İnceleme Night Mode ve 960 FPS Slow-Motion Özelliği Mi 8/Mi MIX 2S

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba,

Resmi forum üzerinde tarafından yayınlanmış olan bu incelemeyi türkçeleştirerek paylaşıyorum.

Kaynak :

Mi MIX 3'ün açılış etkinliği sırasında, MIUI kamera uygulamasında "Gece Modu" özelliğini fark edip etmediğinizi bilmiyorum. Bu özelliği açtıktan sonra, gece modu çekiminin görüntüye uyguladığı efekt için fotograf "yeniden doğmuş" kelimesini kullanabilirsiniz! Şu anda Gece modu ve 960fps Ağır çekim özelliği MIUI 10 Beta sürümünde cihaz olarak Mi 8 ve Mi MIX 2'de kullanılmak üzere güncellendi. Night modu ile çekim yapılırken nasıl bize nasıl bir deneyim yaşatıyor beraber bakalım ?

Gece Modu

Mevcut, Gece modu çekim özelliği Beta Test altındadır ve henüz MIUI 10 Kararlı Sürümüne eklenmemiştir, bu nedenle Stabil ROM kullanıcıları bu özellik güncellemesi için sabırla beklemelerini rica ediyorum. Belirtilen cihazlarınızı Beta sürümüne güncelledikten sonra “Gece Modu” seçeneği MIUI Stok Kamera arayüzünde görünecektir. Kullanımı basittir, ancak çekim yaparken telefonu çok dikkatli şekilde sallamamanız gereklidir.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Yukarıdaki resim gece modu olmadan Mi8 cihazı ile çekilmiştir.Genel olarak Mi8 gece çekimi çok kötü görünmüyor değil mi ?

Bu fotoğraf ise Yeni gece modu özelliği açıldıktan sonra çekildi. Tüm fotoğrafın parlaklığı, detayı ve netliği farklı derecelerde İyileştirildi. Gece modu özelliği açıldıktan sonra çekilen fotoğraflar gerçekten çok iyi.

Mevcut kamera ile çekilen bir fotograf daha.

Gece modu çekim özelliği açıldığında, yapının tüm bölümülerinde detaylar daha açık ve ayrıntıları daha net. Özellikle, yapının altındaki detaylar açıkça daha iyi.

Gece modu fonksiyonu kapalı iken, bina yanındaki yapraklar görünmemektedir.

Gece modu fonksiyonu açıldığında, sadece yaprak detayı görünmekle kalmaz, fonksiyonun bina detaylarını ne kadar net ve parlak yaptığını bu fotograf ile daha iyi gösterilmektedir.

Son olarak, gece modu fonksiyonunu zayıf ışık alan bir yerde test edelim! yukarıdaki fotoğraf düşük ışık ile çekiliyor.

Gece modu özelliği açıldığında, tüm detaylar daha parlaktır, ancak fotoğrafın ayrıntıları karanlık ve biraz lekelidir.

960 FPS Slow Motion Video

16 Kasım'da, Xiaomi cep telefonu ürün pazarlama müdürü Qi Zhiyuan, MI 8 serisi ve Mi Mix 2s'nin son güncelleme ile, ağır çekim video çekimlerinin 960 FPS olarak eklediğini duyurdu. Bu özellik ilk olarak Mi Mix 3'te uygulandı.

Örnek çekim.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Bu night mode ve 960 Fps slow motion SE için var mı? Yada geliştirilebilir mi?

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Harika bir güncelleme olmuş bu modelleri kullananlar için çok iyi . Ama neden Xiaomi mi6 için kamera konusunda hiçbir iyileştirme yapmadı aklım almıyor! Böyle bir donanım varken şu özellikleri kullanamıyoruz saçmalık
hocam bi model geçti pabucu dama atıldı cihazım resmen. ne güncelleme ne bişi. isyanlardayım hiç sormayın. Ruslar yapıyor ama nereye kadar. 2. kamerayı bi türlü kullanamadılar şu ağırçekimde ve akşam ağırçekim yapılamaz resmen. xiaomi eğer mi 6 ya el atmazsa bu cihaz kullandığım son xiaomi olur

