Turkcell Netgsm

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Konuyu nereye açacağımı bilmiyorum türkcell başlığı altında açtım bildigim kadarıyla da netgsm türkcell altyapısını kullanıyor"tanıtım reklam vs değil yaşadığımı anlatıyorum"
bu markayla tanışmam çok kısa süre önce oldu
geçen ay annemin 1 yıllık sözleşmesi bitmiş 500 dk 2 gb internet bilmem kaç sms vergiler dahil 83 tl ödüryordum sözleşme bitince fatura 250 tl gibi bir fiyata çıkmış
anneme mesaj gelmiş mesajı telefona okutturuyor erişilebilirlik sayesinde "annemin okuma yazması pek yok 1 yıl okuma yazma ögrensin diye zorladım okula gitti çat pat okuyor "
annemin hat benim üzerime telefondan yaptığı whatsapp ve normal konuşma başka da birşey pek bilmez
annemi operatör aramamış işte taahhüt bitiyor yenileyelim vs hiç arama yok taahhüt bitmiş 2 gün sonra sms gelmiş
annem bana dedi bende hemen müşteri hizmetlerini aradım dedim bana uygun bir paket söyleyin ona geçelim bana mh:500 dk 5 gb internetli paketi 300 küsür liraya verebiliriz diyor dedim kalsın hemen araştırmaya başladım harbiden ucuza tarife yok
sonra bu netgsm i buldum araştırdım fiyatlar harbiden ucuz "bence" link i aşağıya bırakıyorum

neyse bu operatöre geçmek için öncelikle 90 tl hat 60 tl kargo toplam 150 tl para ödedim sim kartını aldım eve kargoyla geldi gerekli adımları yaptım hattı netgsm e taşıdım 2-3 gün içinde geçti şu anda

4 GB​

250 DK + 50 SMS

59/Ay​

• Faturalı hat
  • Dijital veya e-Devlet ile hemen abonelik
  • 2024 yılı için geçerli aylık Telsiz Kullanım Ücreti Vergisi (14,94 TL) eklenecektir.

• toplamda 75 tl diyelim bu sorunu çözdüm
bunu kullanıyor annem bu arada interneti falan güzel deneme şansım oldu çok hızlıdır vs diyemem ama onun iletişim ihtiyacını karşılıyor bu arada olan sorunları söyleyim
VOLTE VOWİFİ YOK çalışmıyor hatta telefondan volte ayarını açarsanız internete bağlanmıyor hotspot var interneti paylaşmayı denedim sorun yok 5 dk falan denedim whatsappdan mesaj attım ve youtubeye girdim bu kadar arama gelince 4g den 3g ye düşüyor volte olmadığı için ama çekiminde ses konusunda bir sorun yaşamadım
netgsm e geçmeden önce donanımhaber forumda birşeyler de okudum bazı bankalardan sms gelmeme sorunu falan varmış annemin bankayla işi olmadığı için bu bir sorun sayılmaz

okuduğum linki koyuyorum

birde hangi bankadan sms geliyor hangisinden gelmiyor onunla ilgili bir tablo yapmış o forumdan " " nickli kişi
bakabilirsiniz
taahhüt yok internet gibi bunu seçtin 12 ay bunu kullanacan falan görmedim duymadım bu arada benimde taahhüt bitiyor 30 gün sonra operatör aramaya başladı uygulama üzerinden baktığımda bana çıkardığı paket fiyatı en düşük ücret 600 tl gibi rakam şu anda 250 tl ödüyorum

bu netgsm sayfasına girince 20-30-40-50 gb gibi internet paketleri var bunu şu anda 50 gb internet 290 tl
ben telefonla görüşme yaparken genelde whatsapp veya internet üzerinden arıyorum bu ay 2000 dk dan sadece 12 dk sesli görüşme yapmışım gerisi hep internet üzerinden ararım insanları artık kaç dk saat bilemem
netgsm e geçeyim diyorum 1 ay sonra

1 GB​

100 DK + 50 SMS

29/Ay tl +15 tl vergi​

bunu alsam 45 tl diyelim + 50 gb internet 290 tl de o
45+290 - 335 tl ye bu işi de çözerim gibi geliyor yarın bir gün işime gelmedi mi pahalı mı oldu çıkarım başka operatöre geçerim
eksikleriyle artılarıyla firma yeni bu konularda çok büyük bir operatör değil eksiklerini kapatırsa bence bir çok kullanıcı hiç düşünmeden geçer kafa karıştıran işler yok en güzeli bu
konu altına yok şu yok bu yok negatif pozitif yorumlarınızı yazabilirsiniz firmayla müşterisi olmak dışında bir bağlantım yoktur
yukarıda anlattığım yazdığım herşey kendi düşüncelerim konu içinde bana atıp tutmadan istediğinizi yazın saat gece 3 de yazmaya başladım bazı anlatım bozuklukları varsa kusura bakmayın yönetici arkadaşlarda kusuruma bakmasın kural ihlali yaptım mı bilmiyorum gereğini yapacaklarını düşünüyorum

Üst Alt