Yardım Note 9s Ekran Uyanma Süresi

t4yfun14

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle Note 9s 128gb modelini kullanıyorum. Telefonumda ekran uyanma süresi çok uzun aranızda böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Tuşa bastığım zaman 5sn'i geçebilen sürelerde açılıyor aslında tuşa bastığım an ekran ışığı yanıyor fakat görüntünün gelmesi çok uzun sürüyor. Telefona arama geldiğinde arayan kişiyi göremiyorum ekran ışığı yanıyor ama görüntü çok sonra geliyor. Bu arada görüntü gelmemişken ekran ışığı yanarken telefonu cevaplayabiliyorum yada ekran kilidini açabiliyorum dokunmatik çalışıyor görüntü gelmiyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Böyle olmaz, durumu tam anlatamamışsınız. kullandığınız rom, ve imei repair durumunuda yazın, ancak o zaman bir şey söylenebilir.
Bu arada ekran kapalı iken nasıl cevaplayabiliyorsunuz anlamadım. Göremediğiniz ikonu nasıl kaydırıyorsunuz.
Tuşa basma derken ekranı acmak için parmak izi kullanmıyormusunuz, basmanıza gerek yokki.

t4yfun14

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, eksik olan yerleri açıklamaya çalışayım. Şuan kullandığım rom miui 12.0.4.0 Global kararlı sürümü daha önce 12.0.3.0 hindistan sürümünü kullanmıştım. İmei repair işlemi yapmadan kullanıyordum 2 gün önce imei repair gerçekleştirdim fakat ekran uyanma süresine bir etkisi olmadı. Aramaları tuşun yerini bildiğimden cevaplayabiliyorum. Arama geldiği anda ekran ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor bu halde iken cevaplayabiliyorum. Arızanın parmak izinden kaynaklı olduğunu düşünmemeniz için tuşa bastığım zamanı söylemiştim. Parmak izi kullanarak açtığımda da ekrana görüntü gelmesini bekliyorum. Siteye video atılabiliyor mu ya da youtube linki bir video çekip gösterebilirim.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Anladım sanırım. Şu halde rom değişikliğide yaptığınız halde değişiklik olmadı ise (hindistan sürümündede durum aynıydı sanırım) donanımsal bir arızadan sözedilebilir. Komple ekran belkide anakart değişimi gibi bir durum olacaktır tamiri için. Yani ciddi masraf görünüyor. Genede yazılımsal bir şey olup olmadığına net karar vermek adına data format yapmak şartı ile bir aosp rom denenebilir. t4yfun14,

t4yfun14

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Tekrardan teşekkür ederim. Ekranın sıkıntılı olabileceği benimde ilk düşüncemdi fakat gerek oyun gerek günlük kullanımda hiç bir sorun olmuyor ekranda. Anakart arızası var ise eğer geçmiş olsun bana. Birde şöyle bir şey fark ettim telefon uçak modunda yada sadece mobil verinin açık olduğu durumlarda kısmen normal açılıyor. Wifi, bluetooth yada konum açıldığımda dediğim geç uyanma sorunu başlıyor. Dediğiniz aosp romlardan önerdiğiniz var mı? Bu akşam yükleyip deneyebilirim.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
LineageOS test için en iyisi, yok kullanmalık derseniz fluid os süper. Denemekten zarar gelmez. Xda forumda bulabilirsiniz. t4yfun14,

t4yfun14

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
LineageOS romunu denemek için yükledim. Şuan telefonun ekranı sadece wifi açıkken geç uyanıyor. Wifi'yı kapattığım anda normal bir şekide çalışıyor. Videosunu paylaşıyorum

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Çok ilginç başka wifi ağında deneme şansınız varmı?
Birde data bağlantısında durum ne.
Şu haliyle donanımsal değil. Öyle olsa her halükarda yapardı gecikmeyi.

t4yfun14

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Bence de çok ilginç. Sadece wifi'nin açık olması yetiyor herhangi bir ağa bağlı olmasa bile ekran aynı şekilde geç uyanıyor.

Üst Alt