Çözüldü note 10 pro rootsuz kalıcı twrp

• Konbuyu başlatan Üye silindi 348070
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 416
Ü

Üye silindi 348070

Guest
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.2.0
Telefon Modeli
note 10 pro
Bootloader Kilidi
Açık
note 10 pro 14.0.2.0 telefona twrp yüklemek istiyorum, fakat root atmak istemiyorum root yapmayınca twrp geri siliniyor ,twrp geçici oalrak yükleyip efs yedeğimi alabildim otg üzerinden usb belleğe yedekledim, yani rootsuz kalıcı twrp yüklenebilirmi , rom dosyasının içindeki recovery.img dosyasıyla twrp dosyasını değiştirip romu öyle yüklemeyi düşündüm fakat riske girmek istemedim veya rom dosyasının içindeki recovery dosyasını silip rom yüklemeyi denemeyi düşünüyorum emin olamadım için karar veremedim

Çözüm
Ü
arkadaşlar çok yöntemler denedim olmadı son çare olarak twrp nin zip li halini geçici twrp üzerinden flaslamak olduğunu anladım fakat zipli twrp hiçbir yerde bulamadım ve araştırma yaparken twrp nin alternatifi olan OrangeFox-R11.1_5 sürümü denedim o kalıcı oldu sonrasında twrp yi normal yükledim oda kalıcı oldu beni çok uğraştırdı rootsuz bir şekilde twrp yüklemiş oldum sizinle paylaşmak istedim root telefonda bazı açıklar oluşturduğu için ve internet şubesi kullanımına engel olduğu için istemiyordum

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Hiç bir şey silmenize gerek yok.
Twrp kurmak için adb indrip pc aracılığıyla yükleyebilirsiniz.
Bunun için forumda yada youtube da twrp yükleme diye araştırın.
Twrp yükledikten sonra özel romların dilediğinizi pc ye gerek kalmadan telefonunuza yükleyip twrpye girip flaşlayabilirsiniz.
Miui romları fastboot olarak mi flash programıyla pc den, telefonunuzu fastboot moduna alarak yükleyebilirsiniz.

Benim telefonumda twrp yüklü ve root kullanmıyorum.istediğim rom, kernel flaşlıyorum.

Oyla:
Ü

Üye silindi 348070

Guest
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
twrp yüklüyorum yeniden başlayınca root olmadığı için siliniyor, özel rom derken costum rom mu demek istedin, ben orjinal rom ve twrp yüklemek istiyorum rootsuz,

"Miui romları fastboot olarak mi flash programıyla pc den, telefonunuzu fastboot moduna alarak yükleyebilirsiniz."

twrp yüklersem pc den rom atmama gerek kalmaz ,istediği şey twrp kalıcı olması ve yedek almam bir sorun olduğunda o yedeği usb bellekten geri yüklemem
pc den rom yüklemeye gerek varmı zaten pc den rom yükleyince twrp olsa bile silinmezmi

Oyla:
Ü

Üye silindi 348070

Guest
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar çok yöntemler denedim olmadı son çare olarak twrp nin zip li halini geçici twrp üzerinden flaslamak olduğunu anladım fakat zipli twrp hiçbir yerde bulamadım ve araştırma yaparken twrp nin alternatifi olan OrangeFox-R11.1_5 sürümü denedim o kalıcı oldu sonrasında twrp yi normal yükledim oda kalıcı oldu beni çok uğraştırdı rootsuz bir şekilde twrp yüklemiş oldum sizinle paylaşmak istedim root telefonda bazı açıklar oluşturduğu için ve internet şubesi kullanımına engel olduğu için istemiyordum

Oyla: Çözüm

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
23
Ben root olmadan kullanamam telefonu. Sa2ration ile ekranı daha renkli yapıyorum, baya fark oluyor. Battery charge limit ile en fazla 80% e ayarlıyorum pili. Zaten magisk içinde banka uygulaması rootu görmesin bölümü var, onu da açıp tüm banka hesaplarımı kullanıyorum sorunsuz. Akbank ile temassız ödemem de yapıyorum.

Oyla:

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Ben root olmadan kullanamam telefonu. Sa2ration ile ekranı daha renkli yapıyorum, baya fark oluyor. Battery charge limit ile en fazla 80% e ayarlıyorum pili. Zaten magisk içinde banka uygulaması rootu görmesin bölümü var, onu da açıp tüm banka hesaplarımı kullanıyorum sorunsuz. Akbank ile temassız ödemem de yapıyorum.
Sa2ration yerine OLED2LCD modülüne bakın. Kendim geliştiriyorum

Oyla:
Üst Alt