Diğer Ne kadar gümrük vergisi ödeyeceğim?????

burakwix4650

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
rn8
Konular
44
Ürün Durumu
Sıfır (Kutusu Açılmış)
Fiyat
230
Ürün Takas Durumu
Sadece nakit
Merhaba değerli forum üyeleri dün tab a 2019 tabletim ekranı kırıldı ve Türkiye'de LCD si çok pahalı bu yğzden Alliexpresten almak istiyorum ürünün fiyatı ~230 TL ben şimdi buna ne kadar vergi ödeyeceğim?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Belli olmaz, kafalarınna göre yapıyorlar, bazen koskoca ekran kartından vergi almayıp küçücük şeyden alıyorlar. Satıcıya hediye diye de gösterebilirsiniz belki.
Vergi alıyorlar her türlü hocamda fiyata göre genelde düşük giriyor çinli arkadaşlar o yüzden 20-30 bir şey ödersiniz ytd.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Vergi alıyorlar her türlü hocamda fiyata göre genelde düşük giriyor çinli arkadaşlar o yüzden 20-30 bir şey ödersiniz ytd.
Hocam bazen almıyorlar ama cidden, ben de anlamıyorum, gerçi alacakları meblağ da düşük.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Merhaba değerli forum üyeleri dün tab a 2019 tabletim ekranı kırıldı ve Türkiye'de LCD si çok pahalı bu yğzden Alliexpresten almak istiyorum ürünün fiyatı ~230 TL ben şimdi buna ne kadar vergi ödeyeceğim?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
alım tutarınızın % 20 'si tutarın gelebileceğini düşünerek işlem yapın. Tahminimce gümrük memurları postayı açıp içindeki bilgileri internetten araştırıp fiyat biçiyorlar. Ben 13 dolarlık alm yaptım (95 TL) 17 TL vergi çıktı. ne alırsanız alın minimum 8 TL gümrük sunum ücreti var. üstüne vergiler geliyor.

cepkutusu

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
12
son zamanlarda gelen en küçük büyük farketmiyor direk vergi basıyorlar 15 tl ürün aldım 12 tl vergi ödedim arkadaş bisiklet için lamba aldı 90 tl 15 tl civarında vergi ödedi

Üst Alt