Haber Netflix deneme sürümü yeniden Türkiye'de

Dünyaca ünlü dizi ve video platformu Netflix geçtiğimiz Şubat ayında Türkiye'deki deneme sürümünü kaldırmıştı. Kötü kullanım sebebiyle kaldırıldığı düşünülen deneme sürümü yeniden ülkemizde aktif hale getirildi.

Netflix'in her ülkede kullanıcılarına ücretsiz olarak 30 gün kullanım hakkı sunuyordu. Ülkemizdeki kötüye kullanımların artmasından dolayı bu deneme sürümünün kaldırıldığı iddia edilen deneme sürümü yeniden aktif hale getirildi.

Deneme sürümlerinin kötü kullanılarak büyük bir gelir kaybına sebep olduğu aşikar. Bu tarz önlemler alınması ise son derece doğal. Henüz bir duyuru yapmayan Netflix, web sitesinde deneme sürümü ile ilgili kısmı yeniden ekledi.

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
Birçok farklı ülkede deneme sürümü kullanılabiliyordu. Birkaç kişi oluşturduğu sanal kredi kartları ile üyelik alarak bunun satışını yapıyor diye olan hizmeti komple kaldırmak doğru değil. Bunu yapmadan bunun önüne nasıl geçebiliriz diye düşünülmesi gerekiyor çözüm arandıktan sonra bulunur kaanatindeyim. Netflix'i denemek isterken 1 aylık ücret verdim ben ne yazık ki bana hitap etmedi beğenmedim ve iptal gerçekleştirdim bu durumda banada ücret iadesi yapması gerekiyor o zaman çünkü buradakine göre bir başkası 30 gün istediği gibi kullanıp süre bitiminde hiçbir ücret ödemeden iptal edebiliyor.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Dünyaca ünlü dizi ve video platformu Netflix geçtiğimiz Şubat ayında Türkiye'deki deneme sürümünü kaldırmıştı. Kötü kullanım sebebiyle kaldırıldığı düşünülen deneme sürümü yeniden ülkemizde aktif hale getirildi.

Netflix'in her ülkede kullanıcılarına ücretsiz olarak 30 gün kullanım hakkı sunuyordu. Ülkemizdeki kötüye kullanımların artmasından dolayı bu deneme sürümünün kaldırıldığı iddia edilen deneme sürümü yeniden aktif hale getirildi.

Deneme sürümlerinin kötü kullanılarak büyük bir gelir kaybına sebep olduğu aşikar. Bu tarz önlemler alınması ise son derece doğal. Henüz bir duyuru yapmayan Netflix, web sitesinde deneme sürümü ile ilgili kısmı yeniden ekledi.

Yanlışlıkla açmışlar herhalde şimdi baktım öyle bir şey yok çünkü :D Bu arada yeni gördüm 7 gün deneme süreniz varmış 7 gün içinde istediğiniz zaman para iadesi alabiliyormuşsunuz.

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
Yanlışlıkla açmışlar herhalde şimdi baktım öyle bir şey yok çünkü :D

Şuan bende halen e-postanızı girin 30 gün ücretsiz deneyin alanı açık hocam sizde eğer böyle değilse çerezleri temizleyerek tekrar deneyin derim.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Şuan bende halen e-postanızı girin 30 gün ücretsiz deneyin alanı açık hocam sizde eğer böyle değilse çerezleri temizleyerek tekrar deneyin derim.
Şimdi de 21 gün içinde para iadesi alabilirsiniz yazıyor ha gayret bir kere daha çerez temizlersem bedava kullancam herhalde :D :D

Ekli dosyalar

• qqqı.PNG
    qqqı.PNG
    1,4 MB · Görüntüleme: 17

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
Şimdi de 21 gün içinde para iadesi alabilirsiniz yazıyor ha gayret bir kere daha çerez temizlersem bedava kullancam herhalde :D :D

Bende de şu şekilde şuan için belkide geri kaldıracaklar yada anlık bir site güncellemesi yapıp yanlışlıkla aktif ettikleri bir durum da olabilir sizde 7 gün bende 30 gün bu işte bir iş var hocam :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bende de şu şekilde şuan için belkide geri kaldıracaklar yada anlık bir site güncellemesi yapıp yanlışlıkla aktif ettikleri bir durum da olabilir sizde 7 gün bende 30 gün bu işte bir iş var hocam :D

Şuan tekrar 7 ye düştü hata var sanırım o yüzden aktif olmuş olabilir :)

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
Şuan tekrar 7 ye düştü hata var sanırım o yüzden aktif olmuş olabilir :)

Şimdi birazdan çerezleri temizleyerek tekrar deneyeceğim hocam, o zaman belli olmuş olacak bir değişiklik olursa bu mesajı düzenleyeyim. :)

Düzenleme:

Çerezler temizlendi ve bizim 30 gün buhar oldu sağlık olsun paranı keserim 7 gün içinde beğenmezsen iptal et paranı iade ederim diyor buda iyi. :D

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Netflix'i denemek isterken 1 aylık ücret verdim ben ne yazık ki bana hitap etmedi beğenmedim ve iptal gerçekleştirdim bu durumda banada ücret iadesi yapması gerekiyor o zaman çünkü buradakine göre bir başkası 30 gün istediği gibi kullanıp süre bitiminde hiçbir ücret ödemeden iptal edebiliyor.

Eğer eski bir üyeyseniz para iadesi yapması gerekmiyor. Kullanım şartlarını incelediniz mi?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Şimdi birazdan çerezleri temizleyerek tekrar deneyeceğim hocam, o zaman belli olmuş olacak bir değişiklik olursa bu mesajı düzenleyeyim. :)

Düzenleme:

Çerezler temizlendi ve bizim 30 gün buhar oldu sağlık olsun paranı keserim 7 gün içinde beğenmezsen iptal et paranı iade ederim diyor buda iyi. :D

Tekrar temizleyin 21 oluyor 7 oluyor değişiyor :D Telefonda bakıyorum 21, pcde 7
21 ken alıp deneyebiliriz :)

Üst Alt