Soru Note 8 pro MIUI 11.0.5 global kararlı sürüm sonrası kasmalar

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17
Merhaba,
MIUI 11.0.5 kararlı global sürüm yükledikten sonra bir süre stabil sorunsuz şekilde kullandım fakat yaklaşık 1 haftadır fark ettiğim belirli anlık kasmalar olmaya başladı.

Örnek Yandex açıyorum arama adres girdiğim ekranda harita üstünde gösterirken kasma oluyor (kare kare ilerleme)

Twitter da akışa göre aşağı yukarı git gelde anlık takılmalar, görsel açarken kare kare şeklinde 1 defa takılarak açılma, galeriden video yada foto açarkende yukarıda ki şekilde anlık takılmalar,

Özellikle Chrome da açtığım sayfa yüklemelerin de sayfa içi gezintide anlık takılmalar olmaya başladı.

Mesela Instagram'da yada YouTube da herhangi bir performans düşüklüğü yok aynı şekilde akıcı.

Miui 11.0.5 güncellemesi hemen sonrası olan bir durum değil baya sonra oldu. Bu takılma ve kasma dediğime de bakmayın çok abartı değil ama performans olarrak daha önce 9 ise şuan 6-7 diyebiliriz.

Acaba belli uygulamalara gelen uygulama içi güncellemelerden kaynaklı mı böyle sorun oldu bilmiyorum ama beni rahatsız etti. Klasik android sorunu yavaşlık problemi mi anlayamadım.

Benzer sorun yaşayan varsa yada konu hakkında bilgisi olan varsa destek rica ederim.

not: o destek lütfen reset at olmasın

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-21-09-12-26-498_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-07-21-09-12-26-498_com.android.settings.jpg
    190,3 KB · Görüntüleme: 3
Üst Alt