Yardım Note 8 volte kapatma sorunu

Seckin7170

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seçkin
Cihazım
Note 8
Konular
2
Arkadaşlar ilk defa xioami telefon aldık. Fakat yukardaki bildirimlerde volte acık görünuyor hep menüden girdigimde volteyi kapat secenegi vardi ama kapatip ciktigimda kendisi otomatik aktif ediyordu sonra telefonun android güncellemesini yaptim sonra mobil aglardaki ayar kismindan volte tamamen kayboldu ve volte yazisi yukarda sürekli duruyor. Sizde de böylemi ne yapmam gerekiyor. Kodla acmayi denedim ama hicbisey gelmiyor. Telefon hakkinda kismindaki depolama menusu altindada yaptigimda volteni kapatiyorum menuden cikinca yeniden aktif ediyor. Bu nasil çözülecek ??

Bülentb

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi note 5
Konular
8
Hocam
*#*#86583#*#* bu kod ilk yaptığınızda disable yazınca aktif, ikinci yaptığınız enable yazınca pasif hale getirir

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Arkadaşlar ilk defa xioami telefon aldık. Fakat yukardaki bildirimlerde volte acık görünuyor hep menüden girdigimde volteyi kapat secenegi vardi ama kapatip ciktigimda kendisi otomatik aktif ediyordu sonra telefonun android güncellemesini yaptim sonra mobil aglardaki ayar kismindan volte tamamen kayboldu ve volte yazisi yukarda sürekli duruyor. Sizde de böylemi ne yapmam gerekiyor. Kodla acmayi denedim ama hicbisey gelmiyor. Telefon hakkinda kismindaki depolama menusu altindada yaptigimda volteni kapatiyorum menuden cikinca yeniden aktif ediyor. Bu nasil çözülecek ??
Hocam telefonun modeli ne operatör hangisi? Bir de volte yi kullanmak istiyorsanız zaten aktifte kalmalı.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hocam benim öğrendiğim kadarı ile, destekleyen cihaz kullandığınızda operatör ağ ayarlarından LTE/.../... seceneklerinden herhangi biri seçilince istesenizde istemesenizde aktif oluyor.Operatörden iptal ettirir iseniz, 4,5G de gidiyor. Siz Operatör ağ ayarlarında içinde LTE olmayan seçenekleri deneyerek uygun olanı bulabilirsiniz.Ama Telefonun çekim ve internet hızınızı da kontrol etmeyi unutmayı, Diğer şekilde 3G de kalabilirsiniz.
Birde * # * # 86583 # * # * kodlarını deneyin disable yazmalı enable yazarsa tekrarlayın.
Bence bırakın öyle kalsın size bir zararı yok.

Oyla:

premiumbird

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
adasdasd
Konular
0
Bendede aynı sorun vardır çözdüm.