Yardım Note 3 Şarj Sorunu

hakanuzell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Herkese iyi günler; açık açık yazacağım için biraz uzun olacak ancak yardım ederseniz çok mutlu olurum.
2 gündür başıma geliyor telefonun şarjı bitti kapandı bende şarja taktım ve açılmadı fastboot da kaldı. Kapat aç felan yaptım fayda etmedi fastboot da kaldi. Güç tuşu ile ses açma tusundan rebootladim açıldı fastbootu geçti fakat şarj yavaş olmaya başladı 3 saate pil tam dolu yazısını gördüm şok oldum çünkü 1.5 saatte max fulluyordu. Çıkar tak yaptım kabloyu birkaç kez sonra şarj hızlandı eski haline döndü. Ertesi gün sarjdayken yeniden başlattım gene fastbootda kaldı şarjda çıkardım yeniden başlattım düzeldi ama gene yavaş şarj oldu. Şuan şarj gidip geliyor gelince de hızlı olmuyor hızlı olması için baya çıkar tak yapıyorum. Kulaklık da bildiğiniz gibi type c den olduğu için kulaklığı da taktım ilkinde okumadi çıkar tak yaptım okudu. Benim tahminim soketten. Biraz uzun oldu yazı ama detaylı yazmak istedim kusura bakmayın. Bu arada formatladim hala aynı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-09-10-13-26-23-012_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-09-10-13-26-23-012_com.android.settings.png
    139,2 KB · Görüntüleme: 22

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Öncelikle girişi güzelce bir temizlemenizi önerebilirim. Eğer zaten temiz ise bir de farklı kablo ve kulaklık deneyin. Yine düzelmezse -cihazın sürekli fastboot'a düşmesini de göz önüne alırsak- donanımsal arıza olma ihtimali yüksek, servise gönderebilirsiniz.

Oyla:

Yusuf0

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Herkese iyi günler; açık açık yazacağım için biraz uzun olacak ancak yardım ederseniz çok mutlu olurum.
2 gündür başıma geliyor telefonun şarjı bitti kapandı bende şarja taktım ve açılmadı fastboot da kaldı. Kapat aç felan yaptım fayda etmedi fastboot da kaldi. Güç tuşu ile ses açma tusundan rebootladim açıldı fastbootu geçti fakat şarj yavaş olmaya başladı 3 saate pil tam dolu yazısını gördüm şok oldum çünkü 1.5 saatte max fulluyordu. Çıkar tak yaptım kabloyu birkaç kez sonra şarj hızlandı eski haline döndü. Ertesi gün sarjdayken yeniden başlattım gene fastbootda kaldı şarjda çıkardım yeniden başlattım düzeldi ama gene yavaş şarj oldu. Şuan şarj gidip geliyor gelince de hızlı olmuyor hızlı olması için baya çıkar tak yapıyorum. Kulaklık da bildiğiniz gibi type c den olduğu için kulaklığı da taktım ilkinde okumadi çıkar tak yaptım okudu. Benim tahminim soketten. Biraz uzun oldu yazı ama detaylı yazmak istedim kusura bakmayın. Bu arada formatladim hala aynı
Büyük ihtimalle batarya ve soket bozuktur. Tamir ettir ikisini de ve tekrar formatla sorun devam ederse servise gönder

Oyla:

hakanuzell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Öncelikle girişi güzelce bir temizlemenizi önerebilirim. Eğer zaten temiz ise bir de farklı kablo ve kulaklık deneyin. Yine düzelmezse -cihazın sürekli fastboot'a düşmesini de göz önüne alırsak- donanımsal arıza olma ihtimali yüksek, servise gönderebilirsiniz.
Temizleme önerisi verir misin bir de onu deniyim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Temizleme önerisi verir misin bir de onu deniyim

İnce kürdan benzeri bir şeyle temizleyip küçük bir fırça yardımıyla toz kalıntılarını alabilirsiniz. Ben temizlemek için şunların arka kısmını kullanıyorum.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

hakanuzell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
İnce kürdan benzeri bir şeyle temizleyip küçük bir fırça yardımıyla toz kalıntılarını alabilirsiniz. Ben temizlemek için şunların arka kısmını kullanıyorum.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Orta kısma dokunmadan sanırım

Oyla:

hakanuzell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Arkadaşlar şuan problem çözüldü gibi kulaklık ve şarjı tek girişte algılıyor yarında test edip söylerim aynı sorunla karsilasanlar yararlansin

Oyla:

Rolnes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi Note3
Konular
5
Hocam yeri değil ama uzun zamandır şu şeyin adını hatırlayamıyorum, dilimin ucunda ama çıkmıyor. Bağışlayabilir misiniz :D

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam yeri değil ama uzun zamandır şu şeyin adını hatırlayamıyorum, dilimin ucunda ama çıkmıyor. Bağışlayabilir misiniz :D
Hocam eğer bana sorduysanız paket üzerinde "kürdanlı diş ipi" yazıyor. :)

Oyla:
Üst Alt