İnceleme Note 4X (Snapdragon 625) 10 günlük deneyim

rdmytm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Resmi note4
Konular
3
Merhaba,
Yurtdışından tanıdık vasıtası ile sipariş ettiğim note 4'ü 10 gündür kullanıyorum.
Xiaomi'nin son kullanıcı için biraz android ve rom bilgi deneyimi gerekliliği hepimizce malum.
Sipariş verirken de fiyat fp ürünü olduğu için Note4 tercih ettim. (Dubai, Sharja, Abu Dabi satış fiyatı 599 AED = 580 TL)
5-10 tane getirtip satmayı hiç düşünmedim imkanım olmasına rağmen. Neyse konumuza dönecek olursak, sipariş verirken High Edition seçeneği vardı aynı fiyat olduğu için pek özelliklerine dikkat etmeden arkadaşa onu almasını söyledim.

Telefonu açar açmaz güncel versiyonu yükledi, hemen ardından yine güncelle beni dedi, 8.2.2 global stable versiyonunu kurdu. Herkesin google play, whatsapp navigasyon vb. sorunlarını okudukça hadi hayırlısı bakalım dedim ama, şimdiye kadar kullandığım en stabil rom ve cihaz diyebilirim.
Pil konusundaki şikayetleri okuyana kadar telefonu aslında X20 işlemcili sanıyordum ki, benim telefonun şarjı yoğun kullanıma rağmen 2 gün gidince bir bakayım diyerek Snapdragon işlemcili olduğunu farkettim.
1 gün 18 saat süre pilde ve wifi açık mobil veri açık 8 saat ekran açık (parlaklık %60 - 65) kalan şarj %20 gibi rakamlar hayal gibi gelebilir ama gece yatarken artık telefonu şarj dahi etmiyorum.
Gece şarjı yüzde kaç ise, sabah kalktığımda aynı şekilde oluyor. Hergün gün içerisinde 3-4 saat oyun oynuyorum (Blitz Brigade, sağlam işlemci isteyen bir oyundur), bazen akşamları velet erken uyursa 4 saat aralıksız oynadığımda oluyor. (Yaş 36 bu arada, biz genç iken yoktu böyle şeyler ne yapalım :) )

Kısacası temin edebiliyorsanız, X20 işlemcili Note 4'ü bilmem ama Snapdragon 625 işlemcili Note 4X fiyat performans açısından gerçekten sorunsuz bir telefon. Bir tek *MEI derdim var ama onu da çözeriz elbet birşekilde.

Son düzenleme:

hepiniz aynısınız...

Ucuz hesaplar=Basit insanlar
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yiğit ali
Cihazım
note 3 pro
Meslek
Memur
Konular
7
Merhaba,
Yurtdışından tanıdık vasıtası ile sipariş ettiğim note 4'ü 10 gündür kullanıyorum.
Xiaomi'nin son kullanıcı için biraz android ve rom bilgi deneyimi gerekliliği hepimizce malum.
Sipariş verirken de fiyat fp ürünü olduğu için Note4 tercih ettim. (Dubai, Sharja, Abu Dabi satış fiyatı 599 AED = 580 TL)
5-10 tane getirtip satmayı hiç düşünmedim imkanım olmasına rağmen. Neyse konumuza dönecek olursak, sipariş verirken High Edition seçeneği vardı aynı fiyat olduğu için pek özelliklerine dikkat etmeden arkadaşa onu almasını söyledim.

Telefonu açar açmaz güncel versiyonu yükledi, hemen ardından yine güncelle beni dedi, 8.2.2 global stable versiyonunu kurdu. Herkesin google play, whatsapp navigasyon vb. sorunlarını okudukça hadi hayırlısı bakalım dedim ama, şimdiye kadar kullandığım en stabil rom ve cihaz diyebilirim.
Pil konusundaki şikayetleri okuyana kadar telefonu aslında X20 işlemcili sanıyordum ki, benim telefonun şarjı yoğun kullanıma rağmen 2 gün gidince bir bakayım diyerek Snapdragon işlemcili olduğunu farkettim.
1 gün 18 saat süre pilde ve wifi açık mobil veri açık 8 saat ekran açık (parlaklık %60 - 65) kalan şarj %20 gibi rakamlar hayal gibi gelebilir ama gece yatarken artık telefonu şarj dahi etmiyorum.
Gece şarjı yüzde kaç ise, sabah kalktığımda aynı şekilde oluyor. Hergün gün içerisinde 3-4 saat oyun oynuyorum (Blitz Brigade, sağlam işlemci isteyen bir oyundur), bazen akşamları velet erken uyursa 4 saat aralıksız oynadığımda oluyor. (Yaş 36 bu arada, biz genç iken yoktu böyle şeyler ne yapalım :) )