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
hocam bi model geçti pabucu dama atıldı cihazım resmen. ne güncelleme ne bişi. isyanlardayım hiç sormayın. Ruslar yapıyor ama nereye kadar. 2. kamerayı bi türlü kullanamadılar şu ağırçekimde ve akşam ağırçekim yapılamaz resmen. xiaomi eğer mi 6 ya el atmazsa bu cihaz kullandığım son xiaomi olur

Şahsi düşüncemdir hiçbir kaynağa dayanmadan söylüyorum hocam ama Mi6 çok telef oldu.Note3 ün gölgesinde kaldı note3 ten kat kat daha iyi olmasına rağmen.Ve bir tasarım devrimi gerçekleşti Mi6nın tasarımı eskide kaldı,Xiaomi daha fazla Mi6 satamayacaktır satamayacağı bir telefon içinde destek vereceğini düşünmüyorum.Umarım olaylar düşündüğüm gibi ilerlemez.

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Şahsi düşüncemdir hiçbir kaynağa dayanmadan söylüyorum hocam ama Mi6 çok telef oldu.Note3 ün gölgesinde kaldı note3 ten kat kat daha iyi olmasına rağmen.Ve bir tasarım devrimi gerçekleşti Mi6nın tasarımı eskide kaldı,Xiaomi daha fazla Mi6 satamayacaktır satamayacağı bir telefon içinde destek vereceğini düşünmüyorum.Umarım olaylar düşündüğüm gibi ilerlemez.
hocam dediklerinizde haklısınız mi 6 niye daha satılsın param olsa bende almam. üzerine ekler başka xiaomi alırım. ama xiaomi mi 6 destek vermek zorunda. daha 1 senelik telefon . ki şuana kadar eskimişde olsa bir çok cihaza miui 9u hatta 10u verdi. bize sadece sıradan güncellemeler verirse ben isyanımda son derece haklı olurum.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26

Vallahi doğru . Çok bişey değil kamera için iyileştirme yapsalardı daha bişeye de gerek yok . Böyle modül dü falan uğraşmadan bı güncelleme verip 4k 60fps veya gece cekim kalitesini arttıracak bı güncelleme .ama yok yok yok

anticlock

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
FIRAT
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Herkese Merhaba,

26.12.2018, yani bu gün Mi 8 telefonlara MIUI Global 10.1.2.0 Kararlı sürüm güncellemesi geldi. Beta sürümde kullanıma sunulan bir kaç özellik bu güncelleme ile Global sürüm ile kullanıcılara sunuldu.

Bu özelliklerden bir tanesi de 960 fps ağır çekim modu.

Ağır çekim modunda bir kaç video çektikten sonra görüntünün aslında olması gerektiği gibi olmadığını farkettim ve teknik olarak incelemeye çalıştım.

Öncelikle fps ne anlama gelir buna bir göz atalım.

Fps “Frame per second” kısaca tek saniyede ekrana aktarılan kare demektir. Video özelliklerine göre saniyedeki yakalamış oldukları kare sayısı 15 Fps saniyede 15 kare yakalıyor anlamına gelir. Aslında ne kadar fazla kare yakalıyorsa o kadar sağlam ve temiz görüntü demektir.

Telefonumuzdan 960 fps bir video çektiğimizde, kameranın 1 saniyede işlemciye 960 adet görüntü gönderiyor anlamına gelmektedir.

Fakat 960 fps görüntünün dikkatli izlendiğinde atlamalar yaptığını göreceksiniz. Sonuç olarak 240 fps çekilen bir videoyu yazılım ile 960 fps 'e dönüştürüldüğünü düşünüyorum.

Sizlere 960 fps ve 240 fps çekilmiş videounun özelliklerini göstereceğim. Resim karesi hızlarını kontrol ederseniz ne anlatmaya çalıştığımı anlayabilirsiniz.

Keyifli forumlar...

aeren

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aeren
Cihazım
MI8
Konular
0
Şu durumda Xiaomi bu 960 fps süper ağır çekim işini yazılımla hallediyor demek. Acaba diğer modellerde de böyle mi? Mesele p20 pro da da 960 fps var. Mükemmele yakın bir çekim kalitesi sunuyor.

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Şu ağır çekim video olayını 960 FPS de bir türlü yapamadım. 10 sn lik videonun ilk 3 sn hızlı oynuyor sonrası ağır çekim olmadan atlayarak bitiyor.

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular