Soru Note 8 Pro Güncelleme Hakkında ?

emre012

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
Arkadaşlar merhabalar. Redmi Note 8 Pro'nun 8 GB olan versiyonunu kullanıyorum.
Cihaz yurtdışı, ilk aldığım günün gecesi(kendinden var olan imeisi vardı) bir güncelleme gelmişti ve güncelledikten sonra imei gitmişti. Sonrasında çok başımı ağrıttı ama imei attırmıştım tekrardan. Yeni imei attırdıktan bu yana açıkcası korkumdan güncelleme yapamıyorum ve oto güncellemeyi devre dışı bıraktım.

Forumda da bir kaç kişinin yorumunda gördüğüm kadarıyla, "mtk işlemcide güncelleme ile imei silinmez" deniliyor. Bana bu konuda net bir bilgi verebilir misiniz? Yani eğer söylendiği gibiyse, ilk gece yaptığım güncellemede neden silindi? diye düşünüyorum. Telefon işlerinden pek anlamıyorum o yüzden aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum doğrusu.
İstediğim tek şey, telefonu rahatça ve sorunsuzca güncelleyebilmek..

Şimdiden teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konuyu düzenleme butonu olmadığı için ek olarak yazıyorum: twrp falan yüklü değil, rootsuz

Son düzenleme:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Arkadaşlar merhabalar. Redmi Note 8 Pro'nun 8 GB olan versiyonunu kullanıyorum.
Cihaz yurtdışı, ilk aldığım günün gecesi(kendinden var olan imeisi vardı) bir güncelleme gelmişti ve güncelledikten sonra imei gitmişti. Sonrasında çok başımı ağrıttı ama imei attırmıştım tekrardan. Yeni imei attırdıktan bu yana açıkcası korkumdan güncelleme yapamıyorum ve oto güncellemeyi devre dışı bıraktım.

Forumda da bir kaç kişinin yorumunda gördüğüm kadarıyla, "mtk işlemcide güncelleme ile imei silinmez" deniliyor. Bana bu konuda net bir bilgi verebilir misiniz? Yani eğer söylendiği gibiyse, ilk gece yaptığım güncellemede neden silindi? diye düşünüyorum. Telefon işlerinden pek anlamıyorum o yüzden aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum doğrusu.
İstediğim tek şey, telefonu rahatça ve sorunsuzca güncelleyebilmek..

Şimdiden teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konuyu düzenleme butonu olmadığı için ek olarak yazıyorum: twrp falan yüklü değil, rootsuz
Merhaba.
Aslında bizim cihazda (mtk) güncelleme sonrası İMEİ gitmemeli. İlk defadır duyuyorum ki, güncelleme sonrası orijinal İMEİ ler uçuyor. Forumda güncelleme sonrası imei si gidenler de oldu gitmeyenler de. Ancak onların imei si orijinal değildi değiştirilmiş imei lerdi. O yüzden net bir şey söylemek olmuyor. Neden kaynaklı olduğunu söyleye bilmiyorum. Bizim telefona çok da itibar yok. Herkeste farklı çalışıyor.

emre012

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba.
Aslında bizim cihazda (mtk) güncelleme sonrası İMEİ gitmemeli. İlk defadır duyuyorum ki, güncelleme sonrası orijinal İMEİ ler uçuyor. Forumda güncelleme sonrası imei si gidenler de oldu gitmeyenler de. Ancak onların imei si orijinal değildi değiştirilmiş imei lerdi. O yüzden net bir şey söylemek olmuyor. Neden kaynaklı olduğunu söyleye bilmiyorum. Bizim telefona çok da itibar yok. Herkeste farklı çalışıyor.
YouTube da bir video izlemiştim bu konuyla alakalı, orda bu IMEI silinmesi konusunda 'imei min atılma şekli de onemli' gibi bir tabir kullandı. Biraz mantıklı geldi ama bu konularda bilgim olmadığı için gerçeği bilemem. Bana en güvenli yoldan IMEI silinmeden güncelleme yapabileceğim bir yol lazım sadece, root falan gerek duymuyorum onlar olmasa da olur :)

Ayrıca kız arkadaşımda da aynı cihaz var ve o da yurt dışı. Ona da sonradan IMEI atılmıştı ve üstüne kaç defa güncelleme yaptı. Onda sorun olmadı ama benimki bir kere gözümü korkuttu niyeyse..

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
"mtk işlemcide güncelleme ile imei silinmez" yanlış bir yönerge.. Cihazdan cihaza değiştiği gibi imei yöntemine görede değişkenlik gösterir. Note 8 pro 6gb larda gitmezken 8 gb larda gidiyor. Denemeden bilemezsiniz malesef. 8 ram larde durum biraz farklı ama güncellenemez değil tabiki..

emre012

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
"mtk işlemcide güncelleme ile imei silinmez" yanlış bir yönerge.. Cihazdan cihaza değiştiği gibi imei yöntemine görede değişkenlik gösterir. Note 8 pro 6gb larda gitmezken 8 gb larda gidiyor. Denemeden bilemezsiniz malesef. 8 ram larde durum biraz farklı ama güncellenemez değil tabiki..
Peki önerebileceginiz %100 sorunsuz bir güncelleme yöntemi var mıdır? Malum bir çok yöntem olduğu için belki aralarında IMEI ye dokunmayan bir yöntem vardır diye düşündüm. Yoksa bu işlemi telefoncuya mi yaptırmalıyım?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
güncelleme yöntemi tektir zaten cihazın içinden güncelleyeceksiniz. Bu cihazlar mtk zaten root twrp vs. bunlarda olmaz Sorun olursa biz tamirini gerçekleştiririz. Ücretli Onarımlar bu linkten ulaşırsınız..

Üst Alt