Yardım Numara taşıma sonrası sim 1 çalışmıyor (aktif edememe )

femre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
Çift sim kartlı Redmi note 4 telefonumda sim1de vodafone sim2 de turkcell kullanıyordum. Hiç bir sorunum yoktu. İki hattım da aktif çalışıyordu. Dertsiz başıma dert açtım, vodafonu TT 'ye numara taşıma yaptım. bugün aktif doldu TT hat ve telefona sim1e TT taktım. Fakat TT sim kart bir türlü aktif olmuyor.
TT hattın içinde 40 TL bakiye var.
TT hat arkadaşın telefonda çalışıyor denedik.
TT hat ve türkcell yurt dışı sms göndermeye açık.
Mi hesaptan "cihazımın yerini bul" defalarca aç - kapa yaptım. olmadı.
Sim1 ve sim2 yer değiştirdim. Bu sefer sim1e takılan türkcell de çalışmadı. TT de sim2 de çalışmadı.

Çözüm önerisi olan var mı?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
IMEI kontrol ettiniz mi hocam?

femre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
"Cihazı bul"SIM kart 1 etkinleştiriliyor....
SIM kartının etkinleştirilmesi bekleniyor

"Cihazı bul"SIM kart 1 etkinleştirilemiyor....
SIM kart etkinleştirilemiyor. Hesap bakiyenizin yeterli olduğundan emin olun.

Bu şekilde bildirim geliyor. Napcaz?
IMEI kontrol ettiniz mi hocam?
IMEI de ne sorun olabilir hocam? Nasıl kontrol edicez?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorgulama yaptığımda

Girdiginiz 35........xx1 imei numarası ile ....xxxx01 GSM hat numarası eşleşmiştir.
Girdiginiz 35........xx2 imei numarası ile ....xxxx02 GSM hat numarası eşleşmiştir.

Son düzenleme:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Bizde 3 tane rn8 var. Üçü de tr garantili, imei sorunu yok yani. İkisinde faturalı Vodafone hattı var. İlk denemede ikisinin de simleri etkinleştirildi. Diğer üçüncüde Bimcell faturasız hat var. Hattı yurtdışını arama ve yurtdışında kullanıma açmama ve internette çözüm diye söylenen herşeyi denememe, bakiyesi olmasına rağmen simini etkinleştiremedim. Cihazı bul açık ama sim etkinleştirilemedi. Bimcell müşteri hizmetleri birşey diyemedi ama ben bu sorunun GSM operatöründen kaynaklandığını düşünüyorum. Ama sizin sorunun cevabı bende yok.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Pardon ben yanlış anladım herhalde...

SIM 1 hiç mi çalışmıyor yoksa sadece SIM Kart aktifleştirilemedi hatası mı alıyorsunuz?

Belirttiğini sorgulamayı nereden yaptınız?

femre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
Sim TT şebeke hiç yoktu. Durum şöyle hat eşletirme sorgularını Edevlet üzerinde yaptım. Numaralar eşleşmiş vaziyette görünüyor. TT müşteri hizmetleri ile az önce konuşma yaptık , hat resetleme yapalım dedi olmaz ise sim kartı değiştirme talebi oluşturun dedi . Bu resetleme işinden sonra telefonu kapattım açtım ve Tt sinyal geldi. sesli konuşma yapabildim. Mesaj da attım. Bu çok güzel bir gelişme oldu.
Fakat bu sefer de "Sim kart etkinleştirilemedi : etkinleştirme mesajı gönderilemedi " hatası alıyorum. Halbuki yurt dışı görüşmeleri de açtırdım. Ne yapmalıyım?

femre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
Bizde 3 tane rn8 var. Üçü de tr garantili, imei sorunu yok yani. İkisinde faturalı Vodafone hattı var. İlk denemede ikisinin de simleri etkinleştirildi. Diğer üçüncüde Bimcell faturasız hat var. Hattı yurtdışını arama ve yurtdışında kullanıma açmama ve internette çözüm diye söylenen herşeyi denememe, bakiyesi olmasına rağmen simini etkinleştiremedim. Cihazı bul açık ama sim etkinleştirilemedi. Bimcell müşteri hizmetleri birşey diyemedi ama ben bu sorunun GSM operatöründen kaynaklandığını düşünüyorum. Ama sizin sorunun cevabı bende yok.
Ben şuan sizin problemli Bim hatlı olan telefonun seviyesine ancak gelebildim. Daha önceki şebeke yok problemim hat resetleme yapılınca çözüldü GSM opretörü kaynaklı idi. Şuan ön ödemeli hattımda bakiye var. Ben mesaj atabiliyorum. Fakat Xiaominin "cihazı bul" programcığı yurt dışına mesaj atamıyor. Sürekli pop up geliyor, etkinleştirme mesajı gönderilemedi diyor. Neden acaba?

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Ben şuan sizin problemli Bim hatlı olan telefonun seviyesine ancak gelebildim. Daha önceki şebeke yok problemim hat resetleme yapılınca çözüldü GSM opretörü kaynaklı idi. Şuan ön ödemeli hattımda bakiye var. Ben mesaj atabiliyorum. Fakat Xiaominin "cihazı bul" programcığı yurt dışına mesaj atamıyor. Sürekli pop up geliyor, etkinleştirme mesajı gönderilemedi diyor. Neden acaba?
Bende de aynı işte. Dediğim gibi yurtdışına mesaj atamamayı ben operatör kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Etkinleştiremeyince sürekli mesaj göndermeyi denemesin, popup çıkmasın diye sim etkinleştirmeyi pasif hale getirdim.

Üst Alt