Haber Nubia Distribütör ile Resmen Türkiye'de!

Dünya genelinde ses getiren akıllı telefonlarıyla adını duyuran Çinli Nubia, ülkemizdeki bilinçli akıllı telefon kullanıcılarının uzun zamandır radarlarında olan bir marka. Bugüne kadar ülkemizde resmi satışı bulunmayan Nubia ,Türkiye distribütörü olarak Aranota firmasını belirledi ve yakın zamanda satışlara başlayacak. Başlangıç olarak orta-üst segmentte konumlanan Z17 Mini modeli ile Türkiye’ye giriş yapacak. Özellikle …

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Hocam xiaomi yi doğa mobil distribütör olarak geldi dediğimizde onlar distribütör degil dediniz şimdi ise nubia distribütör olarak geldi diyorsunuz. Doğa mobilden farklı olara ne var su haberde. Her ikiside netten satış yapacak ve her ikiside kvk garantili satacak.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam xiaomi yi doğa mobil distribütör olarak geldi dediğimizde onlar distribütör degil dediniz şimdi ise nubia distribütör olarak geldi diyorsunuz. Doğa mobilden farklı olara ne var su haberde. Her ikiside netten satış yapacak ve her ikiside kvk garantili satacak.

Bir üretici veya tedarikçiye ait olan ürünlerin belirli bölgelerde tanıtımı ve satışını sağlamakla yetkili dağıtıcı firmalara distribütör adı verilir. Distribütörün faaliyetlerinin kapsamı, üretici ile yapmış olduğu sözleşme ile belirlenir. Yani bir satıcıya distribütör denilebilmesi için üretici ile yapmış olduğu bir sözleşme olması gereklidir. Doğa mobilin Xiaomi ile yapmış olduğu her hangi bir sözleşme bulunmuyor hatta Xiaomi'nin Doğa Mobil adında bir firmadan dahi haberi yok. Yani farkı belirleyen şey satış kanalı veya servis garantisi değildir. Umarım anlatabilmişimdir :) Tabii bir de Xiaomi ve Nubia'yı kıyaslamamak lazım. İkisi arasında çok ciddi bir büyüklük farkı var.

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Bir üretici veya tedarikçiye ait olan ürünlerin belirli bölgelerde tanıtımı ve satışını sağlamakla yetkili dağıtıcı firmalara distribütör adı verilir. Distribütörün faaliyetlerinin kapsamı, üretici ile yapmış olduğu sözleşme ile belirlenir. Yani bir satıcıya distribütör denilebilmesi için üretici ile yapmış olduğu bir sözleşme olması gereklidir. Doğa mobilin Xiaomi ile yapmış olduğu her hangi bir sözleşme bulunmuyor hatta Xiaomi'nin Doğa Mobil adında bir firmadan dahi haberi yok. Yani farkı belirleyen şey satış kanalı veya servis garantisi değildir. Umarım anlatabilmişimdir :) Tabii bir de Xiaomi ve Nubia'yı kıyaslamamak lazım. İkisi arasında çok ciddi bir büyüklük farkı var.
Doğa mobil bi tanıtım toplantısı yaparak açıklayacaklarmis distribütör olduklarını. Ben doğa mobili savunuyormusum gibi göründü belki ama nubia nin satış kanallari ve doğa mobilin satış kanallari ve servisleri aynı olduğu için fark olmadığını belirtmek istedim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Doğa mobil bi tanıtım toplantısı yaparak açıklayacaklarmis distribütör olduklarını. Ben doğa mobili savunuyormusum gibi göründü belki ama nubia nin satış kanallari ve doğa mobilin satış kanallari ve servisleri aynı olduğu için fark olmadığını belirtmek istedim.

Haklısınız hocam. Özellikle Doğa Mobil fiyaskosu sonrasında daha inandırıcı olunması gerekiyor. Nubia Türkiye yetkililerine haber verdim en kısa sürede distribütörlük anlaşmasını yayınlayacaklarını ve adresinden de yayına geçeceklerini belirttiler.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Güzel haber. Darısı Xiaomi'nin başına diyelim. Dört gözle bekliyoruz... :)

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt