Nexus 5 Miui v5

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3
Nexus 5 e Miui v5 Official romu muhtemelen ilk kuran kişi olarak fikirlerimi bir süre test ettikten sonra burada yazacağım. 
Şimdilik ilk izlenimim türkçe olmaması hayal kırıklığı. Nexus 7 yani KVT49L romu üzerine inşa edilmiş herhalde ki Build number da yazan o. Madem n5 için Official rom yapılıyor o zaman KOT49H kullanmaları lazımdı diye düşünüyorum. Test amaçlı yüklediğim türkçe 4.5.23 den bir fark göremedim. O çok pil harcıyordu bakalım bu sürüm de öylemi. Gerisini bir kaç gün kullanımdan sonra yazacağım.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3
Cvp: Nexus 5 Miui v5

Az önce bu linkten http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-MultiLang-Haftalik-Guncelleme-4-5-30.html?pid=2470#pid2470 TR dil seçenekli versiyonu yükledim.

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

Nexus 5 in MIUI günlüğü 3 :)
Ne yazık ki halen daha sağlıklı bir kurulum yapamadım. Kurulumu anlatıldığı gibi wipe işlemlerinden sonra yaptığımda FAILED uyarısı alıyorum ve kurulmuyor. Daha önce kurup yedeğini aldığım unoffical sürümün üstüne kurduğum zaman kurulabiliyor ancak ama bunun da temiz bir kurulum olduğunu düşünmüyorum.
Bu sabah şarzdan 8 de full olarak çıkarıp işe gittim ve saat 11 de şarzın %40 a düştüğünü gördüm. Hiç görüşme dahi yapmamış internete bile girmemiştim cihazla ayrıca arkası da müthiş ısınmıştı. 
Video uygulaması halen daha çalışmıyor.
Miui, menüsü hızı kolaylık ve işlevsellik sağlayan uygulamaları ile şimdiye kadar hoşuma gitti ama temiz kurulum yapamamam ve şarz daki inanılmaz tüketim şansını zorluyor bende. Eğer bu hafta içinde bu sorunlar devam ederse (şarz malum çok önemli) herhalde orjinal roma geri döneceğim.
Ayrıca tekrar söylüyorum. Nexus 5 için hazırlanan Miui romu Nexus 7 romu üzerine inşa etmek bence hiç ama hiç olmamış. Web de zaten bu romun N5 e port edilmiş versiyonları mevcuttu.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Hocam aşağıdaki linke bulduğunuz hataları bildirirseniz daha çabuk düzelteceklerdir... :)

http://en.miui.com/thread-22857-1-1.html

Geri bildiriminiz için çok teşekkürler. Benim de görebildiğim kadarıyla bu sürümü yükleyen NExus 5 kullanıcıları pek uzun süre dayanmadan eski romlarına geri dönüyorlar. Nexus 4 için yapılacak olan port da hatalar düzeltilinceye kadar ertelendi...

bob_marley_232

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
8

pegasus1907 pid=2541 dateline=1401701661' Alıntı:
Nexus 5 in MIUI günlüğü 3 :)
Ne yazık ki halen daha sağlıklı bir kurulum yapamadım. Kurulumu anlatıldığı gibi wipe işlemlerinden sonra yaptığımda FAILED uyarısı alıyorum ve kurulmuyor. Daha önce kurup yedeğini aldığım unoffical sürümün üstüne kurduğum zaman kurulabiliyor ancak ama bunun da temiz bir kurulum olduğunu düşünmüyorum.
Bu sabah şarzdan 8 de full olarak çıkarıp işe gittim ve saat 11 de şarzın %40 a düştüğünü gördüm. Hiç görüşme dahi yapmamış internete bile girmemiştim cihazla ayrıca arkası da müthiş ısınmıştı. 
Video uygulaması halen daha çalışmıyor.
Miui, menüsü hızı kolaylık ve işlevsellik sağlayan uygulamaları ile şimdiye kadar hoşuma gitti ama temiz kurulum yapamamam ve şarz daki inanılmaz tüketim şansını zorluyor bende. Eğer bu hafta içinde bu sorunlar devam ederse (şarz malum çok önemli) herhalde orjinal roma geri döneceğim.
Ayrıca tekrar söylüyorum. Nexus 5 için hazırlanan Miui romu Nexus 7 romu üzerine inşa etmek bence hiç ama hiç olmamış. Web de zaten bu romun N5 e port edilmiş versiyonları mevcuttu.

Kurulum yapamamanızın nedeni kullandığınız kernelle alakalı. Linaro.Kernel v52 ile şuanda sorunsuz kurulum yapılıyor. Ayrıca zaten failed hatasını alsanız bile telefonu resetlediğiniz de kurulum  işlemi gerçekleşmiş oluyor.

