Yardım note 3 eu 10.2.3.0 rom nasıl twrp kaldırıp, bootloader kilitlenir YARDIM !!!

Leobonhart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
eu 10.2.3.0
Telefon Modeli
mi note 3
Bootloader Kilidi
Açık
bu romu yükledim ama yakın zamanda güncelleme yapmayacağım için twrp yi kaldırıp bootloaderı da kapatmak istiyorum yardım eder misiniz

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
bu romu yükledim ama yakın zamanda güncelleme yapmayacağım için twrp yi kaldırıp bootloaderı da kapatmak istiyorum yardım eder misiniz

BL kapatmanın sana ne faydası olacak ?
Sadece psikolojik mi ?
BL kapalı ve 2 ay sonra güncelleme isteğin geldi ne yapacaksın? BL açınca cihazın sıfırlanacak ,tekrardan twrp yükleyeceksin?

Oyla:

Leobonhart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
yok muhtemelen güncellemem bayağı bi süre
bu rom güzel zaten sadece birisi anlatsın istiyorum internette fastboot rom ile mi flashdan clear and lock ile yapabilirisiniz diyor ama hangi fastboot romu kullanmam gerektiğini bilmiyorum

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
yok muhtemelen güncellemem bayağı bi süre
bu rom güzel zaten sadece birisi anlatsın istiyorum internette fastboot rom ile mi flashdan clear and lock ile yapabilirisiniz diyor ama hangi fastboot romu kullanmam gerektiğini bilmiyorum

Güzel kardeşim bende aynı romu kullanıyorum ve bu rom stabil rom kolay kolay sorunlu olmaz.
BL kapatmak için Mi flash ve global fastboot rom yapacaksın o zaman da E.U.Rom silinir ?

Yani daha öncede çok uyardım okuyun diye, bakın beni yanlış anlamayın bende daha düne kadar Windows Phone telefon kullanıyordum. Ben okuya okuya ve YouTube üzerinden video izleye izleye öğrendim bu anlattıklarımı.

Sende okusaydın inan şu soru ve isteklerde bulunmazdın? Çünkü bu isteklerin birbiriyle uyuşmuyor.....

Oyla:

Leobonhart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
peki sadece bootloader kapatmak istiyorum desem böyle bir şey var mı

Oyla:

Leobonhart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
bootloader kapalı olmayınca güvenlik açıkları falan oluyormuş bir şeyler çalınmasın şifreler falan yaparken de uyarıyodu zaten ?

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
bootloader kapalı olmayınca güvenlik açıkları falan oluyormuş bir şeyler çalınmasın şifreler falan yaparken de uyarıyodu zaten ?
bankada trilyonların yoksa kimse seninle uğraşmaz büyük ihtimal. bl kapatman için global cihazsa global rom flashlayıp kapatman gerek brick riski var. twrp kaldırmak kolay stock recovery dosyasını twrp yükler gibi install diyip sağ alttan install image diyio recovery seçip kaydır olur

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6

O BL'nin açık olduğundan değil, magisk yüklediğin (rootlu) için oluyor...

Oyla:

Leobonhart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
bankada trilyonların yoksa kimse seninle uğraşmaz büyük ihtimal. bl kapatman için global cihazsa global rom flashlayıp kapatman gerek brick riski var. twrp kaldırmak kolay stock recovery dosyasını twrp yükler gibi install diyip sağ alttan install image diyio recovery seçip kaydır olur
brick riski diyorsun o zman bir daha asla global rom düzelirse ona geçemeyecek miyim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

biraz daha açar mısın tam anlamadım daha doğrusu yapamadım

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt