Yardım Note 13 Pro 5g Şebeke Sorunu

sbrsaglam7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabri
Cihazım
Note 13 Pro 5g
Konular
2
Öncelikle iyi forumlar. Ben kısa bir süre önce 2312DRA50G model numaralı note 13 pro 5g yurt dışı cihaz aldım cihaza henüz kayıt yaptırmadım. 2 gün sorunsuz kullandıktan sonra yazılım güncellemesi yapmak istedim mevcut sürüm 1.0.04.0.UNRMIXM vardı otomatik güncelleme yapmaya çalıştığımda ekrana kilit simgesiyle beraber güncelleme kayıtlarına erişim izni yok diye bi uyarı geldi ve güncelleme kontrollerini yapamadığımı farkettim daha sonra manuel olarak ek güncelleme özelliklerini açıp güncelleme paketi indir seçeneğinden indirilen romu seçip güncelleme yapma özelliğinin olduğunu öğrendim son çıkan 1.0.12.0.UNRMIXM olan romu indirdim kurdum ancak cihaz açıldıktan sonra yasal süremin daha yeni başlamış olmasına rağmen şebekem kesildi mobil ağ ayarlarından da 5g harici örneğin 4.5g yi aktif edemediğimi farkettim seçiyorum ama yinede 5g de kalıyor güncellemeden önce değişiklik yapabiliyordum acaba yanlış rom yüklemiş olabilirmiyim ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Bu model Çin cihazlarında global romlarda şebeke sıkıntı oluyor, hint modem flaşlayıp denemen gerekecek. En son sürüm hint fastboot romu indirip içinden non-hlos.bin dosyasını bul ve flaşla. Olmazsa ki olmayacak hint romunu kurman gerek.

sbrsaglam7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabri
Cihazım
Note 13 Pro 5g
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu model Çin cihazlarında global romlarda şebeke sıkıntı oluyor, hint modem flaşlayıp denemen gerekecek. En son sürüm hint fastboot romu indirip içinden non-hlos.bin dosyasını bul ve flaşla. Olmazsa ki olmayacak hint romunu kurman gerek.
Ama sürüm yükseltmeden önce yine aynı global rom vardı onda hiç bi sıkıntı yoktu. Bu dediğiniz romlarıda global ya da tr rom gibi sıkıntısız kullanabilir miyim? TR rom yüklemek daha mantıklı olmaz mı eğer uygunluk var ise. Birde şunu eklemek istiyorum bootloader kilidini açıp eski sürümüme dönmek istedim kiliti açmak için şebeke bağlantısı ile Mİ hesabına giriş istediği için onuda yapamadım.

flankes21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omer
Cihazım
Note 8 pro
Konular
5
Geçmiş olsun bende aynı hataya düştüm cihaza modem atılması lazım başka rom atmaya çalışma cihaz çöker yetkili hesapla bile atarsan çöker kolay gelsin cihazında fake rom var ondan dolayı güncelleme yapamazsın manuel yaparsan şebeke gider

sbrsaglam7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabri
Cihazım
Note 13 Pro 5g
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geçmiş olsun bende aynı hataya düştüm cihaza modem atılması lazım başka rom atmaya çalışma cihaz çöker yetkili hesapla bile atarsan çöker kolay gelsin cihazında fake rom var ondan dolayı güncelleme yapamazsın manuel yaparsan şebeke gider
Modem atma işlemi nedir nasıl oluyor? Ne yapmam lazım herhangi bir teknik servise götürmem mi gerekiyor?

flankes21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omer
Cihazım
Note 8 pro
Konular
5
Teknik servis halleder sen yapamazsin hocam

Asimavi06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asimavi
Cihazım
Redmi 10 5G
Konular
0
Bu arada benim bootloader kilidini açmadan stock rom atma imkanım yok mu ya eski çalışan sürüme geri döndürsem
Servise götürmeye gerek yok modem dosyası atılması lazım. Çok zor değil.

Üst Alt