Soru Note 4x (MTK) MIUI 11'e Geçiş

SyeLee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berk
Cihazım
Mi 6/Mi Note 10
Konular
1
Herkese iyi forumlar cihaz Xiaomi Redmi Note 4x (MTK) model. cihazda MIUI 10.2.1.0 Kararlı sürüm mevcut. Cihaza buradaki MIUI 11 sürümünü bu rehber ile yükleyebilir miyim? MTK olması sorun çıkartır mı cihaza? Ve son linkteki rehbere göre mi yapmam lazım? Bootloader kilidi kapalı.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Herkese iyi forumlar cihaz Xiaomi Redmi Note 4x (MTK) model. cihazda MIUI 10.2.1.0 Kararlı sürüm mevcut. Cihaza buradaki MIUI 11 sürümünü bu rehber ile yükleyebilir miyim? MTK olması sorun çıkartır mı cihaza? Ve son linkteki rehbere göre mi yapmam lazım? Bootloader kilidi kapalı.
Hayır yükleyemezsiniz. Verdiğiniz bağlantıdaki rom Redmi Note 4x yani Snapdragon işlemcili olan model için, sizin MTK romu yüklemeniz gerekli.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Link atma şansınız var mı acaba bu işlere yeni yeni başlıyorum da. :)
Yanlış hatıramıyorsam sizin cihazınız için resmi olarak MIUI 11 gelmedi.

MIUI 11 romları için burayı inceleyebilirsiniz :

Yayınlanan resmi romlara ise buran ulaşabilirsiniz :

Eğer custom rom yüklemeyi düşünürseniz "nikel" kod adlı romları yüklemeniz gerekir. Redmi Note 4 olarak araştırdığınızda "mido" kod adlı romlara ulaşacaksınızdır. Kesinlikle mido romlarını yüklemeyin.

Oyla:

SyeLee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berk
Cihazım
Mi 6/Mi Note 10
Konular
1
Yanlış hatıramıyorsam sizin cihazınız için resmi olarak MIUI 11 gelmedi.

MIUI 11 romları için burayı inceleyebilirsiniz :

Yayınlanan resmi romlara ise buran ulaşabilirsiniz :

Eğer custom rom yüklemeyi düşünürseniz "nikel" kod adlı romları yüklemeniz gerekir. Redmi Note 4 olarak araştırdığınızda "mido" kod adlı romlara ulaşacaksınızdır. Kesinlikle mido romlarını yüklemeyin.
Anladım, çok teşekkür ediyorum. Bu işleri hobi olarak yapıp kendimi geliştirmek istiyorum tavsiyeniz var mı acaba?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Anladım, çok teşekkür ediyorum. Bu işleri hobi olarak yapıp kendimi geliştirmek istiyorum tavsiyeniz var mı acaba?

MTK işlemcili cihazlar geliştirilmeye çok açık değiller maalesef. Şimdilik bu bölümde yer alan konuları okuyarak cihazınızla ilgili temel bilgileri alabilirsiniz. Bir sonraki cihazınızı seçerken Snapdragon işlemcili cihazlara ağırlık vermenizi tavsiye edebilirim.

Oyla:
Üst Alt