Yardım Note 8 Pro Pil Sorunu Chrome

Melanpi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
mi note 8 pro
Meslek
Seslendirme
Konular
1
Merhaba ben 1 yıldır note 8 pro kullanıcısıyım fakat son 1 ayda fark ettimki şarj durumu fazla gitmeye başladı.Bu özellikle son güncelleme sonrası oldu fakat bir forumda okuduğuma göre bu pil tüketim sorunu google crome kaynaklı olduğu söylendi daha sonra google crome tüm güncellemesini kaldırıp devre dışı bıraktım ve pil tüketimi oldukça düzeldi.Cromu tamamen kaldırma şansım varmı bu sormak istiyorum birde bu konuda aynı sorundan müzdarip arkadaşlar ne gibi çözümler buldu ögrenebilir miyim ?

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Merhaba ben 1 yıldır note 8 pro kullanıcısıyım fakat son 1 ayda fark ettimki şarj durumu fazla gitmeye başladı.Bu özellikle son güncelleme sonrası oldu fakat bir forumda okuduğuma göre bu pil tüketim sorunu google crome kaynaklı olduğu söylendi daha sonra google crome tüm güncellemesini kaldırıp devre dışı bıraktım ve pil tüketimi oldukça düzeldi.Cromu tamamen kaldırma şansım varmı bu sormak istiyorum birde bu konuda aynı sorundan müzdarip arkadaşlar ne gibi çözümler buldu ögrenebilir miyim ?
hayır hocam bildigim kadarıyla kaldırılmıyor normal yollarla ama başka yollarla kaldırılırmı bilmem

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
ADB ile geçici olarak kaldırmak mümkün.

Melanpi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
mi note 8 pro
Meslek
Seslendirme
Konular
1
ADB ile geçici olarak kaldırmak mümkün.
Kontrol edeceğim hemen peki acaba genel olarak bu sorun bende mi var sadece çok merak ettim zannedersem bu 12 yamasından sonra böyle bir durum oldu

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Kontrol edeceğim hemen peki acaba genel olarak bu sorun bende mi var sadece çok merak ettim zannedersem bu 12 yamasından sonra böyle bir durum oldu
Hocam bende öyle bir sıkıntı yok redmi note 8 pro MIUI 12.0.2 performans ve pil iyi

xkral

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ender
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
0
BRT diye bir uygulama var onunla kaldırdım onuda forumda bulabilirsiniz
onun yerine via tarayıcı yükledim chrome kadar performanslı

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bende sorun yok şu an aslında olay biraz da ayarda bitiyor.
Mesela bende gizlilik ayarlarındaki tüm hizmetler ve sayfaları önceden yükleme vs kapalı hiçbir sıkıntı olmuyor.
Chrome'a ilk giriş yapınca Senkronizasyon ve Google Hizmetleri kısmına girip alttaki her şeyi kapatmak lazım dokun ve ara,otomatik tamamlama vs Senkronizasyon kullanıyorsan o kalsın bir tek.
Ayarlar Gizlilik kısmına girip oradan da her şeyi kapatmak gerekiyor.
Sonrasında çok hızlı ve akıcı oluyor pile de fazla dokunmuyor.

Cevap yazarken ADB için tam detay vermemiştim ama bulmuşsunuz forumda BRT uygulaması ADB işlevinin hazır hali onu kullanarak kullanmadığınız cihazda yer kaplayan tüm sistem uygulamalarını temizleyebilirsiniz hiçbir zararı dokunmaz sıfırlayınca veya uygulamayı tekrar yükleyince silinen uygulama sistem uygulaması olarak geri gelir.

Melanpi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
mi note 8 pro
Meslek
Seslendirme
Konular
1
Yanıt ve bilgiler için çok teşekkür edeceğim galiba ayarlardan kaynaklı olabilir hemen test edip buraya bilgi ekleyeceğim

Üst Alt