Soru Notch Bar Burn In

scorpion2406

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi 8
Konular
7
Arkadaşlar notch bar burn in e sebep olur mu acaba son pie güncellemesinde sanki notch bar gri oluyor çoğu yerde eskiden de öylemiydi bilmiyorum bir kontrol edebilir misiniz yada bilgisi olan var mı ? Sanki o kısımda yanma olacak gibi duruyor.

Mesela resimde xda sitesinde notch kısmı farklı renkte kalıyor birçok sitede bu böyle olabiliyor uzun süre web de gezinmelerde orda iz kalması kaçınılmaz gibi duruyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-12-21-10-05-51-903_com.android.chrome.png
    Screenshot_2018-12-21-10-05-51-903_com.android.chrome.png
    357,5 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:

scorpion2406

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi 8
Konular
7
XDA'daki notch bar ve forum menüleri aynı renk değil zaten. :)
Birtek xdada değil birçok sitede böyle hatta whatsappda da da öyle sorun olabilir gibi geliyor bana notch aynı renk olmuyor çoğu yerde bizim sitede aynı :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Birtek xdada değil birçok sitede böyle hatta whatsappda da da öyle sorun olabilir gibi geliyor bana notch aynı renk olmuyor çoğu yerde bizim sitede aynı :)
Geliştiriciler norch barda genellikle bir kaç ton farklı yapıyorlar hocam. Forumumuzda ise renk aynı. Notch bar ve ekran arasında bir gölgeli bir çizgi bulunuyor. Bu çizgi ve çevresi dışında renk farklılığı yoksa cihazınızda sorun da yoktur :)

Oyla:

scorpion2406

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi 8
Konular
7
Geliştiriciler norch barda genellikle bir kaç ton farklı yapıyorlar hocam. Forumumuzda ise renk aynı. Notch bar ve ekran arasında bir gölgeli bir çizgi bulunuyor. Bu çizgi ve çevresi dışında renk farklılığı yoksa cihazınızda sorun da yoktur :)

Notch olan kısımda normalde de bir farklılık mı var anlayamadım.Bütün ekranı aynı renk yapsak notch da farklılık olmaması lazım değil mi ?

Notch sürekli farklı renk oldukça o kısım zamanla farklılaşır diye düşündüm.

Mesela pixel telefonlarda sorun varmış fabrika çıkışı

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Notch olan kısımda normalde de bir farklılık mı var anlayamadım.Bütün ekranı aynı renk yapsak notch da farklılık olmaması lazım değil mi ?

Notch sürekli farklı renk oldukça o kısım zamanla farklılaşır diye düşündüm.

Mesela pixel telefonlarda sorun varmış fabrika çıkışı

Söylediğiniz mantıklı aslında hocam. Ghost screen veya screen burn sorunları belirttiğiniz üzere her hangi bir bölgedeki aynı piksellerin sürekli aktif olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla durum çubuğunda da gerçekleşme ihtimali olmalı ancak şimdiye kadar Xiaomi telefonlarda böyle bir soruna denk gelmedim. Yine de içinizin rahat etmesini isterseniz mümkün olduğunca ekran parlaklığınızı en üst seviyede tutmamaya ve telefonunuzu direk güneş ışığı altında kullanmamaya çalışabilirsiniz.

Oyla:

scorpion2406

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi 8
Konular
7
Söylediğiniz mantıklı aslında hocam. Ghost screen veya screen burn sorunları belirttiğiniz üzere her hangi bir bölgedeki aynı piksellerin sürekli aktif olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla durum çubuğunda da gerçekleşme ihtimali olmalı ancak şimdiye kadar Xiaomi telefonlarda böyle bir soruna denk gelmedim. Yine de içinizin rahat etmesini isterseniz mümkün olduğunca ekran parlaklığınızı en üst seviyede tutmamaya ve telefonunuzu direk güneş ışığı altında kullanmamaya çalışabilirsiniz.

Amoled ekranlı telefon fazla yoktu xiaomide belkide ondan duyulmadı.Bende sanki ufaktan orda gölgelenme başlıyor gibi ki hep minimum parlaklıkta kullandım telefonu alalıda 2 ay olmadı.Tek renk bir ekranda (kırmızı mavi gri gibi) düşük parlaklıkta karanlıkta kontrol etmek lazım ekranların o kısmını.Ben bu amoled teknoljisinin ... Amiral gemileri hep amoled yada oled keşke hiç koymasalar yada buna bir çözüm üretseler.

Son düzenleme:
Oyla:

Utkumutluu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
11
Amoled ekranlı telefon fazla yoktu xiaomide belkide ondan duyulmadı.Bende sanki ufaktan orda gölgelenme başlıyor gibi ki hep minimum parlaklıkta kullandım telefonu alalıda 2 ay olmadı.Tek renk bir ekranda (kırmızı mavi gri gibi) düşük parlaklıkta karanlıkta kontrol etmek lazım ekranların o kısmını.Ben bu amoled teknoljisinin ... Amiral gemileri hep amoled yada oled keşke hiç koymasalar yada buna bir çözüm üretseler.
Kontrol ettiniz mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca mavi ışık filtrelerinin bu sorunun oluşmamasına yardımcı olduğunu duydum. Ne kadar doğru acaba?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt