Haber Nokia & Oppo El Sıkıştı

kocali07

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
RedMi Note 5 AI
Meslek
Depo Sorumlusu
Yaş
25
Konum
Konya
Katılım
19 Kasım 2016
Konular
87
Mesajlar
133
Tepki puanı
64
Puanları
28
Nokia & Oppo El Sıkıştı

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.


Akıllı telefon sektörünün iki önemli ismi Oppo ve Nokia sonunda lisanslar konusunda anlaşmaya vardı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Bir zamanlar cep telefonu pazarında zirvede yer alan Nokia, akıllı telefonlara geçiş sürecine tam olarak ayak uyduramamıştı. Yaşadığı zorlu dönemlerden sonra HMD Global bünyesinde tekrardan eski günlerinin hayalini kuran Nokia diğer bir yandan da global lisanslarını korumaya çabalıyor.

Teknoloji sektörünü az çok takip edenlerin de bileceği üzere, basit bir akıllı telefon üretmek için bile Nokia’nın birçok patentinin kullanılması gerekiyor. Global ölçekte hizmet veren pek çok firma bu patentler konusunda Nokia’yla el sıkışmış durumda. Şimdi bu isimler arasına Oppo da eklendi.

Kısa süre önce Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi isimlerde Nokia’nın fikri mülkiyet haklarını kullanmak için Finli üreticiyle masaya oturmuştu. Geçtiğimiz gün Oppo da Nokia ile el sıkıştı.

Zaten Çinli üreticinin yetkilileri, bir süredir Nokia ile pazarlık halindeydi. Sonuç olarak şartların olgunlaşmasıyla birlikte iki dev el sıkışmış oldu.

Çinli üreticinin yetkilileri anlaşma hakkında herhangi bir açıklamada bulunmazken, Nokia cephesinden kısa bir demeç geldi. Nokia’nın önemli isimlerinden biri olan Maria Varsellona konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Oppo ile anlaşmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Varsellona, bu anlaşmanın Nokia’nın küresel lisans programını da doğruladığını dile getirdi.

Kaynal:CNNTürk
 
Üst Alt