Yardım note 6 pro imei çalınması durumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Edis Er

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Edis
Cihazım
Poco x3
Konular
7
Hocam herkese iyi formlar 2018 aralık ayı sonlarına doğru cibiliyetsiz bir arkadaştan note 6 pro almış bulunduk taksit imkanı vs yapıldı o yüzden cihaza fatura kesilmedi. Arkadaş telefonun imei sini başka bir cihazdan bu cihaza kaydetmiş t50 imei'si kayıtlıymış bilgim dahilinde değildi. Sonradan gcam yüklemek için unlock_root_twrp işlemlerini gerçekleştirdim,rahat bir uyku çekeceğimi sanarken sabah 8.05 de btk dan gelen bir mesaj imei nuramamın çalındığını ve 30 gün sürem kaldığını söylüyordu şuan 27 gün'e düşmüş durumda,cihazı aktif olarak iş hayatımda kullandığım için iletişimimi kaybetmek istemiyorum,cihaz alma dururmumda yok. 3 gündür imei(repair) işlemleriyle uğraşıyorum efl dosyasının üzerinde değiştirme veya onarım yapan arkadaşların şebeke sorunu yaşadağını gözlemliyorum. Bu işin altından kalkamadım ve uykusuz kalmama sebep oluyor,elimde bulunan ve telefona yüklemek istediğim yeni imei numarasının kayıtlı olduğu cihazın faturasına kadar elimde bulunmakta, eski hurda cihazım olur kendisi yani yapmak istediğim işlem gayet yasal lütfen birisi bu konuda bana yardımcı olsun bu işin içinden çıkamıyorum.

:(

Moderatör tarafında düzenlendi:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Öncelikle sakin olun ve bilginiz yoksa cihazın efs ve modem dosyalarıyla oynamayın bu işleri dahada zorlaştırabilir internette kulaktan dolma bilgilerde mevcut çünkü. Kullandığın cihazda malum işlem zor değil kolay diyebilirim forumda Zenex hocama mesaj atarsanız ücretli şekilde yardımcı olcaktır canınızı sıkmayın halledilir sorununuz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt