Soru Note 8 promu değiştirip mi 9 t almam için tavsiyelerinizi bekliyorum

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Arkadaşlar günaydın iyi forumlar

Redmi note 8 pro kullanıyorum cihazdan mennunum bir şikayetim yok bu cihazı alırken de aklımda mi 9t almak vardı ama note 8 pro aldım hala aklımda bu cihazı kullanmak istiyorum değişik cihazları kullanmak istiyorum sizce mi 9 t almam bu cihaza geçmem mantıklı mı şimdi aklımdaki soruları size sormak istiyorum

1-pop up kamera deneyimi nasıl

2-kamera deneyimi nasıl netlik ve kalite olarak redmi note 8 den daha mı iyidir

3- malzeme kalitesi ve güncelleme konusunda mi 9t daha iyi deniyor sizce doğru mu

4-amoled ekran olması ips göre farklılıklar gösteriyor mu

5-ekrandan parmak izi hızlı çalışıyor mu

6 - pil deneyimi nasıldır note 8 pro da 4500 mah mi 9t de 4000 mah

Aklımdaki sorular bunlar sizin de eklemek istediğiniz kullanıcı detayları varsa paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Sancarexp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi NOTE 8
Konular
91
Mİ 9t hem işlemci hemde Amoled ekrandan dolayı pil performansı daha iyidir

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461

Oyla:

mstf6651

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Benden note 8 prodan geçtim, öncesinde redmi note 7 vardı note8 pro ile tasarım ve deneyim açısından pek bir fark görmediğimden Mi9T ye geçtim geçmenin en büyük iki sebebi çentikli ekrandan sıkılmam ve note 8 pronun boyut olarak benim için oldukça büyük gelmesiydi.
1. Pop up kamera sağlamlık açısından kısa vadede sorun çıkaracağa benzemiyor
2.kameralar arası ben pek bir fark hissetmedim ama note 8 proyu 1 hafta gibi kısa bir süre kullandım o yüzden net bir şey söyleyemiyeceğim youtube üzerinden kamera karşılaştırmalarını izleyebilirsiniz.
3.malzeme kalitesi olarak mi 9t nin çerçeveler metal note 8 pronun plastik güncelleme konusu xiaomi nin politikası ama Mi 9t snap dragon işlemcili olduğundan rahatlıkla custom rom kurabilirsiniz. Note 8 proda bu işlemler daha sorun çıkarmaya müsait.
4.Amoled daha kaliteli bir ekran(bana göre) ancak dezavantajı pahalı olması kırılma bozulma gibi bir durumda ıps e göre tamiri daha maliyetli
5.ekrandan parmak izi performansı ekran altı olmayanlara göre tabi ki bir nebze geride ancak yine de yavaş diyemem gayet iyi
6.pil note 8 pro da biraz daha iyiydi 9 saatin altına düşmüyordu ama mi 9t de de 8-9 saat aralığı alıyorum kullanıma göre değişir bu süreler
Özet olarak Mi9T yi özellikle tam ekran tasarımı açısından öneririm.

Oyla:

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Değmez boşuna değiştirmeyin israf olmasın.

Oyla:

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Walla bende öyle düşünüyorum şu anda telefoncu arkadaşım vazgeçirdi abi ips panel ekran ucuz dedi ama amoled ekran kırılsa 1000 lira civarı dedi
Artı çok bir fark yok işlemci hızları kafa kafaya dedi bilmiyorum kararsız kaldım

Oyla:

Sancarexp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi NOTE 8
Konular
91
Walla bende öyle düşünüyorum şu anda telefoncu arkadaşım vazgeçirdi abi ips panel ekran ucuz dedi ama amoled ekran kırılsa 1000 lira civarı dedi
Artı çok bir fark yok işlemci hızları kafa kafaya dedi bilmiyorum kararsız kaldım
Mantığa bak Amoled 1000TL IPS ucuzmuş, Amoled keyfi varken IPS ekran alınmaz ,bütçe yetiyorsa Amoled ekran alınmalı ,bence işlemciden önce ,ekran gelir Kırmadan kullanıcaksin

Oyla:

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
Eğer ki istiyorsan değiştirmeyi durma. Ben yaptım memnunum. Keşke tr cihazı alsaydım dedim prob ile takas yaptım. Memnunum kamerası özellikle WhatsApp görüşmesinde çok iyi. Küçük boyutu malzeme kalitesi daha güzel.

Oyla:
Üst Alt