Yardım note 10s güncelleme kısmında ağa bağlanamıyor hatası

PcLokcer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 12.5.13.0 Global
Telefon Modeli
redmi note 10s
Bootloader Kilidi
Açık
redmi note 10s(orjinal imei) telefonumda güncelleme kısmına geldiğimde ağa bağlanamıyor hatası veriyor. wifi veya normal internetim ile de denedim ikisinde de aynı problem oluyor. telefon ilk geldiğinde kutusundan çıkarılmış tozlu gibiydi. şimdi anlıyorum aslında telefon ile oynanmış. bootloader kilidi bile açık telefonun. miui 14 kurmak istiyorum ama güncelleme paketi doğrulanamadı hatası veriyor. rom u burdan indirdim. telefonu resetlemeden yükseltmek istiyorum. bu işlemi nasıl çözerim. veya mi flash tool ile yükleme yapsam imei silinir mi onu merak ediyorum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Resmi satış kanallarından aldığınız bir cihazsa cihazınız resmi olmayan ithalatçı garantilidir. Bu cihazlara BL açıp IMEI tamiri yapıp satıyorlar. Yani durumunuz çok normal. Hani kimseyi gücendirmek istemem ama kazık yemek gibi bir durum bu.

Yüksek ihtimalle yazılımla tek sim IMEI tamiri yapılmıştır. Sıfırlama ve güncellemede IMEI gitmez. Mi Flash ile BL kilidini kapatmadan istediğiniz stok rom sürümünü kurabilirsiniz. Yine de IMEI yedeklerini alın öncesinde.

Oyla:

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
imei repair işlemi yazılım ile yapılan cihazlarda güncelleme ile sorun yaşandığından, yazılımın bu kısmını bilerek bozuyorlar.

cihazınız imei repair işlemi görmüş mü?

Oyla:

PcLokcer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
imei repair işlemi yazılım ile yapılan cihazlarda güncelleme ile sorun yaşandığından, yazılımın bu kısmını bilerek bozuyorlar.

cihazınız imei repair işlemi görmüş mü?
imei repair işlemi gördüğünü nasıl anlarım?
Resmi satış kanallarından aldığınız bir cihazsa cihazınız resmi olmayan ithalatçı garantilidir. Bu cihazlara BL açıp IMEI tamiri yapıp satıyorlar. Yani durumunuz çok normal. Hani kimseyi gücendirmek istemem ama kazık yemek gibi bir durum bu.

Yüksek ihtimalle yazılımla tek sim IMEI tamiri yapılmıştır. Sıfırlama ve güncellemede IMEI gitmez. Mi Flash ile BL kilidini kapatmadan istediğiniz stok rom sürümünü kurabilirsiniz. Yine de IMEI yedeklerini alın öncesinde.
imei yedeklemesi nasıl yapabilirim?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
imei repair işlemi gördüğünü nasıl anlarım?

imei yedeklemesi nasıl yapabilirim?
NVRam ve NVData yedeği alacaksınız TWRP'den Backup kısmından. Yedeği de bilgisayara vs. atacaksınız sonrasında.

*#06# yapın, tek IMEI çıkarsa IMEI tamiri olmuştur. Çift çıkarsa sayfasından sorgulayın, farklı cihaz çıkarsa yine IMEI tamiri yapılmıştır.

Not: TWRP yoksa veya üzgün çalışmıyorsa bu kaynaktaki yöntemle de yapabilirsiniz:

Oyla:

PcLokcer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
1
NVRam ve NVData yedeği alacaksınız TWRP'den Backup kısmından. Yedeği de bilgisayara vs. atacaksınız sonrasında.

*#06# yapın, tek IMEI çıkarsa IMEI tamiri olmuştur. Çift çıkarsa sayfasından sorgulayın, farklı cihaz çıkarsa yine IMEI tamiri yapılmıştır.
çift imei var. imei ler orjinal kayıtlı görünüyor. imei de sıkıntı yok. mi flash tool ile yükleme yapsam bile sanırım orjinal olduğu için imei gitmeyecektir diye düşünüyorum. telefonda TWRP yüklü değil.

Oyla:

PcLokcer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
1
arkadaşlar, benimle aynı durumu yaşamış ve imei nin gidip gitmeyeceği konusunda emin olan birisi varmı ?

Oyla:
Üst Alt