Soru OEM kilidi açılmalı mı?

Khukicha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.3.x
Telefon Modeli
Mi 8 Lite
Bootloader Kilidi
Açık
OEM kilidi kapalı cihazı açarken Unlocked yazıyor. Bu zamana kadar ROM kurarken hiç bu ayarı değiştiremiyordum. Şu an değiştirebildiğimi görünce şaşırdım. Ayar açıkken de kapalıyken de açılışta Unlocked yazıyor. ROM kuracağım şimdi OEM kilidinin açık veya kapalı olması bir şeyi etkiler mi?

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
OEM kilidi kapalı cihazı açarken Unlocked yazıyor. Bu zamana kadar ROM kurarken hiç bu ayarı değiştiremiyordum. Şu an değiştirebildiğimi görünce şaşırdım. Ayar açıkken de kapalıyken de açılışta Unlocked yazıyor. ROM kuracağım şimdi OEM kilidinin açık veya kapalı olması bir şeyi etkiler mi?
Rom kurarken boot kilidi açık olmalı unlocked boot kilidinin açık olduğunu gösterir ve kesinlikle kapatmayın.
Oem kilidi ise cihazınızı sıfırlayınca Google hesabı yanı FRP kilidi sorulsun mu sorulmasin mi anlamında kapalı olursa sormaz açık olursa sorar format atınca

Oyla:

Canny1913

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Canny
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
MagiskHide yada DenyList gibi araçlar kullanıyorsanız o normaldir (yada ROM'un içinde geliyordur). BL kilidiniz "açık" olduğu halde sisteme "kapalı" olarak gösteriliyor bu yüzden o ayarı değiştirebiliyorsunuz.

Oyla:
Üst Alt