Yardım Note 12 Pro 5G pil sorunu

bomborz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Borz
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.9 Kararlı 14.0.9.0(SMSMIXM) (POCO)
Telefon Modeli
Xaomi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefonu yaklaşık 3 4 ay önce aldım telefoncuda direnç attırdım ve güncelleme yapmadan günde tek şarj ile kullanıyordum. Sürekli banka uygulamasıyla işim olduğu için telefoncuya nfc nin çalışmadığını banka uygulaması için ne yapmam gerektiğini sorduğumda yapacak bir şey yok öyle kullanacaksın cevabına tatmin olmadığım için internette araştırma yaparken magisk indirdim kurulum yaptı yeniden başlat dedikten sonra açılmadı sürekli yeniden başlıyordu. Telefoncuya götürdüm aynı gün, açtı verdi ancak o günden beri pil tasarrufu açık olmasına rağmen en az 2 kere şarj ediyorum ve ısınma oluyor. Telefoncu belki güncelleme yaparsan düzelir dedi ancak güncelleme yapınca tüm verilerin silineceğini yedek almam gerektiğini söyledi (yaklaşık 120gb verim var) Velhasıl ustadan tatmin olmadım şarjı eski durumuna getirmek için ne yapmalıyım ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam bu cihazı incelemeden yorum yapmak zor,lakin direnç işlemi sırasında oluşan bir hata gibi görünüyor,
Mi Flash ile stok rom yükleyin,sorun devam ederse maalesef donanımsal gibi.

Oyla:

bomborz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Borz
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bu cihazı incelemeden yorum yapmak zor,lakin direnç işlemi sırasında oluşan bir hata gibi görünüyor,
Mi Flash ile stok rom yükleyin,sorun devam ederse maalesef donanımsal gibi.
Direnç sonrası kullanımda pil tüketimi ile alakalı bir problem yoktu hocam. Ne zaman magisk indirdim ondan sonra başladı. Pil tasarrufu açık olmasına rağmen nfc uygulaması %20-25 şarj tüketiyor

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Direnç sonrası kullanımda pil tüketimi ile alakalı bir problem yoktu hocam. Ne zaman magisk indirdim ondan sonra başladı. Pil tasarrufu açık olmasına rağmen nfc uygulaması %20-25 şarj tüketiyor
Cihazda mtk işlemci var,roota gerek yok,sıfırdan rom yükleyip Mi Flash ile kilidi kapatın.Sorun yazılımsal ise zaten çözülecektir.

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
17
Telefonu yaklaşık 3 4 ay önce aldım telefoncuda direnç attırdım ve güncelleme yapmadan günde tek şarj ile kullanıyordum. Sürekli banka uygulamasıyla işim olduğu için telefoncuya nfc nin çalışmadığını banka uygulaması için ne yapmam gerektiğini sorduğumda yapacak bir şey yok öyle kullanacaksın cevabına tatmin olmadığım için internette araştırma yaparken magisk indirdim kurulum yaptı yeniden başlat dedikten sonra açılmadı sürekli yeniden başlıyordu. Telefoncuya götürdüm aynı gün, açtı verdi ancak o günden beri pil tasarrufu açık olmasına rağmen en az 2 kere şarj ediyorum ve ısınma oluyor. Telefoncu belki güncelleme yaparsan düzelir dedi ancak güncelleme yapınca tüm verilerin silineceğini yedek almam gerektiğini söyledi (yaklaşık 120gb verim var) Velhasıl ustadan tatmin olmadım şarjı eski durumuna getirmek için ne yapmalıyım ?
NFC büyük ihtimalle direnç sonrası gitti root ile geri getirilebilir.

Pil konusu yazılımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

NFC modül ile çalışıyor.
Eğer bilgisayarınız var ise verilerinizi bilgisayara atıp, çin romu veya Rusya HyperOS romu yükleyin piliniz biraz daha iyi olacaktır.

Harici olarak havanın sıcaklığı dolayısıyla pil ve işlemci ısınmaları nedeniyle de pil tüketimin de artış gözükebilir.

Oyla:
Üst Alt