Soru Note 10 pro ekran hakkında

ardayildiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xiomi redmi 10
Konular
1
Merhaba. Yurtdışı redmi note 10 pro aldım. Uzun süre ips ekran kullandığım için bu cihaza geçince renkler tuhaf görünmeye başladı. Beyazlar beyaz değil, ekran hafif sarımtırak. Acaba bu amoled ekrandan kaynaklı bir sorun mu?
Yan açıdan bakıldığında renkler çok hafif değişiyor(kırmızı tonlarında). Gündüz rahatsız etmiyor ama gece net görülebiliyor. Kamerasi da 64mb görünüyor.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
147
Ayarlardan Renk şemasını Doygun olarak seçin Amoled Ekranda Beyazlar hafif sarı olur evet Siyahlar tam siyah İpste tersine 64 mpx kamera ise sizdeki Note 10 pro hindistan modeli

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Merhaba. Yurtdışı redmi note 10 pro aldım. Uzun süre ips ekran kullandığım için bu cihaza geçince renkler tuhaf görünmeye başladı. Beyazlar beyaz değil, ekran hafif sarımtırak. Acaba bu amoled ekrandan kaynaklı bir sorun mu?
Yan açıdan bakıldığında renkler çok hafif değişiyor(kırmızı tonlarında). Gündüz rahatsız etmiyor ama gece net görülebiliyor. Kamerasi da 64mb görünüyor.
öncelikle ipslerde her nekadar düzeltilmeye çalıılsada yandan bakılırsa mavileşmeye başlar ama maoledde böyle bir şey olmaz belli bir sınıra kadar her yerden aynı renk görülür ama sınırı geçince renk hızlı bir şekilde kalite kaybeder ve gider
evet amoledler beyazı tam beyaz gösteremezler mavi ya da sarıya yakın gösterirler
onun dışında ekranı uzun süre full parlaklıkta ve cihazı çok sıcak kullanmayın yoksa amoled yanması olur
Cihazınız hayırlı olsun ;)

ardayildiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xiomi redmi 10
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet siyahlar güzel. Soğuk renk seçince biraz düzeliyor ama asıl sorun hafif açı değiştirince rengin kirmiziya dönmesi. Bu normal mi ? Şerit şerit renk değişiyor ekranda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlardan Renk şemasını Doygun olarak seçin Amoled Ekranda Beyazlar hafif sarı olur evet Siyahlar tam siyah İpste tersine 64 mpx kamera ise sizdeki Note 10 pro hindistan modeli
Kamera performansindan da memnun değilim. 108mp daha mı iyi sizce ? Leslerin kalitesi değişiyor mu

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Evet siyahlar güzel. Soğuk renk seçince biraz düzeliyor ama asıl sorun hafif açı değiştirince rengin kirmiziya dönmesi. Bu normal mi ? Şerit şerit renk değişiyor ekranda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kamera performansindan da memnun değilim. 108mp daha mı iyi sizce ? Leslerin kalitesi değişiyor mu
evet renk değiştirme çok normal eğer hiç değişmesin derseniz üst seviye cihazlar almanız lazım çünkü güzel amoled ekranlar o telefonlarda kullanılıyor
hocam Gcam yükleyi kamera olarak
bu gcam 7 ama ben bunu önreiyorum bence bu daha iyi (tamamen kişisel)
bu da gcam 8
bu attığım linklerden indirebilirsiniz :)

ardayildiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xiomi redmi 10
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gökkuşağı