Çözüldü Note 10 pro India (64mp) redmi yazısında kaldi

RAZOR33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
note 8 pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Sweetin
Telefon Modeli
Note 10 pro india
Bootloader Kilidi
Açık
Redmi note 10 pro cihazımda jiroskop ve kamera hatası vardı, sorunu giderebilmek için farklı romlar yükledim. Sorun çözülmedi en son olarak miui 12 rom attım kamera sorunu çözüldü fakat jiroskop çözülmedi. Forumda "persist.img" dosyasında hata olduğu ve değiştirmem gerektiği yazıyordu. Adb fasboottan persist.img dosyası attım cihaz tamamen açılmaz oldu. Redmi açılıp kapanıyor. Tekrar rom attım hala ayni. Cihaz sweetin, 64 Mp.

Çözüm
En kısa zamanda orjinal rom dosyasındaki persist dosyasını yazıp döneceğim. Ama sorun şu. Ben bu işlemi yaptıktan sonra mı flashla ve twrp ile rom yükledim. Temiz kurulum yaptım, yazılım başarıyla yüklendi ama redmi yazısında kaldi yine.
Der çünkü persist dosyasını kurcalamışsınız. Bir çeşit driver dosyası gibi düşünün o olmadan cihaz açılmaz.. 'persist yükleyin' çözümüde bu yüzden bilgi kirliliği zaten..

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Bir cihaza kendi persist dosya yedeği harici persist yazılması büyük hatadır. Cihazlara kafamıza göre persist yazamayız. Sorunu düzeltmeyeceği gibi videwine sertifikasıda gereksiz yere L3 e düşer. Şuanda sizin yapacağınız işlem. persist yüklemeyi destekleyen bir twrp ile persist dosyası yazmak olacak.. forumda anlatımları vardı diye hatırlıyorum..

Oyla:

RAZOR33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
note 8 pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir cihaza kendi persist dosya yedeği harici persist yazılması büyük hatadır. Cihazlara kafamıza göre persist yazamayız. Sorunu düzeltmeyeceği gibi videwine sertifikasıda gereksiz yere L3 e düşer. Şuanda sizin yapacağınız işlem. persist yüklemeyi destekleyen bir twrp ile persist dosyası yazmak olacak.. forumda anlatımları vardı diye hatırlıyo
En kısa zamanda orjinal rom dosyasındaki persist dosyasını yazıp döneceğim. Ama sorun şu. Ben bu işlemi yaptıktan sonra mı flashla ve twrp ile rom yükledim. Temiz kurulum yaptım, yazılım başarıyla yüklendi ama redmi yazısında kaldi yine.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Der çünkü persist dosyasını kurcalamışsınız. Bir çeşit driver dosyası gibi düşünün o olmadan cihaz açılmaz.. 'persist yükleyin' çözümüde bu yüzden bilgi kirliliği zaten..

Oyla: Çözüm

RAZOR33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
note 8 pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğiniz gibi twrpden persist yazıp deneyeceğim. Dönüş yaparım hocam.

Oyla:

razorrrrr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
poco x3 pro
Konular
1
Bir cihaza kendi persist dosya yedeği harici persist yazılması büyük hatadır. Cihazlara kafamıza göre persist yazamayız. Sorunu düzeltmeyeceği gibi videwine sertifikasıda gereksiz yere L3 e düşer. Şuanda sizin yapacağınız işlem. persist yüklemeyi destekleyen bir twrp ile persist dosyası yazmak olacak.. forumda anlatımları vardı diye hatırlıyorum..
dediğiniz gibi twrpden persist yazdım sorun cözüdü. 3 haftadır bununla uğraşıyordum teşekkur ederim hocam.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
dediğiniz gibi twrpden persist yazdım sorun cözüdü. 3 haftadır bununla uğraşıyordum teşekkur ederim hocam.

Rica ederim geçmiş olsun.. Çözüldü olarak işaretlenebilir ozaman..

Oyla:
Üst Alt