Kısacası temin edebiliyorsanız, X20 işlemcili Note 4'ü bilmem ama Snapdragon 625 işlemcili Note 4X fiyat performans açısından gerçekten sorunsuz bir telefon. Bir tek *MEI derdim var ama onu da çözeriz elbet birşekilde.

arkadasa katılıyorum.. bu cihazdan isteyen olursa özelden ulaşabilir.. hayırlı forumlar

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
rdmytm hocam kamera hakkındaki düşüncelerini alabilir miyim? :^)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hayırlı olsun, güle güle kullanın hocam. Kayıt derdi için özel mesaj atabilirsiniz :)

Musti34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Galaxy s6
Konular
4
Bende bu telefonu yeni aldım ilk xaomi telim:? biraz kaygiliydim dolayısıyla ama şarjı gerçekten çok iyi yanı şöyle söyleyeyim full şarjla sabah aldım 8 civarında gece 1 falan bitiremedim şarjı full oyun net 4g açık arada gün içinde bulduğum wifi ler falan gece %20 le tekrar şarja taktım bakalım kullandıkça ne kadar bozar kendini ama simdilikmuscle~~rock~~

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Kullanan arkadaşlar fotoğraf örnekleri paylaşabilir misiniz?

"Redmi Not 4X'in arkasında 13 MP Sony Exmor IMX 258 kamera sensörü, ön tarafta 5 MP Samsung S5K5E8 kamera sensörü bulunuyor."

TigerKHaN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Engineering Elektronic
Konular
3
İlk iki ay o ekran süresini alirsiniz normaldir. Hatta diger özellikleride kamera ve performans sizi memnun eder. Hatta öve öve bitiremezsiniz.
Ama 6 ay sonra da ayni konu altinda biseyler yazmani beklerim.

Kamera konusunda gunduz idare eder gece yada aksam üstu kapali ortamda iyi degil. Çünkü klasik Sony İMX258 varsa birsey demeye gerek yok. İmx298 ler biraz daha idare eder cinsden.

Hayırli olsun kardeşim. Güzel günlerde kullan.
İmei konusunde herkes gibi bende yardimci olabilirim.

İyi forumlar.

xiaomi redminote4x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
xiaomi
Cihazım
yok
Konular
4
selam bu xiaomi redmi note 4x modelinden almak istiyorum ama imei işlemlerini felan kendim yapıcam kapalı kutu da açılmamış olmak kaydıyla yardımcı olabilecek var mı?

xiaomi_ersin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Xiaomi mı 5
Konular
36
Nuh
selam bu xiaomi redmi note 4x modelinden almak istiyorum ama imei işlemlerini felan kendim yapıcam kapalı kutu da açılmamış olmak kaydıyla yardımcı olabilecek var mı?
Forum daki satıci arkadaşlara sorabilirsin hocam

rdmytm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Resmi note4
Konular
3
İlk iki ay o ekran süresini alirsiniz normaldir. Hatta diger özellikleride kamera ve performans sizi memnun eder. Hatta öve öve bitiremezsiniz.
Ama 6 ay sonra da ayni konu altinda biseyler yazmani beklerim.

Kamera konusunda gunduz idare eder gece yada aksam üstu kapali ortamda iyi degil. Çünkü klasik Sony İMX258 varsa birsey demeye gerek yok. İmx298 ler biraz daha idare eder cinsden.

Hayırli olsun kardeşim. Güzel günlerde kullan.
İmei konusunde herkes gibi bende yardimci olabilirim.

İyi forumlar.
6 ay sonra pil ömründen yemeye baslar, normaldir. Siz X versiyonunu kullandiniz mi bilemiyorum, zaten piyasaya cikis tarihi 14 Şubat.
6 ay sonra yinede yorumlarimizi esirgemeyiz tabiki de.

Kamera super ultra otesi degil ama kotu de degil.

Üst Alt