Yardım Netflix Widewine L3 sorunu?

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Merhaba arkadaşlar,

Sabahtan beri Widewine L3 olarak gözüken cihazımı, L1 olarak değiştirmeye çalışıyorum, fakat bir türlü beceremedim.

#Aosp rom da denedim olmadı. (DotOs)
#Eu Stabil de denedim olmadı.
#Şimdi de eu beta son sürüm denedim yine olmadı.

Parmak izi ayarlarından sertifika yükleme yöntemini denedim olmadı.

Forum da bulunan konularda, mevcut olan Zip dosyalarını indirip recovery ile flashladım yine işe yaramadı...

Bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

İyi haftalar.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Merhaba.

Lütfen başlığınızı forum kurallarına uygun bir şekilde yeniden düzenleyiniz.

• 3.11. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Peki sertifika hangi işlem sonrasın gitti?

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Peki sertifika hangi işlem sonrasın gitti?
Sertifika gideli uzun zaman oldu diyebilirim, 6 ay kadar önce gidiş sebebini bilmiyorum. Şimdi kafama takıldı, Netflix aldım 4k paket SD izliyorum... İçler acısı.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Sertifika gideli uzun zaman oldu diyebilirim, 6 ay kadar önce gidiş sebebini bilmiyorum. Şimdi kafama takıldı, Netflix aldım 4k paket SD izliyorum... İçler acısı.

Sormamın nedeni şu; Eğer daha önce persist sorunu, sensör sornu yaşadıysanız dolayısıyla persist yüklendiysr cihaza L1 tekrar gelmemek üzere gitmiş demektir.
Onun haricinde, resmi sürümlerde yada, EU rom sürümlerinde L1 sertifikası görünmesi lazım.

b3k1rr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
Mi 9t pro mi 6
Konular
5
Sormamın nedeni şu; Eğer daha önce persist sorunu, sensör sornu yaşadıysanız dolayısıyla persist yüklendiysr cihaza L1 tekrar gelmemek üzere gitmiş demektir.
Onun haricinde, resmi sürümlerde yada, EU rom sürümlerinde L1 sertifikası görünmesi lazım.
Persisten olabilir ama geri gelme muhabbeti yanlış bence benimde L1 gitti ama persis falan yüklemedim sadece herkesin yüklediği romları yüklüyorum ama nedense uçmuş ve eu romla veya resmi rom yüklemeyle falan geri gelmiyor giden gitmiştir artık

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Persisten olabilir ama geri gelme muhabbeti yanlış bence benimde L1 gitti ama persis falan yüklemedim sadece herkesin yüklediği romları yüklüyorum ama nedense uçmuş ve eu romla veya resmi rom yüklemeyle falan geri gelmiyor giden gitmiştir artık

Normal rom yüklemelerinde kalıcı olarak L1 gitmesi olayını duymadım. Olmuşsa da istisna bir durumdur. Bazı insanlar günde 3-5 rom değiştiriyor ve sertifikaları bozulmuyor. Sadece bazı rom sürümlerinde gereken yamalar olmadığı için sistemde L1 görünmüyor. Ancak düzgün bir süreme geçildiğinde tekrar görünmeye devam ediyor.

rom yüklemeleri haricinde, yukarıdaki mesajda belirttiğim gibi persist sonrası geri gelen L1 şuana kadar hiç duymadım/görmedim.

sadece geçtiğimiz haftalarda XDA üzerinde bir kişinin mesajında şöyle birşey okudum; Vatandaş BL kilidi sonrası cihaza hiç bir işlem yapmadan önce bölümleri bilgisayara yedeklemiş adb üzerinden. Daha sonra yaptığı işlemlerden birisinde L1 ve ödeme yöntemlerini kaybetmiş. Bu durum üzerine kendisi daha önce adb ile aldığı persist bölmünü yine aynı şekilde cihaza yüklemiş ve sorununu çözmüş.

Ne kadar doğru, ne kadar yanlış bilmiyorum. 2 seneden bu yana forumlarda bu konuları sık sık takip ederim fakat bu üstde anlattığım olayı ilk defa gördüm. Doğruluk payı ne kadardır bilmiyorum.

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Cevaplar için teşekkür ederim hepinize, sanırım bir yolu yok gibi.

sammace

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
K20 PRO
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
0
L3 sorununu L1 düzeldiğini bahseden forumda Persist sayfasını incelemelisiniz.

Selamlar

Üst Alt