Yardım Note 3G (MTK6592) yeni rom önerisi ve twrp yapmak???

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba
çok uzun zamandır yapmadığım için unutmuşum maalesef

içinde 4.4.2 KOT49H ve 7.1.3.0 KHDMICK rom mevcut ve kendi recovery yüklü

şimdi bunu twrp ye çevirmek istiyorum ve var ise epic rom yok ise eu rom yüklemek istiyorum
şu sorunlar ile geldi bana..
özellikle konuşma anında nedensiz şekilde yeterli batarya gözükmesine rağmen kapanma.. ses gitmeme sorunları var
kendim şuan farkettiğim ise..
sabah wifi den hem google updatelerini hemde cpu-z gibi programları wifi ile indirip yedeklemeleri google drive a yaptırdım. o kısımda hata vermedi.. neden ise super backup vs gibi yazılımlar ile yedek almaya başlayınca ağ hatası vermeye başladı
içinde yüklü bir mi hesabı yok. açmamış idim. yedekleri aldım

öncelikle sorunsuz tercihen miui 9 rom önerisi.. var ise de android 6-7 serisinden
bunların kısaca yükleme aşamalarını da alatırsanız..

elimde 2 adet rom var ama

miui_HMNoteW_7.9.14_31f0643029_4.4
MIUI8_Stallion_Mod_HMNoteW_6.7.8

baya süredir yapmayınca unutmuşum

youtube de filan baktım pek bişi göremedim.. temel yapıları da olacak şekilde

konu hakkında yardımcı olabilecek varmı ?

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
uzun ve farklı aramalar sonunda buldum

öncelikle elinizde uyumlu bir twrp imajının olması ve kullanabileceğiniz de uygun scatter dosyası ve bunu kullanacak SP-Flash-Tool programı gerekli

her zaman ilk iş yedek almak olmalı. ne gibi.. mi nin backup modülü - google hesabınıza yedekler ve ileri seviye manyaklık olan manuel dosyaları bir pc veya karta yedekleme

yedekleme bitti. cihazımızı kapıyoruz... ve bataryasını çıkartıyoruz
a) spflasht tool ilerecoveyr atmak...
ihtiyacımız olan uygun scatter dosyası.. programı açıp ilk iş scatter ı göstermek ve ekrandaki tüm kutucukları silip sadece recovery i işaretlemek. hemen en sağından recovery imaj dosyasını gösterip download butonuna basıp..... daha önce kapatıp bataryasını çıkardığımız tlf u usb ile bağlantıya geçmesini sağmaka.. kısa sürede (daha önce driver ların yüklendiğini kabul ediyorum) işlemi yapıp yeşil ok işaretli pop up ile işlemi bitirmiş olacak

burda.. net de anlatılanlara muhalif... voluma up & power a basmak (ses yükseltme ve güç butonu) ve twrp recovery e geçmek.. akabinde diğerleri twrp kullananlar için sıradan işler

b) fastboot moduna almak için.
tlf umuz açık iken... geliştirici mod a tlf u çekip usb ayıplama işaretini yaptıktan sonra.. adb & fastboot programcıklarının olduğu dizinde komut satırı açıp

adb reboot bootloader
ile cihazımızı fastboot moduna çekmek... eğer geçmez ise geliştirici ve usb ayıklama adımları olmamış veya driver sorunu vardır...

fastboot devices

komutu ile cihazımızın bağlantı ve isim doğrulamasını yapıyoruz.

fastboot flash recovery twrp.img
ile de cihazımıza twrp imaj dosyasını flash lıyoruz... 1 sn ancak sürer... twrp.img ismi şart değil. sizde recovery.img da olabilir. isimlere takılmayın.

fastboot boot twrp.img
komutu ile de cihazımızı twrp olarak açıyoruz... ve gerisi klasik

peki ben ne yaptım...
ilk önce twrp ye geçip bahsettiğim rom u kurmaya çalıştım.. maalesef boot dan sonra ekran ilk görüntü geldiği rom sahibinin ilk logosu çıktığı ekranda kalıca bende mecburen spflash ile port lanacak 7.5.2 KHDMIDE rom u attım... meccuren...

önceki mesaj da wifi sorununda bahsetmiştim :)
şirketde pfsense yüklü.. ilk wifi ye bağlandığındaki ip ye internet geçişi vermiştim.. daha sonraki reboot larda ip değişince doğal olarak internete çıkamadığı için ap hatası veriyormuş.. benim hatam.. mac adresine sabit ip vermediğimden. sonuç olarak şuan wifi ye sorunsuz erişti ve rom açıldı
ama...

ben hala dah güncel özelliklerde rom arıyorum

yardımcı olabilecek ?

Oyla:
Üst Alt