " görsel ekleme klavuzunu" yeniden düzenler misiniz? Verdiğiniz linke tıkladığımda "uh ı think ı m lost" şeklinde bir yazıyla karşılaşıyorum. Ve aynı zamanda yorumlarıma görsel ekleyemiyorum. Yoksa belli bir mesaj limiti felan mı var görsel yükleyebilmek için? Bilgilendirirseniz memnum olurum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Rica etsem " görsel ekleme klavuzunu" yeniden düzenler misiniz? Verdiğiniz linke tıkladığımda "uh ı think ı m lost" şeklinde bir yazıyla karşılaşıyorum. Ve aynı zamanda yorumlarıma görsel ekleyemiyorum. Yoksa belli bir mesaj limiti felan mı var görsel yükleyebilmek için? Bilgilendirirseniz memnum olurum.

Konu rehber olarak yeniden düzenlenmiş, kurallar ve görseller güncellenmiştir.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Çeviri derken hocam?
Hocam xda, en.miui sitelerinden bazen bulduklarımızı paylaşıyoruz. tabi çeviri yapacak kadar ingilizcemiz yok. bu yüzden google sözlük kullanıyoruz. buna istinaden çeviride sıkıntılar olabiliyor. çevremdede ingilizce bilen yok

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam xda, en.miui sitelerinden bazen bulduklarımızı paylaşıyoruz. tabi çeviri yapacak kadar ingilizcemiz yok. bu yüzden google sözlük kullanıyoruz. buna istinaden çeviride sıkıntılar olabiliyor. çevremdede ingilizce bilen yok

Siz yeter ki paylaşım yapın hocam. Eğer çok sorun yaşarsanız ben konuyu sonradan düzenleyerek hatalı çevirileri düzeltmeye çalışırım :)

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Siz yeter ki paylaşım yapın hocam. Eğer çok sorun yaşarsanız ben konuyu sonradan düzenleyerek hatalı çevirileri düzeltmeye çalışırım :)
Tamamdir o zaman hocam. Teşekkür ederim. Tertip düzen her zaman sevdiğim bir husustur. Askerden sonra üzerime kalan en büyük etken:)

Üst Alt