Ben uzun süre kullandım. Şarjı biraz fazla tüketiyor doğru ancak dediğiniz kadar aşırı bir tüketim yok konum servislerini vs kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Son olarak KVT49L ye değinmişsiniz. Şuanda kullandığım slimkat rom'da xda da bulunan romların %80'i de bu derleme sürümüne dayanmaktadır. Hiçbirinde de bir sıkıntı bulunmamakta. KVT49L sürümü kitkat revizyonlu versiyonu olduğu söyleniyor ne kadar doğru bilemem. Çoğu kullanıcıya göre KOT49H'den daha stabil.

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

ekran görüntüsü koyamadım ama dün en.miui ye koymuştum. Dünkü bildirimde 244 mb bugün az önce baktığımda ise 108 mb yazıyor ki ne webe girdim ne de abartılı birşeyler. Telefonumda farklı bir şey de yüklü değil miui ye geçmeden önce ne kurulu ise hatta çoğunu tekrar kurmadan kullanıyorum. Ayrıca sabah 8 de full olan şarzım toplam 5 dk tel konuşması en fazla 10 dk internet ile saat 15.30 da %12 uyarısı aldım. sizce normal mi :)

KVT49L için sorunlu demedim ama neden kendi orjinal yazılımı varken onu kullanıyorlar anlamadım dedim. Belki de daha iyidir bilmiyorum tabi.

bob_marley_232

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
8

pegasus1907 pid=2606 dateline=1401799450' Alıntı:
ekran görüntüsü koyamadım ama dün en.miui ye koymuştum. Dünkü bildirimde 244 mb bugün az önce baktığımda ise 108 mb yazıyor ki ne webe girdim ne de abartılı birşeyler. Telefonumda farklı bir şey de yüklü değil miui ye geçmeden önce ne kurulu ise hatta çoğunu tekrar kurmadan kullanıyorum. Ayrıca sabah 8 de full olan şarzım toplam 5 dk tel konuşması en fazla 10 dk internet ile saat 15.30 da %12 uyarısı aldım. sizce normal mi :)

En.miui de koyduğunuz ekran görüntüsünü gördüm dün akşam. Gerçekten sizin şarj problemi ilginç bir durum xda da da yorumlara baktığımda sizin gibi bir şarj problemine rastlamadım. Hatta 5 saat ekran süresi alanlar var ağzım açık kaldı :D

İlk sızıntı betadan beri kullanıyorum şarj biraz sıkıntılı ama sizinki değişik bir durum.

Ben şuanda 4.4.3 sürümündeyim dün gece yayınlanmış olan. Biraz bu stock romda takılmayı düşünüyorum yeni baseband gelmiş bakalım sinyal problemi çözülmüş mü.

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

Bu arada https://developers.google.com/android/nexus/images linkte artık KVT49L gözükmüyor nexus 7 de. 4.4.2 yazılımını KOT49H olarak değiştirmişler yani ortada bahsettiğimiz yazılım kalmamış :)

bob_marley_232

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
8

pegasus1907 pid=2608 dateline=1401801496' Alıntı:
Bu arada https://developers.google.com/android/nexus/images linkte artık KVT49L gözükmüyor nexus 7 de. 4.4.2 yazılımını KOT49H olarak değiştirmişler yani ortada bahsettiğimiz yazılım kalmamış :)

Hayır gözüküyor. Wifi versiyonuna bakmışsın sen.Zaten wifi versiyonuna o yazılım hiç çıkmadı. Mobile versiyonunun altında hala gözükmekte.release 2 yazıyor.

Aşağıdaki başlığın altına bak
[font=Arial, sans-serif]Factory Images "razorg" for Nexus 7 [2013] (Mobile)

[font=Arial, sans-serif]https://developers.google.com/android/nexus/images#razorgkvt49l

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

bob_marley_232 pid=2607 dateline=1401799809' Alıntı:
pegasus1907 pid=2606 dateline=1401799450' Alıntı:

En.miui de koyduğunuz ekran görüntüsünü gördüm dün akşam. Gerçekten sizin şarj problemi ilginç bir durum xda da da yorumlara baktığımda sizin gibi bir şarj problemine rastlamadım. Hatta 5 saat ekran süresi alanlar var ağzım açık kaldı :D

İlk sızıntı betadan beri kullanıyorum şarj biraz sıkıntılı ama sizinki değişik bir durum.

Ben şuanda 4.4.3 sürümündeyim dün gece yayınlanmış olan. Biraz bu stock romda takılmayı düşünüyorum yeni baseband gelmiş bakalım sinyal problemi çözülmüş mü.
Valla bilemedim ben de bu şarz meselesini. Acaba düzgün kurulum yapamadım ondan mı diye düşünüyorum. Senin dediğin kernel i indirdim şimdi bir de onunla deneyeceğim. Failed hatası alırsam da dediğin gibi reboot edip bakacağım kurulmuşmu.
Şu anda ben de 4.4.3 ü indiriyorum. Belki ben de bir süre onunla takılırım. Ama Miui de güzel yani ondan vazgeçmem. Bir de DLNA olayını beklerdim doğrusu miui den. Malum N5 de yok. Ek yazılımlarda iş görmeye çalışıyorum çok da verimli olmuyor.

Üst Alt