Rom Note 6 Pro - Havoc-OS Android 11

Night_Ghosty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
Havoc-OS 4.19
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Havoc-Os Hakkında*

Havoc-OS, rafine bir Materyal Tasarımı Kullanıcı Arayüzü ile Google Pixel'den ilham alan, Android Açık Kaynak Projesine dayalı bir satış sonrası ürün yazılımıdır. Olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlayan bir dizi harika özellik ile cihazınız için sorunsuz ve istikrarlı bir deneyim sunuyoruz.

ROM'umuz, 20'den fazla OEM'de 150'den fazla Cihaz için kullanılabilir.

Cihazınız şu anda desteklenmiyor olsa bile ROM'umuzu deneyebilmeniz için Genel Sistem Görüntüleri (GSI) mevcuttur. Cihaz listemiz, her ay eklenen daha fazla cihaz desteğiyle büyümeye devam ediyor.

Not : Havoc-Os Sitesinden direkt çeviridir.
****Her şeyden önce önemli bir hatırlatma***"

Cihazınız Xiaomi Note 6 Pro (Tulip) Değilse hiç kurulum kısmına geçmeyin.
Başınıza gelen olumsuzlardan ben ve forum.miuiturkiye.net sorumlu değildir.
Yaptığınız her şeyi kendiniz kabullenerek yapıyorsunuz.

Cihazıma yapacağım işlemlerden dolayı sorunlar çıkartabileceğimi,
Bundan ötürü hiç bir şekilde hak beyan etmeyeceğimi (Sizin yüzünüzden cihazım bozuldu gibisinden)
Okudum , anladım ve onaylıyorum.

Kabul edip kurulum kısmına geçmek için aşağıdaki onay kısmına dokunun veya tıklayın.

**Kurulum için Gerekli İndirmeler**
Kurulum (Rom) Dosyası

Vanilla ve Gapps Seçenekleri mevcuttur. Hangisi uygunsa onu indirip kurabilirsin.
Sonradan Gapps Paketini kurmana gerek yoktur.

Merak eden dostlarım için ben 4.19 Rom dosyasını kullanmaktayım.
Zaten Havoc-Os 4-5 ayda bir güncelleme dosyası yayınlıyor. Sürekli güncellenen bir sistemdir.
Gcam (Opsiyonel)

Google Camera For Note 6 Pro İndirme linki
Sistemi kurduktan sonra bu apk dosyasını indirip kurabilirsiniz.

Google Camera For Note 6 Pro XML Dosyası
Benden not: Çok da mühim bir şey değil vaktiniz yoksa uğraşmaya gerek yok.
İllaki kuracağım diyorsanız :
Sağ tıklayıp farklı kaydet diyerek indirebilirsiniz.
Bu nedir diye soracak arkadaşlar ;
Bu XML dosyası Google Camera kullanacak dostlarım için Gcam'i En uygun ayarlarda kullanması için yazılmış bir koddur.
Kurulumu gayet basittir.​
  1. Xml dosyasını indirdikten sonra dosya gezginine giriyoruz.​
  2. Telefonun hafızasında "GCam" adında yeni bir klasör açıyoruz.​
  3. Açtığımız GCam klasörünün içine "Configs" adında yeni bir klasör daha açıyoruz.​
  4. İndirdiğimiz "redmi_n6pro.xml" dosyasını buraya atıyoruz.​
  5. Kurduğumuz Gcam uygulamasını açıyoruz ve fotoğraf çekme tuşunun sağındaki siyah bölgeye 2-3 defa dokunuyoruz.​
  6. Son olarak Xml Dosyasını seçip Restore diyoruz ve kurulum aşaması tamamlanıyor.​
Gcam bu linkteki sürümü çalışmakta.
İsteyen alttaki linkle Gcam için xml dosyasını yükleyebilir.
Root (Opsiyonel)

Bu dosyayı recovery yoluyla, Rom dosyasını kurduktan sonra flashlıyoruz.

