Soru NTFS sorunsalı

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 10, stable, global
Telefon Modeli
mi 9t
Bootloader Kilidi
Kapalı
merhaba arkadaşlar

iş gereği usb bellek taşıyorum. ve ister istemez 64/128gb lık bellekler kullanıyorum. çok büyük tek parça dosya taşıyorum.
br film gibi. +20gb. ve bunları usb bellekten okutmak istediğimde sizlerin de yaşadığım sorunu yaşıyorum

rom un kendisi içinde veya ne yapmak lazımda bu sorun un kalıcı bir çözümü ne olabilir ?

belirtmem gerek
mi 9t nin henüz BL açılmadığı gibi root erişimli dosyalar ile dosya modifikasyonu vs yapmak istemiyorum.
en fazla yapabileceğim hazır bir paketi twrp den flashlamak olabilir (BL açılıp euro rom kurduktan sonra)

bu arada.. eskiden euro rom içinde root oluyor idi.. veya çıkarken wtrp super su kurayımmı diye sorar idi. artık yok...

yağmur yağıp yağmayacağı belli olmayan bir İstanbul Cumartesi'nden selamlar

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Tam anladım mı bilmiyorum, yazı biraz karışık olmuş. Fakat anladığım kadarı ile FAT32 dosya sisteminin 4GB sınırına takılıyorsun. Telefon NTFS sistemini tanımıyor.

Bu durumda exFAT dosya sistemini kullana bilirsin. Çok fazla eski olmayan bir çok flash bellek bu nu destekler. Telefonlarımız da bu dosya sistemi ile çalışıyor. 4GB sınırı yok ve oldukça uyumlu. Ben bu şekilde kullanıyorum hem telefonda, hemde bilgisayarda sorunsuz çalışmakta.

USB belleğini bu dosya sistemine çevirmek için, içerisindekiler'i bir bilgisayara yedekleyin ve ardından "Bilgisayarım" bölümüne giderek USB belleğin üzerine sağ tuş tıklayın oradan "Biçimlendir" butonuna tıklayın açılan pencerede dosya sistemini "exFAT" olarak ayarlayın ve ayrıca "Hızlı biçimlendir" tikini işaretleyin. Ardından biçimlendirmeyi başlatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt