Yardım Note 10 Pro açılış ekranında kapanıp açılıyor.

kadirsmiu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
Note 10 Pro kullanıcısıyım. Telefonum cebimde kilit ekranında iken kendiliğinden yeniden başladı fakat açılmadı. Başlarken de Redmi açılış ekranında bir süre kalıyor ve sonrasında bu şekilde kapanıp açılmaya devam ediyor. Birkaç şey denedim ama başarılı olamadım. Telefonda fastboota giriş yapılabiliyor. Main Menu açılıyor. Main menüden reboota tıkladığımda aynı şekilde telefon başlıyor ama boot etmiyor. Telefonda anladığım kadarıyla bootloader kilidi var. İçindeki bilgileri kaybetmeden nasıl bu sorunu çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Bootloader kilidi kapalimi bakın kapalı ise cihaz hardbrick olmuş bootloader açık/kapalı olduğunu cihaz açılırken mi/redmi/poco logosu üstünde açık kilit varsa işiniz kolay kapalı kilit işareti varsa bl kapalı cihaz brick olmus

kadirsmiu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bootloader kilidi kapalimi bakın kapalı ise cihaz hardbrick olmuş bootloader açık/kapalı olduğunu cihaz açılırken mi/redmi/poco logosu üstünde açık kilit varsa işiniz kolay kapalı kilit işareti varsa bl kapalı cihaz brick olmus
Cihaz açılırken açık veya kapalı kilit işareti yok. Direkt redmi logosu çıkıyor. İnternetten baktım kilit açık simgesi yoksa kapalıdır diyor. Ayrıca twrp yüklemeye çalışırken Flashing is not allowed in Lock State hatası veriyor. Bu da bootloaderın kapalı olduğunu gösteriyormuş. Bootlader kapalı ise ne yapabilirim? Bilgileri kurtarma şansım var mıdır hocam? Geri dönüş için teşekkürler.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Cihaz açılırken açık veya kapalı kilit işareti yok. Direkt redmi logosu çıkıyor. İnternetten baktım kilit açık simgesi yoksa kapalıdır diyor. Ayrıca twrp yüklemeye çalışırken Flashing is not allowed in Lock State hatası veriyor. Bu da bootloaderın kapalı olduğunu gösteriyormuş. Bootlader kapalı ise ne yapabilirim? Bilgileri kurtarma şansım var mıdır hocam? Geri dönüş için teşekkürler.
Hocam bilgileri kurtarma şansınız Yok ne yazık ki boot kilidi açık olsaydı aynı romu kurar data kaybı olmadan açabilirdiniz.
Sorunun kaynağı önemli ayrıca durduk yere o şekilde yapması hiç normal değil çünkü

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Hocam garanti varsa verin
yoksa ileri duzey rom yukleme bilginizde yoksa sizin yapacaginiz bir islem degil ucretli desteklere yazabilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Arkadaşımda Redmi Note 9 Pro var. Geçen hafta durduk yere telefonu kapandı, stock recovery menüsüne giriyordu. 4-5 kere yeniden başlattı düzeldi :)
Anlam veremedik. Bootloader kapalı ise yapabileceğiniz pek bir şey yok sanırım. Garantisi var ise servise gönderin.

kadirsmiu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Garantisi var. Servisi aradım kargo bilgilerini istedim. Telefondaki bütün verilerin silineceğini söylediler. Ben de recovery menüsüne girebiliyorum, kendim data wipe seçeneği ile silsem garanti dışı gibi bir konu olur mu? diye sordum. Xiaomi'ye bir sorun isterseniz dediler. Xiaomi'yi aradım, silin ama büyük ihtimal sorunu düzeltmez dediler. Data wipe yaptım, şu an sorunsuz çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim ^^ burucu08 SerseristyLe Lucas.Rintaro Bu arada, benzer bir problemle tekrar karşılaşırsam daha kolay müdahale edilebilmesi adına bootladerı açmalı mıyım? Açarsam garantiyi etkileyen bir durum oluşur mu?

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Garantisi var. Servisi aradım kargo bilgilerini istedim. Telefondaki bütün verilerin silineceğini söylediler. Ben de recovery menüsüne girebiliyorum, kendim data wipe seçeneği ile silsem garanti dışı gibi bir konu olur mu? diye sordum. Xiaomi'ye bir sorun isterseniz dediler. Xiaomi'yi aradım, silin ama büyük ihtimal sorunu düzeltmez dediler. Data wipe yaptım, şu an sorunsuz çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim ^^ burucu08 SerseristyLe Lucas.Rintaro Bu arada, benzer bir problemle tekrar karşılaşırsam daha kolay müdahale edilebilmesi adına bootladerı açmalı mıyım? Açarsam garantiyi etkileyen bir durum oluşur mu?
Açmayın boot kilidi açmak direk garantiyi devre dışı bırakır hocam

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17

Bootloader kilidi açılıp twrp ile rom yüklenirse böyle bir durum olduğunda wipe yapmadan romu tekrar yüklerseniz cihaz sorunsuz açılır ama bu işlemler cihazı garanti dışarı bırakır :)

kadirsmiu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
1
Bootloader kilidi açılıp twrp ile rom yüklenirse böyle bir durum olduğunda wipe yapmadan romu tekrar yüklerseniz cihaz sorunsuz açılır ama bu işlemler cihazı garanti dışarı bırakır :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Garanti bitene kadar bu şekilde devam o zaman :)

Üst Alt