Soru Note 9 pro %100 şarj olmuyor

mahmutaby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
2
Yurtdışı global redmi note 9 pro kullanıyorum. Şarjla alakalı bir sıkıntım yok gayet hızlı doluyor fakat bir sorum olacak. Telefonu şarja takıp bıraktığımda %100 olmadan akımı kesiyor. Örneğin biraz önce 87'de kesti daha önce 80 85 gibi kestiği de oluyordu. Bu durum normal mi? Ve cihaz akımı kesse de tekrar şarja takıp %100'e kadar şarj etmeli miyim? Şimdiden teşekkürler.

Ahm-ET

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi 7
Konular
0
Batarya kalibrasyonu yapabilirsiniz

Oyla:

miusevmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
note
Konular
5
Nasıl yapabilirim acaba?
  1. Cihazınızın şarjını cihazınız kapanana kadar tüketin.
  2. Cihazınızı açın. Şarjı olmadığı için ekran bir an açılır gibi olacak ve tekrar kapanacaktır. Bu adımı, ekran açılır gibi olmayana kadar tekrarlayın.
  3. Artık ekranınızın hiçbir şekilde açılmadığına emin olduktan sonra cihazınızı şarja takın ve kapalı bir şekilde %100 dolana yani yeşil ışık yanana kadar şarj edin.
  4. Cihazını açın. Cihazınız bu aşamada %100 yerine %98-99 gösteriyor olabilir. Cihazınız açık bir şekilde şarj etmeye devam edin.
  5. Şarjınız %100 olduğunda cihazınızı yeniden başlatın.
  6. Bu aşamada cihazınız yine %98-99 gösteriyor olabilir. Şarj etmeye devam edin.
  7. Şarjınız tekrar %100 olduğunda şarj kablonuzu çıkarmayın ve bu şekilde 1 saat daha şarjda bırakın.
  8. 1 saatin ardından cihazını şarjdan çıkarın ve bir daha hiç şarja takmadan bataryanız tükenene kadar kullanın.

Oyla:

d.seyitali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Seyitali
Cihazım
Redmi note 9pro
Konular
15
Merhaba aynı sorunu bende yaşadım yurt dışı cihazda sorunu 33w orijinal şarj aleti alarak çözdüm.

Oyla:
Üst Alt