Yardım Note 9 pro joyuse için hangi romu kullanmalıyım?

seyyahmustafa01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi max 3
Konular
2
Merhabalar.
Birkaç ay önce miui global 12 yi yükledim fakat çok sorun yaşadım. Netflix Chrome vs birçok programı güncelleniyor play store da çıkmıyor. Kısacası çok bug çıktı. Telefonu Genel olarak birşeyler izleme ofis ve Adobe programlarını kullanmak için kullanıyorum. Normalde 2 gün giden şarjım artık 1 günü çıkarmıyor ve Ram çok fazla kullanılıyor toplamda yaklaşık 114 uygulama var ve 1.6 GB boş yer gözüküyor ramde Batarya tüketimi az ve stabil bir rom önerebilecek biri var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-02-11-34-28-660_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-08-02-11-34-28-660_com.android.settings.jpg
    193,8 KB · Görüntüleme: 20

roadrunner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Samsung Service St
Konular
1
İki gün şarj gitmesi gibi bir beklenti bana hiçbir cihaz için mantıklı gelmiyor fakat kullandığım ROM olarak Evolution X'i tavsiye edebilirim en yoğun kullanımda 6 saat normal rölanti kullanımda 8 saat kadar ekran süresi veriyor kullanımı etkileyen bir sorunla da henüz karşılaşmadım. Orijinal MIUI görünümünü seviyorsan da EU Rom bahsettiğin konularda Global Rom'dan daha iyi gibi.

Oyla:

XparadoxX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
rafet
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
6
İki gün şarj gitmesi gibi bir beklenti bana hiçbir cihaz için mantıklı gelmiyor fakat kullandığım ROM olarak Evolution X'i tavsiye edebilirim en yoğun kullanımda 6 saat normal rölanti kullanımda 8 saat kadar ekran süresi veriyor kullanımı etkileyen bir sorunla da henüz karşılaşmadım. Orijinal MIUI görünümünü seviyorsan da EU Rom bahsettiğin konularda Global Rom'dan daha iyi gibi.
Hocam oyun performansı nasıl ve hangi gapps paketini kullanıyorsunuz nikkgapps bende hata veriyordu

Oyla:

roadrunner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Samsung Service St
Konular
1
Hocam oyun performansı nasıl ve hangi gapps paketini kullanıyorsunuz nikkgapps bende hata veriyordu
Gapps içinde geliyor dostum zaten Pixel romunda gelmese ilginç olurdu :) Hiç oyun oynamıyorum maalesef deneme şansım olmadı ama sanırım AOSP romlar arasında oyun için en iyi iki romdan biri.

Oyla:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Gapps içinde geliyor dostum zaten Pixel romunda gelmese ilginç olurdu :) Hiç oyun oynamıyorum maalesef deneme şansım olmadı ama sanırım AOSP romlar arasında oyun için en iyi iki romdan biri.
hocam merhaba bende orangeFox var miui eu rom rahat kuruyorum AOSP romlarda hata veriyor romu kurarken hangi dosyalar gerekli birde kurulum sırası nasıl yardımcı olursan sevinirim çünkü note 9 pro forumda AOSP rom kurulumu sıfır yok

Oyla:

roadrunner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Samsung Service St
Konular
1
hocam merhaba bende orangeFox var miui eu rom rahat kuruyorum AOSP romlarda hata veriyor romu kurarken hangi dosyalar gerekli birde kurulum sırası nasıl yardımcı olursan sevinirim çünkü note 9 pro forumda AOSP rom kurulumu sıfır yok
Aynı sorunu ben de yaşamıştım şöyle yapacaksın önce MIUI 12'yi kur sonra bizim forumda Evolution X 5.6 vardı onu indir romun zaten OTA update seçeneği var oradan da son sürüme güncellersin diğer türlü neden bilmiyorum direkt son sürüm kurulmuyor

Oyla:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Aynı sorunu ben de yaşamıştım şöyle yapacaksın önce MIUI 12'yi kur sonra bizim forumda Evolution X 5.6 vardı onu indir romun zaten OTA update seçeneği var oradan da son sürüme güncellersin diğer türlü neden bilmiyorum direkt son sürüm kurulmuyor
sadece romu mu flash yapacaz başka ek dosya varmı

Oyla:

roadrunner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Samsung Service St
Konular
1
sadece romu mu flash yapacaz başka ek dosya varmı
Garantiye alalım sen önce MIUI12 Global'i bir kur. Sonra şunu TWRP'den kur. Daha sonra ayarlardan güncellemeleri denetle son sürüme yükseltsin kendi kendine. (OrangeFox'ta OTA seçeneği açık mı kontrol et).

Oyla:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Garantiye alalım sen önce MIUI12 Global'i bir kur. Sonra şunu TWRP'den kur. Daha sonra ayarlardan güncellemeleri denetle son sürüme yükseltsin kendi kendine. (OrangeFox'ta OTA seçeneği açık mı kontrol et).
eyvallah kardeş tamamdır hallettim sağol

Oyla:
Üst Alt