Yardım NFC bozuldu, nasıl değiştirebilirim?

myth1991

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
Merhaba arkadaşlar.

Elimdeki cihazı ekran kartı bozulduğundan dolayı tamire verdim. Ancak telefon tamir olmasına rağmen önceden çalışan NFC'si şimdi çalışmıyor. NFC aktifleştirilemiyor. Bir sürü rom denedim ama hepsinde aynı.

Söylenene göre NFC sensörü ufak bir etiketmiş. İnternette araştırmama rağmen nasıl değiştirileceğini bulamadım. Bilen birisi yardım ederse sevinirim

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Hocam sizin telefonlarda yeri kolayda mı bilmiyorum ama "nfc antenna replacement" yazarak google da bazı modellere ulaşabilirsiniz.

myth1991

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sizin telefonlarda yeri kolayda mı bilmiyorum ama "nfc antenna replacement" yazarak google da bazı modellere ulaşabilirsiniz.
Vallahi çok teşekkürler. Çok yardımın oldu. Ne zamandan beri aradığım şeyi söyledin bana

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Hocam kötü bir şey yazmadım. Söylenene göre küçük bir etiketmiş dediğiniz için, nfc de sensör yerine anten olarak geçtiği için belki daha rahat ulaşabilirsiniz soruna diye yazdım. Önceki kullandığım telefonda kamera altındaydı yeri zordu, kimisinde de takması kolay oluyor. Faydam olmadıysa da olmamıştır ama bu üsluba gerek yok.

ferhata.agac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
14
Anten bozulsa bile nfc açar sadece sinyal iletmez diye düşünüyorum hocam.yani anteni değiştirmen o nfc düğmesini aktif etmeyebilir hatta sorun antende de olmayabilir.Anakart üzerindeki kontrolcüsünde bir hata olma ihtimali daha fazla.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam kötü bir şey yazmadım. Söylenene göre küçük bir etiketmiş dediğiniz için, nfc de sensör yerine anten olarak geçtiği için belki daha rahat ulaşabilirsiniz soruna diye yazdım. Önceki kullandığım telefonda kamera altındaydı yeri zordu, kimisinde de takması kolay oluyor. Faydam olmadıysa da olmamıştır ama bu üsluba gerek yok.
Boşverin hocam siz yardımcı olmaya çalışmışsınız karşınızdakinin tepkisini pek takmayın bence.

myth1991

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yanlış anladınız. cidden aradığım şeyi söylediniz ve youtube de bulmamı sağladınız. teşekkürler. Yanlış anlaşıldım ;( üzgünüm...

Üst Alt