Bu dosyayı kurulum aşaması bittikten sonra indirip uygulama olarak kurabilirsin.
Rootlu bir şekilde kullanmak isteyen dostlarım Rom dosyasını flashladıktan sonra vereceğim linkteki Magisk-v23.0.zip dosyasını flashlarsa cihazı rootlu olacaktır.
Recovery

Bu linkteki en güncel Recovery dosyasını Cihaz Bootloader modunda iken bilgisayar vasıtasıyla Flashlıyoruz.
Bu nasıl oluyor diyen dostlarım forum sitesinde var olan "Recovery nasıl kurulur" adlı makalelere bakabilir.
***Kurulum Talimatları***

Kurulum için gerekli dosyaların hepsi yukarıda listelenmiştir. Şimdi ise Note 6 Pro cihazına kurma vakti.
Temiz kurulum yapılması önerilir.
  1. Gerekli dosyaları Hafıza kartına atın. (En az 4 Gb boyutunda olmalı.)​
  2. Cihazınıza Recovery kurun ve Recovery modda başlatın. Cihaz kapalı iken güç tuşu ile ses açma tuşlarına basılı tutarak Recovery'i açın.​

3. Twrp yoluyla Yedekleme yapabilirsiniz. (Opsiyonel)​

4. Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
  5. Silme kısmında Wipe kısmına girip Advanced Wipe kısmına girip aşağıdakileri işeretleyip silin.​
  6. 1: System 2: Data 3: Cache 4: Dalvik 5: Vendor
  7. Kurulum kısmında ise önce Rom , sonrasında isterseniz root flash edin.​
  8. Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

9. Önemli Bölüm: Bütün yükleme işlemlerini yaptıktan sonra tekrardan Sil (Wipe) kısmına gelip Format Data bölümünden "Yes" yazıp silme işlemini yapıyoruz.Bunu yapmanız gerek arkadaşlar yoksa sisteminiz açılmıyor.

10. Silme işlemi bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.​
  11. Bu ilk açılma aşamasında cihaz yavaş açılacaktır korkmayın. 3-5 dakika sürebilir. Bu süre 5 dakikadan daha uzun bir süre olduysa anlayın bir sorun var kurulum adımlarını tekrar etmeniz gerekir. Büyük bir ihtimal ile kurulum sonrası silme işlemini atladınız demektir. 9. Aşamayı yapmayı unutmayın.
  12. Cihaz sorunsuz açıldıysa mutlu son. :) Hayırlı olsun artık telefonunuzda Havoc-OS 4.19 Yüklü. :)
Her şeye rağmen kuramadıysan aşağıya yazmanı bekliyorum...
**Benim yorumlarım**
Benim kullandığım rom'lar arasından açık ara en iyisi diyebilirim. Gerek hızı, sunduğu avantajlar, hafifliği vb. çok stabil bir rom. Android 11 altyapısını kullanan Havoc bence bu işi yapabilmiş. Bu Rom'u ben yabancı forumlardaki insanların tavsiyesi üzerine kurdum ve çok memnun kaldım.
Görselliği çok hoşuma gitti. Telefonu ilk aldığımızda gelen MIUI arayüzünden bile güzel bir arayüzü var. AOD Özelliğinin olması başka bir güzellik.
Animasyonları falan göze çok hoş geliyor.
Rom'un stock kamera uygulaması MIUI 12.0.1.0.PEKMIXM gelen sürümdeki kamera uygulaması ile aynı , baştan savma değil. Çok garibime gitti , çok hoşuma gitti.
Eksilerinden bahsedecek olursak ayarlar ve başlatıcı bölümlerinde bazı bölümler İngilizce. Ben başka bir sorununa rastlamış değilim.

****Havoc-Os Fotoğrafları****

Son düzenleme:

Meuw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 13
Konular
2
Rom indirilmiyor , eğer elinizde varsa bir siteye upload edip paylaşır mısınız ?

Üst Alt