Soru Note 8 Pro Ses Kaydetme Hakkında

sealofnova

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miraç
Cihazım
Note 8 Pro 128
Konular
1
Merhaba ben telefonu daha önceki android sürümünü kullanırken xominin kendi rehberini kullanıyordum ve çok kullanışlıydı. Son gelen güncellemelerden sonra bu değişti. Yedeklerimi hiç kaybetmeden eski haline nasıl çevirebilirim.

Aslında benim için önemli olan çağrı kaydetme özelliği bunu nasıl yapabilirim. Bir çok uygulama denedim ama hepsinde sorunlar vardı. Hiç biri çalışmadı. Bu konuda bana yardımıcı olabilir misiniz

Cihaz : Note 8 Pro
Sürüm : MIUI Global 12.5.1.0 RGGMIXM
Andorid : 11 RP1A.200720..011
Adroid Güncellemesi : 2021-06-01

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Global romda önceden beri Google uygulamaları yer alıyordu hocam. Yeni sürümlerde de Google uygulamalarını içeriyor. Romu mu değiştirdiniz sonradan? TWRP veya Mi Flash ile?

Oyla:

sealofnova

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miraç
Cihazım
Note 8 Pro 128
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Global romda önceden beri Google uygulamaları yer alıyordu hocam. Yeni sürümlerde de Google uygulamalarını içeriyor. Romu mu değiştirdiniz sonradan? TWRP veya Mi Flash ile?

Yok hayır değiştirmedim. Sadece gelen güncellemeleri yaptım. telefon yurt dışı kayıtlıdı ama imei atarken bir işlem yapıldı mı bilmiyorum. İlk aldığım zamanlar sorunsuz xominin kullanıyordum son güncellemeleri yapınca google uygulamaları geldi tekrar geri alamıyorumda.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Yok hayır değiştirmedim. Sadece gelen güncellemeleri yaptım. telefon yurt dışı kayıtlıdı ama imei atarken bir işlem yapıldı mı bilmiyorum. İlk aldığım zamanlar sorunsuz xominin kullanıyordum son güncellemeleri yapınca google uygulamaları geldi tekrar geri alamıyorumda.
O zaman yüksek ihtimalle sizin cihaz farklı romla gelmiştir en başta. IMEI işleminde, kim yaptıysa global romu kurmuş hocam. Global romda Google'ın uygulamaları var.

Endonezya romuna geçebilirsiniz. Xiaomi uygulamaları var Endonezya romunda. Globalden de daha iyi diyorlar.

Buradan 12.5.2 Endonezya romunu fastboot olarak indiriniz:

Buradaki yöntem ile BL kilidini kapatmadan kurunuz:

Buradaki konudan da OTA bağlantısından son sürümü indirip manuel kurunuz:

Son sürüm Endonezya romunda olursunuz. Sonraki gelen güncellemelerini de rahatça kurarsınız.

TWRP varsa Recovery bağlantısından indirip direkt son sürümü de sıfırdan kurabilirsiniz.

Oyla:

sealofnova

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miraç
Cihazım
Note 8 Pro 128
Konular
1
O zaman yüksek ihtimalle sizin cihaz farklı romla gelmiştir en başta. IMEI işleminde, kim yaptıysa global romu kurmuş hocam. Global romda Google'ın uygulamaları var.

Endonezya romuna geçebilirsiniz. Xiaomi uygulamaları var Endonezya romunda. Globalden de daha iyi diyorlar.

Son sürüm Endonezya romunda olursunuz. Sonraki gelen güncellemelerini de rahatça kurarsınız.

TWRP varsa Recovery bağlantısından indirip direkt son sürümü de sıfırdan kurabilirsiniz.
Peki yedeklerim silinecek mi ? Yedeklerimi hızlı bir şekilde nasıl alabilirim

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Peki yedeklerim silinecek mi ? Yedeklerimi hızlı bir şekilde nasıl alabilirim
Her şey silinir rom değiştirme işleminde. Hızlı bir şekilde almanın sağlıklı bir yolu yok hocam. Manuel yedek almanızı tavsiye ederim. Yani bilgisayara veya hafıza kartına/flaş belleğe dosyalarınızı taşımanızı tavsiye ederim. Sakın program bulup ona güvenmeyiniz. %99 ihtimalle bozuk oluyorlar ve yedekleri geri yüklemiyorlar düzgün şekilde.

Oyla:

sealofnova

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miraç
Cihazım
Note 8 Pro 128
Konular
1

Bu tam olarak ne oluyor bu linkteki prgramı kurdum ama cihazı görmedi

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189

Bu tam olarak ne oluyor bu linkteki prgramı kurdum ama cihazı görmedi
TWRP ara yazılımdır. TWRP üzerinden wipe denen sıfırlama işlemlerini yapıp rom kururuyoruz. İsterseniz oradan da yapabilirsiniz dedim ama fastboot yöntemini düzgün yaparsanız daha sağlıklı.

Cihazınızı fastboot moduna alıp bağladınız mı? Yoksa açıkken mi bağladınız?

Bir de son sürüm Mi Flash'ı kurun:

Oyla:
Üst Alt