Yardım NFC Kart okumuyor

Hellme

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
Öncelikle selamlar. Telefonumda kullanmış olduğum örn. İstanbulkart uygulamasına kartımı her şekilde okutmaya çalıştım fakat NFC hiç tepki vermedi. Forumda gördüğüm bir başka konuda yine aynı sorundan bahsedilmiş: Çözüldü - NFC calısmıyor
Fakat daha önce beta'dan kararlı rom'a dönmüş olmama rağmen sorun devam etmekte. Eğer bildiğiniz başka çözümler varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
ayarlardan acıkmı onu kontrol edin uygulamaya nfc kullanma izni verdiniz mi bunlara bakın

Oyla:

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
telefonda koruyucu kap varsa cıkarın telefonun arkasında kartı gezdirin aynı seyi kart kabı icinde yapın gene okumuyorsa baska bir kartı okutmayı deneyin ses gelecekmi bakın (banka kartı v.s)

Oyla:

Hellme

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
telefonda koruyucu kap varsa cıkarın telefonun arkasında kartı gezdirin aynı seyi kart kabı icinde yapın gene okumuyorsa baska bir kartı okutmayı deneyin ses gelecekmi bakın (banka kartı v.s)
Yorumunuz icin tesekkurler fakat bahsettiginiz tum alternatifleri zaten denedim. Kilifi cikarttim arkasinda gezdirdim baska istanbulkart denedim trink ozellikli bonus kart vs denedim nfc verilerini temizledim denedim. baska nfc cihazina dokundurarak paylasim yapmayi denedim hic bir sekilde tepki vermiyor.

Oyla:

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Daha önceden okuyormuydu rom yukledikten sonra mı bu gerceklesti yoksa eski surumde de bu sorun varmıydı sorun donanımsal da olabilir

Oyla:

Hellme

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
Daha önceden okuyormuydu rom yukledikten sonra mı bu gerceklesti yoksa eski surumde de bu sorun varmıydı sorun donanımsal da olabilir
Aynı sorun beta rom'da ve kararlı rom'un eski sürümlerinde de vardı. Önce pek önemsememiştim ama şimdilerde içime dert oldu.

Oyla:

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
başka bir rom daha deneyin aynı sekilde sorun devam ederse donanımsal olma ihtimali yuksek garantisi var ise gonderin yoksa forumda yardımcı olacak kisiler varıdır

Oyla:

Hellme

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
başka bir rom daha deneyin aynı sekilde sorun devam ederse donanımsal olma ihtimali yuksek garantisi var ise gonderin yoksa forumda yardımcı olacak kisiler varıdır
İlginiz için sagolun en kısa zamanda farklı bir rom ile deneyip sonucu paylaşacağım.

Oyla:
Üst Alt